Kocaeli Kitap fuarına gitmeyin !

İnsan yaradılış ve fıtrat gereği birbirinden farklıdır , yüce Allah herkesi birbirinden farklı yaratmışsa elbet bir bildiği , bir hikmeti vardır.

Farklı anne babadan doğan , farklı çevrelerde büyüyen , farklı inançlara sahip , farklı siyasi görüşü ve yöntemi savunan , farklı hayaller kuran , farklı zevkleri olan 80 milyon civarında insan bir arada yaşamaya çalışıyoruz.

Farklı takımları tutuyoruz , farklı okullardan mezun oluyoruz , farklı partilere oy veriyoruz , farklı ülküler güdüyoruz , velhasılı kelam parmak izimiz bile birbirinden farklı.

Ve farklılıklarımızı ayrışma sebebi sayıp bir ömür ocu bucu şucu diye birbirimizle didişerek mücadele ile geçiriyoruz.

En azından mücadele edecek hasım eksikliği duymuyoruz , zaman bile yetmiyor , göz açıp kapayana kadar günler haftalar geçiyor , bir bakıyoruz ömür bitmiş.

Bence ayrı gayrı olmak , iletişim kurmamak , farklılıklarımızı öne sürüp birbirimizle didişmek en iyisi.

Düşünsene ! Hayata senden farklı bakan insanlarla oturup bir araya geliyorsun , çay içip sohbet ediyorsun , onların yaşarken karşılaştığı sorunları dinliyorsun , onların söylemlerinde kendine ait birşeyler buluyorsun , onların yazdıklarını okuyorsun , sonra anlamaya başlıyor ve farklılıkların azalıp benzerliklerin artıyor.

Daha tehlikeliside, ortak noktaların arttıkça düşmanlıklar dostluklara dönüşüyor !

Şimdi herkes Kocaeli Kitap Fuarına gelse , kendinden farklı düşünen farklı yaşayan insanları , yazarları , yayın evlerini , dernek ve sivil toplum kuruluşlarını bir arada görse , hatta normal zamanda aynı kaldırımda yürümediği yolunu değiştirdiği insanlarla aynı ortamda 9 gün bulunsa ! vallahi büyük risk !

Konuşursan , tanışırsan , dinlersen , yazdıklarını okursan ne olur ?

Ön yargıların azalır !

Ortak sorunlardan ortak dertlerden , ortak hayallerden bahsetmeye başlarsın , hoş görü ortamı artar , birbirine zaman ayırmak dinlemek , anlatmak zorunda kalırsın

Eee o zaman biz kime düşmanlık besleyeceğiz , kiminle didişeceğiz !

Bence dikkatli olmak lazım , sonra Allah korusun ortak projeler , ortak hedefler , ortak bir gelecek hayali derken,iş rayından çıkar.

Bizi birbirimize düşman etmek için bin yıldır maddi ve manevi emek harcayan emperyalistlerin , haçlı zihniyetinin , bölücü hainlerin emekleri heba olur.

Büyük bir millet oluruz , birbirimize adil davranmaya başlarız , hayırlı işlerde yarışmaya başlarız , en kötüsüde birbirimizi severiz !

Sonra kiminle uğraşacağız , kimler hakkında asıllı asılsız yazılar yazacağız , hangi çözümsüz sorunlardan bahsedeceğiz , bence tüm bunları bir daha düşünmemiz lazım.

Ben şahsen tüm farklılıkları bir araya getiren , hoş görü içerisinde talep eden herkese , konuşma , kitaplarını sunma imkanı sağlayan , her türlü talebe anında çözüm üreterek sorun oluşmasını engelleyen, başta Ali Yeşildal ve Ömer Bahadır Özyılmaz olmak üzere tüm Kocaeli Kitap Fuarı çalışanlarına teessüf ederim.

Sizin yüzünüzden tanımadığım , anlamadığım , benden farklı düşünen birçok insanla dost olmak , bir çok konuda onlara hak vermek zorunda kaldım , emin olun bu yaptığınız ülkemizi birbirine düşürmek isteyen farklılıklarımızı kaşıyarak bizi meşgul ederek gelişmemizi istemeyen şer odaklarının hiç hoşuna gitmeyecektir.

Bence kimse Kocaeli Kitap Fuarına gitmesin , başka şehirler bu fuarı örnek almasın , burada ön yargılarımızın yok olma riski var !

Benim başıma geldi ordan biliyorum , sonra neden uyarmadın demeyin :):):)

Selam ve dua ile.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yücel Alpay Demir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Ahmet - Çok kötü bir yazı. Aslında güzel başlamış fakat gelişme ve sonuc bölümleri olmamış.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 16:53
01

y.a.d - okuyup önemsediğin , eleştirmeye değer bulduğun için teşekkür ederim Ahmet bey , sonraki yazılarımda daha dikkatli davranacağım.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 16:53