Rektör korkak mı, suçlu muı?

Tanıyan herkesin yüreği kanadı. Terbiyeli, ahlaklı, çalışkan, güler yüzlü, güzel yüzlü, gelecek vadeden vatansever onbinlerce ülkücü ögrenciden biriydi.

Herkes bilir ki ülkücülük, iş, ihale, mevki, makam ve müreffeh bir hayat vaadetmez , dünyalık bir ideoloji değildir, bu fikri benimseyen gençler "bölünmesin diye Millet, baki kalsın diye Devlet" ülküsüyle bir ömür her türlü bölücülükle her türlü imkansızlığa ve arkasızlığa rağmen mücadele ederler.

Dile kolay bize zor koskoca 2 yıl bitti , biri tutuklu 32 sanıklı planlı cinayet davası onlarca kamera kaydı görgü tanığı ve delile rağmen halen daha sürüncemede.

Bu cinayet göz göre göre geldi dersek yanlış olmaz. İşin hazin yanı en çok ta Fırat haykırdı , pkk Ege Üniversitesi’ni ablukaya aldı, can güvenliğimiz yok, derslere giremiyoruz , çoğu fakülte örgütün eğitim kampı oldu dedi. Türk’ün ülkesinde Türk’ün bayrağı Atatürk’ün posterleri yakılıyor dedi defalarca , diye diyede şehit oldu.

3 dakikalık mesafeye rağmen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastahanesi’nden gelemeyen ambulans mı dersiniz , yoksa olay yerine gelen polislerin ekip otosuyla Fırat kardeşimizi hastaneye götürmemesini mi dersiniz bir sürü kepazelik peşi sıra sıralandı.

Aynı rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu gibi göz göre göre ölüme yollandı Fırat Yılmaz Çakıroğlu.

Her şey bir yana açılım sürecinde görmezden gelinen terör örgütü yandaşlarının Ege Üniversitesi’ndeki hakimiyetleri dönemin rektörü Candeğer Yılmaz’ı nedense hiç rahatsız etmedi.

Onlarca ihbara , onlarca isbata , onlarca dilekçeye rağmen sürecin kördüğüm olmaması için hiç bir şey yapmadı Rektör Candeğer.

Çok merak ediyorum dönemin rektörü bu dava sürecinde sorgulandımı ? , yoksa sorgulanacak da daha sıra mı gelmedi ?

Sorgulanacaksa şayet, sorgulayacak yetkiliden özellikle istirham ederim şu soruyu sorsun !

Sayfalarca ödülü , üyeliği , kitapları , makaleleri , yayınları , sunumları olan ama tüm bu akademik işlerden kafasını kaldırıp okulunda dönen dolaplara bakmayan , insani meselelerle ilgilenmeye vakti kalmayan, kendisine emanet edilen canları onlarca polis takviyesine , özel güvenliğe rağmen sağlayamayan , emanetimize sahip çıkamayan cendeğer yılmaza sorulsun isterim

Rektör candeğeryılmaz : pkk terör örgütü Ege Üniversitesi’nde örgütlenirken korktuğunuzdan mı, yoksa umursamadığınızdan mı ses çıkarmadınız ?

Vicdanen rahatmısınız ?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yücel Alpay Demir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.