Allah ondan razı olsun

Okullarımız açıldı açılmasına da, andımızı duyamayalı 5 yıl oldu maalesef, genelde din eksenli bakanların itiraz ettiği yemin metnimize gelin hep birlikte dini açıdan bakalım.

Türk’üm!

Birlik ve beraberliğimizi daha başka nasıl ifade edebileceğimizi inanın düşündüm ve “daha güzel” bir ifade şekli bulamadım!

İngiltere’de İngiliz, Fransa’da Fransız, Rusya’da Rus, Arabistan’da Arap olmak kadar normal bir ifade!

Evet hamdolsun biz hep birlikte Türk Milletiyiz ve birlikte bir yemin edeceksek söze, Türk’üm diye başlamalıyız.

Çünkü bu topraklarda sadece Türk’ lük kavramı bize ait farklılıklarımızı özgürce yaşatmamıza imkan veriyor.

Ki! İngiliz’in, Fransız’ın, Rus’un ve Arap’ın kendi içinde ki hiçbir farklılığa imkan vermediği kadar!

Geçmişte bazı uygulamalarda sorunlar yaşandıysa! bu Türklüğün değil siyasi iktidarların hatalarıdır ki, belki de o zamanlar en fazla Türk olmak sorun olmuştur ve belki de oluyor hala!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk Halkı, Türk Milleti denir diyerek noktayı koymuştur ya, gerisi de lafı güzaf.

****

Gelelim, Doğruyum ve Çalışkanım’ a!

Hangi din veya hangi inanış doğruluğu ve çalışkanlığı tavsiye etmez, kim itiraz eder ki böyle güzel bir ifadeye!

Doğru ve çalışkan çocuklar yerine işini bilen gemisini yürüten hallederiz kadir tarzında, miskin, çıkarcı, hazırcı, riyakar ve hırsız bir nesli kim ister?

Hepsi bir kenara şu ifadenin güzelliğine bakar mısınız! İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak!

İlahi bir tavsiye adeta!

Çocuk tacizi, tecavüzü ve her türlü sapkınlığın zirve yaptığı, büyüklerine karşı son derece saygısız, hatta şiddet uygulayan! ahlaksız nesilde ki artışın kamera görüntülerini akşam ana haberlerde izlemekten siz de tiksinmiş, bıkmış olmalısınız!

Küçüklerini koruyan, büyüklerini sayan, yurdunu, milletini özünden çok seven bir neslin özleminde olmalısınız.

Yurdumu, Milletimi, Özümden Çok sevmektir! diye her sabah yemin eden bir çocuk ileride vatanına milletine zarar verir mi!

Mayası- sütü- soyu bozuk değilse vermez elbet.

****

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir. “Yorum dahil yapılamayacak kadar mükemmel bir öğreti, mükemmel bir ülkü”

Ey büyük Atatürk!

Aslından Ey büyük Atatürk çok eksik bir cümle, bence şöyle olmalı!

Ey Büyük Atatürk (ra.) “ra yani radiyallahu anh = Allah ondan razı olsun”

Neden mi?

Haçlı ile cihat eden, küffara geçit vermeyen, cehalet ile komünizm, faşizm, kapitalizm ve her türlü emperyalizm ile mücadele eden “ve kazanan” bir Mürşit’ e hatta Mücahit’ e, sadece Ey Büyük Atatürk demek vallahi az olur, her telaffuzdan sonra muhakkak Allah ondan razı olsun demek lazım.

Bu gün Suriye, Irak, Libya ve Mısır gibi ülkelerin haline bakınca Atatürk’ün kıymetini daya iyi anlamamız lazım!

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim!

Nedir bu açtığı yol, gösterdiği hedef!

Atatürkçü olmayanların, hatta Atatürk’ü sevmeyenlerin dahi kabul etmek zorunda kaldığı, her sıkışıldığında fabrika ayarlarına döner gibi acilen baş vurulduğu, ehliyeti, liyakati, medeniyeti, üretmeyi, mücadele etmeyi, tavsiye eden ilim irfan yoludur.

Varlığım, Türk varlığına armağan olsun!

“Ne mutlu Türküm diyene!”

Yüce Allah’ın Kur’ân-ı Kerim’de “Öyle bir kavim getireceğim ki, onlar Allah’ı severler, Allah da onları sever’ diye buyurduğu, bin yıldan beri âlem-i İslâm’ın bayraktarlığını yapan bir milletin mensubu olmaktan “mutlu olmayacağız da varlığımızı o şerefli milletin varlığına armağan etmeyeceğiz de Ziyan mı edeceğiz!

Dindar, nitelikli, vasıflı, ahlaklı, çağdaş bir nesil yetiştirmenin ilk yolu bence düzgün bir yemin metninden geçer, unutulmasın ki, her sıkıntılı zamanda varlığını bu büyük devlete, bu yüce millete armağan edenler bu yemin ile büyüdü, daha iyisini yazamayacağınıza göre gömleğin ilk düğmesini doğru iliklemeli ve acilen Andımızın tekrar okunması için gerekli yasal zorunluluğu geri getirmeliyiz.

Yemin etmiş ve yeminine sadık Atatürkçü nesillere kıyamete kadar ihtiyacımız var.

Ve Atatürk adı her aklımıza geldiğinde de muhakkak söylemeliyiz!

Allah ondan razı olsun.

Unutmadan! Allah senden de razı olsun Prof. Dr. Nurullah Çetin hocam, sende bu uğurda az mücadele etmedin, az buçuk bir şeyler öğrendiysek üzerimizde emeğin var.

Çarşamba günümüz de mübarek olsun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yücel Alpay Demir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.