Başbakanın söylediklerinden rahatsız olanlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan zaman zaman birçok konuda sert söylemlerde bulunuyor.

Beklide bulunması gerekiyor. Parti içerisinde bu durumda alkışla karşılanıyor.

Nitekim Başbakan son günlerde aslında bu eleştirilerinin ve sert uyarılarının bir kısmını da parti içerinse yöneltmiş durumda; bakalım bu durumdan birileri pay çıkaracak ve bu konuda Başbakan doğru söylüyor deyip kendilerine çeki düzen verecekler mi?

Yoksa her zaman olduğu gibi koltuklarını daha da sağlamlaştırmak için ellerinden geleni yapacaklar mı? Yaşayıp hep beraber göreceğiz.

Ak parti içerisin de 17 Aralık sürecinden sonra içten içe bir farklılık göze çarpmıyor değil.

Belki ilimizde bu durum biraz daha farklı. İlimizde insanlar ya kendilerini saklıyor ya da arada kaynayıp gidiyor.

Ama bazı il ve ilçelerde bu durum biraz daha farklı göze çarpıyor ve bu konuda Genel merkez gerekeni yapıyor belki de Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası bu konuda önemli adımlarda atıldığını da göreceğiz.

Ak parti özellikle ilimizde çok güçlü bir yapıya sahip onun içinde ben zaman zaman söylüyorum ve yazıyorum belki birilerini bu söylediklerim rahatsız ediyordur. Ancak gerçek bu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gücü ile bir yerlere gelen kişiler makama güç verecekleri yerde makamdan güç alanlar insanlara haksızlık etmeye devam ediyor.

Birileri de hala bunu görmemeye devam ediyor.

Onun içinde Başbakanın söyledikleri de bir nebze olsun içimizi ferahlatıyor yanı aslında Başbakan da birilerinin sırf koltuk sevdasında olduğunu en azından biliyor.

Nitekim daha öncede söylemiştim Bana göre de Başbakan Çankaya ya çıkacak ve Çankaya çıktıktan sonra birilerinin koltuk sevdası yüzünden partiye zarar vereceğini düşündüğü için önceki gün yaptığı konuşmada özellikle bu konuya vurgu yaptı diye düşünüyorum.

Nitekim bugün Ak Partiye oy veren insanların birçoğu Başbakan gittikten sonra oy verirler mi? onu yaşayıp göreceğiz ama bunu üzülerek ifade etmek isterim ki maalesef belki de bir çok kişi Partinin içerisindekiler kendi saltanatlarını bu şekilde devam ettirirlerse Recep Tayyip Erdoğan ismi de olmadığı zaman bu parti den uzaklaşır.

Ak Parti’nin yöneticilerinin hem kendilerini hem de bazı makamlarda olan insanları yenilemeli.

Bugün baktığımızda Ak Parti de ve bazı yerlerde kurulan düzen bizlere eskileri hatırlatmaya başladı yani geçmişte bizler haksızlığa uğradığımız düşünüyorduk. Bugünde birileri haksızlığa uğradığını düşünüyor ve bırakın o gün birilerine haksızlık yapanları o günde haksızlığa uğrayanlar bugün yine haksızlığa uğramaya devam ediyor.

Bunun da bir tek sebebi var. Belli makamlara gelen insanların koltuk sevdaları işi bu duruma doğru sürüklüyor.

Ve haksızlıklar da oradan kaynaklanıyor.

İşte ben zaman zaman bu konuları gündeme getiriyorum ve getirmeye de devam edeceğim.

Gücüm ancak bunları yazmaya yetiyor.

Ama işin garip tarafı her yazı yazdığımda biliyorum ki birileri bana daha fazla bileniyor ve makamlarını kullanarak iş olanaklarımızı ve önümüzü kesmek için ellerinden geleni yapanlarda çıkacak.

Bu kadarda karamsar olmayayım bu tarz birileri olduğu kadar, bu camia içerisin de gerçekten de hak ve hukuk çerçevesinde işlerini yürüten insanlarında olduğunu görmemezlikten gelmem doğru olmaz.

Hiçbir zaman ümidimiz kaybetmiyorum ve sürekli olarak bu durumlar düzelebilir diye düşünerek, bu tarz durumların gelip geçici durumlar olmasını diliyorum.

Tabi ki yapılan güzel şeyleri de yazdığım gibi yanlış gördüklerimi de dile getirmekten vazgeçmeyeceğim.

Bu konuda Başbakanın söyledikleri de birilerini mutlaka rahatsız etmiştir.

Kim ne derse desin ben düşündüklerimi söylemeye ve yazmaya devam edeceğim.

Gücümüz yettiğince bu piranhalarla mücadele etmeye devam edeceğim.

Gücünü koltuğundan alan ve koltuğu olmadığında aslında hiçbir şey olacak olanlarla mücadele etmeye devam ederken gerçekten kendisine hizmeti düstur edinmiş ve sadece tek amacı hizmet olan kişileri de desteklemeye devam edeceğim.

Yani kötünün karşısında olurken iyinin de yanında olacağımı herkesin bilmesini isterim.

Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.