Tahir hocamın etrafını açın!

Tahir hocamın etrafını açın, serbest bırakın, insanlarla arasına duvar örmeye gayret etmeyin! Gayet güzel şeyler oluyor…

Son günlerde özellikle ilçe adaylarının açıklanmaması ile alakalı AK Parti belki sıkıntılı görünen bir süreçten geçiyor, sıkıntılı süreci menfaat gruplarının çatışması olarak görüyorum. Daha doğrusu dava değil koltuk kavgası yapanlar her gün başka bir liste yayınlayıp duruyor. Hatta en son yapılan büyük bir hata Cumhurbaşkanı’nın imzasının taklit edildiği bir liste yayınlandı.
Umarım parti yetkilileri bunu yapanı bulur, adalet de bu sahtekarlığın hesabını sorar.
Aslında konumuz daha başka, yeri gelmişken bunu da yazma gereği duydum.
Bütün bunlar olup biterken, AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, gerçekten de bazı şeylere müdahil olmadan sadece gönülleri fethetmek için gayret sarf ediyor. Çünkü her şeyden önce, belediye başkanlığından da önce gelir; gönüllere girmek gönülleri fethetmek…
Onun için başta da yazdım ya; Tahir hocamın etrafını tıka basa doldurmayın. Rahat bırakın, emin olun çok daha güzel görüntülerle karşılaşacağız.
Öncelikle şunu ifade etmek isterim; başkalarının yaptığı hataları Tahir beyin yapmayacağını düşünüyorum. Birçok şeye hakim, aktif, dinamik bir isim. Nitekim bu durum da onu başarıya taşırken insanların gönüllerine de dokunan bir isim olmasını sağlayacak.
Dedim ya ortaokul öğrencimizin sesine kulak verip makamında ağırlıyor. Yeri geliyor yaşlı teyzemizin evine misafir oluyor. Esnaf, iş adamı, sivil toplum kuruluşları ve Kocaelispor ile ilgili konularda da yine her yerde görmek mümkün.
Daha bitmedi! Geçtiğimiz günlerde yeni doğan bebeğin kulağına ezan da okudu, hastalara ziyareti hiç ihmal etmiyor, gecenin bir yarısı bir hasta ziyaretinden sessiz sedasız gidip döndüğünü rahat görebilirsiniz. Her şeyden önce insana dokunan şeyler yapıyor ve insan odaklı her yerde Tahir Başkanı görmek mümkün oluyor.
Bunlar görebildiklerimiz elbette bunlardan daha fazlası da var eksiği yok. Gerçekten de bu konuda enerjisi çok yüksek her şeyden önce dostluk ve vefa bilinci yüksek bir isim aynı zaman da her daim halkın arasında kibirden uzak vefalı bir dost aynı zamanda.
Aslında bu dönemde, insanlara dokunacak işler yapan her daim kazanır.
Bu konuda bana göre; Tahir Büyükakın’ın fazlası var eksiği yok!
Ama bir şey burada çok önemli etrafına gün geçtikçe birileri etten duvar örmemeli; bu örenlere de Tahir hocam fırsat vermemeli.
Çünkü en büyük hastalık budur. Birisi eğer güzel halka dokunan ve halkla aracısız görüşen ve halka direk dokunabilen yöneticiler ‘hele bu en üst makamlarda birisiyse’ bu hareketleri birilerinin hoşuna gitmeyecektir.
Bütün bunlara rağmen Tahir başkanın bu hareketlerini en güzel şekilde seçime kadar ve seçimden sonra da devam ettireceğine olan inancım tam. Bu konuda şüphe duymuyorum.

Şunu da açık yüreklilikle söylemek isterim; ben bile bu yapıda bir şeylerin değişeceğine olan inancımı kaybetmiştim, Tahir hocama bu görev tevdi edilince tekrar yüreğime bir nebze olsun su serpildiğini ifade etmek istiyorum.
Elbette halkın her daim arasında olmak güzel, lakin hocama buradan dostane bir tavsiyem var; Her devrin adamlarını mutlaka biliyordur yanında dolaşmak isteyen ya da yanına katılmak isteyenlere karşı dikkatli olması. Nitekim en büyük güç halkın gücüdür. Bu hareketleri ile halkın desteğini yanında görecektir. Yeter ki birilerinin yanlış yönlendirilmesinden ve ikiyüzlülerin şerrinden kendini muhafaza edebilsin.
Bir diğer ifadeyle “Gölge etmeyin başka ihsan istemez.”
Benim de duam ikiyüzlülerin şerrinden, Tahir beyi, mevlam korusun...
Saygılarımla...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.