9 yıllık haklı gurur

Bu kentin 9 yıldır özveri ile haberlerini sizlere ulaştırmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha dün gibi hatırlıyorum 21 Şubat 2011 tarihinde hayatını bu mesleğe adayan, hayatıyla bana örnek olan ama çok erken kaybettiğim, abi kardeşliği doyasıya yaşayamadığım, 1999 Depremi'nde kaybettiğimiz abim Hüseyin Demiray’ın hatırasını yaşatmak için yola çıktık. Yola çıktığımız Başiskele’den Kocaeli’ye doğru tarafsız ve objektif, daha doğrusu doğrudan taraf habercilik anlayışını benimsedik. Benimsediğimiz bu yayını sizlere en güzel şekilde, her türlü zorluğa rağmen diklenerek değil ama dimdik durarak ulaştırdık. İşte bugüne kadar bu anlayışımızı hiç değiştirmedik. Bundan böyle de aynı prensiple yolumuza devam etmenin mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz. Elbette bu süre içerisinde türlü zorluklarla karşılaştık, Allah’ın izniyle bunların üstesinden geldik.

Bugün, Kocaeli genelinde yayın yapan, yazılı basında resmi ilan alan altı gazeteden biri olmak, yaklaşık 2 milyona yakın bir nüfusu olan Kocaeli’de elbette birçok internet sitesi var. Lakin yazılı olarak yayın yapmak oldukça zor bir süreç. Bu süreç içerisinde yanımızda olan siz değerli okurlarımıza ve değerli katkıları için reklam verenlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bugüne kadar bu kurumda emeği geçenlere ve bizimle yol yürüyen değerli çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum. Bugünlere kolay gelinmedi, zordu ama önemli olan zoru başarmaktı.

Burada bir şeyi daha ifade etmek isterim, bu gazeteyi ilkeleri ile birlikte daha ileriye taşımak için farklı hamlelerimiz olacak. Bunları da bizzat sizlerle paylaşacağız. Bugüne kadar yanımızda olanlar kadar yanımızda gibi görünenler de yok değildi. Biz duruşumuzu asla bozmadık. Battı, bitti diyenlere inat ve Allah’ın yardımıyla tüm zorlukların üstesinden gelmeyi bildik. Yaşadığımız onca zorluğa rağmen hep sabrettik ve Rabbim sabrımızın karşılığını bizlere verdi, hamdolsun.

Gazetecilik mesleği zor, hele bugün daha da zor. Hem ilkeli gazetecilik yapmak hem de ayakta durmak zor. Kimseye yağcılık, yandaşlık yapmadan doğru bir biçimde işinizi iyi yapmak sadece insana keyif veriyor. Tüm yorgunluğunuzu atlattığımız an, yaptığımız işin sonuca ulaştığını yani haberimizin etkili olduğunu görmek keyif aldığımız en güzel şey.

9 yıldır sizlerle olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’ni daha yukarıya taşımak için bazı kararlar da aldık. Uzun süreden beri yaptığımız çalışmalarımızı daha yukarıya taşımak adına aldığımız bu karar, tabi ki zor bir süreçte alınan bir karardı.

Zira bugüne kadar ilkelerimizden asla taviz vermedik, bundan sonra da ilkeli yayıncılık anlayışımız devam edecek.

Az önce de bahsettiğim gibi bugüne kadar dik durduk, bundan sonra da dik durmaya devam edeceğiz.

İşte bugüne kadar sunduğumuz bu güzel gazete aynı şekilde devam etsin ve daha güzel işler başarabilelim diye, ‘bir elin nesi var iki elin sesi var’ düşüncesiyle Ertekin Akbulak kardeşimiz, değerli dostumuzla birlikte bu gazeteyi geleceğe taşıma kararı aldık.

Yani güç birliği yaptık ve bu güç birliği neticesinde Bizim Yaka Kocaeli, nice 9 yıllara ulaşmak üzere yoluna devam ediyor.

Elbette bizleri seven dostlarımız sevinecek ama bazıları üzülecek; çünkü Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi ne zaman batacak bitecek diye pusuda yatmış bekliyorlardı. Bu gazetenin ayakta kalmasını hazmedemeyenlerin hesaplayamadıkları bir tek şey var o da bu işi gerçekten gönülden yaptığımız.

Beni tanıyanlar iyi bilir. Kimseye boyun eğmem, diklenmem ama dik dururum. Bundan sonra da öyle olacak. Bu yeni güç birliğinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Ertekin beye de aramıza hoş geldiniz diyorum.

İlkelerimiz aynı kalmak kaydıyla sadece hızımızı biraz daha arttıracağız.

Son bir senedir bu gazetenin ileriye taşınmasında orkestra şefi yani gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunda oturan kardeşim Semrel Aşçı ve ekip arkadaşlarımızı da unutmamak gerekir, onların payı ve emekleri büyük.

Öncelikle bu zorlu süreçte yanımda olan eşim Nurten, çocuklarım Onur Alp, Büşra Nur, Selin Berfin ve Ceylin Canan Demiray aile fertlerine, zorlu sürecin kahramanlarından kardeşim Semrel Aşçı’ya, her türlü bilgi birikimini bizlerle paylaşan duayen gazeteci Galip Ataman’a, uzun süredir gazetenin yazı işleri yükünü omuzlayan Ozan Özgenç’e, çalışan arkadaşlarımız Burcu Gençoğlu, Zeynep Erkek, Gökhan Güneri, Yusuf Ali Arslan, Pınar Gül ve stajyer arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Ayrıca özel bir teşekkür de Art Matbaacılık’ın sahibi, değerli büyüğüm Türker Saltabaş ve matbaa çalışanlarına saygı ve sevgilerimle...

Biz dimdik yolumuza devam ediyoruz.

9 yıl dile kolay, geldi geçiyor. Nice 9 yıllara diyerek sözlerimi noktalarken siz değerli okurlarımıza da çok teşekkür ediyorum.

Kardeş olmak için kan bağı değil, can bağı olmalı.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Halk Ekmek uygulamasından memnun musunuz?