Cumali Durmuş, Büyükşehiri mi istiyor?

Kentimizde siyaset son günlerde oldukça hareketli…

Lakin MHP içerisinde biraz karışıklık dikkat çekiyor.

Çünkü son günlerde MHP’nin eski milletvekillerinden Cumali Durmuş’un söylediklerinin parti içinde ortamı biraz gereceği kanaatindeyim.

Geçtiğimiz günlerde Cumali Durmuş; Siyasi hayatında kimsenin yanında söyleneni tekrarlayan siyasetçi olmadığını ve bildiği doğruları söylemekten kaçınmadığını ifade etmişti.

Mesela MHP İl Başkanı Aydın Ünlü için de; “Aydın Ünlü tam bir ekip adamı. Teşkilatlarda gerçekten güzel bir ekip çalışması var. Fakat ne yazık ki tecrübesiz” ifadesini kullanmıştı.

Hatta “Biz belediye kazanamayız umutsuzluğu ortadan kaldırılmalı” diyerek Ünlü’ ye bir mesaj yollamıştı.

Büyükşehir adaylığında adı geçen Saffet Sancak’lı içinde; “Bu kardeşimizin de aday adaylığı söz konusu. Umarım ben yanılırım ve Sancaklı başarılı olur” diyerek üstü kapalı başarısız olacağını ileri sürmüştü.

Durmuş konuşmasının devamında; “ Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şuanda protokol başkanlığı yapıyor. Ben soruyorum bu kentte ne katmış” diye konuştu. Durmuş, isminin Büyükşehir aday adaylığı için konuşulmasıyla ilgili ise de; “Teşkilat isterse düşünmeden görevi üstlenirim. Özellikle böyle bir iktidar karşısında ne yapılması gerekiyorsa ben buradayım” diye mesaj verdi.

Tüm bunlar; Cumali Durmuş’un Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmeyi mi bekliyor sorusunu akıllara getiriyor.

Dolayısıyla Saffet Sancaklı ismi gündeme geldikten sonra bu konuda bildiğim kadarıyla MHP’li birçok kişinin bu isme karşı olmadığı yönündeydi.

Ama buna karşı çıkanların başında ise Cumalı Durmuş olunca düşünmek lazım.

Şimdi yüksek sesle her fırsatta bu konuyu dile getirmesi de elbette farklı algılamalara sebep olacaktır.

Nitekim hem il başkanı ile ilgili konuşması hem de Büyükşehire aday olacağı günler öncesinden konuşulmaya başlayan Saffet Sancaklı ile ilgili bu kadar net konuşması elbette bu şekilde yorumlanmalara neden olacaktır.

MHP’nin bu dönem handikaplarından bir tanesi de; bazı ilçelerde kendi partisinden ziyade başka partilerde olan isimler üzerinde yoğunlaşmasıdır. Bu durum bence MHP’ye bence zarar verecektir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?