Erbakan Hocamızı hayırla yadediyorum

Siyasi liderler kolay yetişmiyor.

Kolay kolay da siyasi lider olunmuyor.

Ülkemizin yetiştirdiği, hem kendi yaşadıklar dönem de hem de öldükten sonra siyasete yön veren ender insanlar vardır.

İşte bugün ben de, benim de hayatımda özel bir yeri olan ve benim gibi birçok kişinin siyasi fikrinin oluşmasına ışık tutan özel bir ismi anmak istedim.

Milli görüşün efsanevi lideri ve milli görüşü dünyaya tanıtan isim ve ünü sınırlarımız dışına taşan bir isim.

Merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan hocamın ahirete intikal edişinin üzerinden tam 5 yıl geçti.

Aslında bizlerin yayına başladığı tarihten çok kısa bir süre sonra hayata gözlerini yuman merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan hocamızın hayatı boyunca doğrusunu söylemek gerekirse kıymetini pek bilemedik lakin ölümünden sonra gerçekten de kıymeti anlaşılan ender insanlardan bir tanesi olduğunu söylemek isterim.

Ülkenin ortalama son 50 yılına damgasını vuran siyasilerden bir tanesidir desek yanılmış olmayız.

Kabul edersiniz, etmezsiniz lakin hala onun öğrencileri bu ülkeyi idare ediyor.

Kimilerine göre bir çok isim değişti kimilerine göre bıraktığı mirası birileri tarafından bölüşülemese de hala insanların kalbinde yaşamaya devam ediyor.

Hayatı boyunca hep mücadele etmiş ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekmiş. Aslında bugünkü yaşananlara ta o günlerde dikkat çekebilmiş doğru, tespitler yapmış önemli bir siyasetçi ve devlet adamıdır.

Bu ülkede başbakan yardımcılığı ve başbakanlık yapmış tüm zorluklara rağmen bu ülke için insan yetiştirmekten asla vazgeçmemiş, yaşadığı ömrüne çok çile ve çok başarı sığdırmış bir isim o. Şimdi onu rahmet ve minnetle anıyor ve onun şimdi kıymetini ve değerini daha iyi anlıyoruz.

Geç oldu belki ama yine de olsun.

Aslında birçok kişi belki itiraf edemiyor ama onun birçok kişinin hayata bakışında önemli etkilerinin olduğu bir gerçek.

Bugün aslında üzülerek ifade etmek istediğim bir şey daha var.

O da değerli bir büyüğümün rahmetli Erbakan Hoca’nın söylediği ve bugüne ışık tutan sözlerini bir kez daha anımsamak isterim.

Daha önce aslında bu yazıyı kaleme aldığım için burada detaylı yazmak istemem ama 4 m kuralını da hatırlatmak isterim.

Önce mücahit, sonra müşahit, sonra müteaahhit, sonra da her şeye müsait olma durumu.

İşte bugün aslında yaşadığımız bir çok aksaklığın ana kaynağında samimiyetsizlik ve gün geçtikçe değişmek olduğunu unutmamak gerekir.

Aslında bugünkü İslam dünyasının bu kadar parçalanmasının kaynağında da, Müslümanların ümmet birliği etrafında toplanmamasında yattığını unutmamak gerekir.

İşte bu konuda tüm hayatı boyunca uğraş veren Erbakan Hocamızı bugün bir kez daha hatırlıyor ve onun bir kez daha rahmetle yad ediyorum.

Tarihimiz kara bir leke olarak yazılan 28 Şubat sürecinin, üzerine kurgulandığı Erbakan Hoca, o günlerin de mirasıdır bize.

Onun için elbette yazılacak çok şey var.

Ama onu her zaman hayırla yadedeceğiz.

Bir kez daha Merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan Hocamızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

Rabbim rahmet eylesin…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.