Paralel yapılara karşı nasıl tedbir alınır?

Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler , şikayetini dile getirir.

Hz. Süleyman’da dervişi huzuruna çağırtarak sorar….
- “Bu kuş senden şikâyetçi , kanadını kırdığını söylüyor , doğrumu bu , doğruysa neden yaptın?” diye sorar
Derviş de kendini savunur ….
- “Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim , kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı , ben de , bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım , tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, işte o esnada kanadı kırıldı.” der.
Bunun üzerine Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki ….
- “Bak bu durumda derviş haklı , sen niye kaçmadın ? O sana sinsice yaklaşmamış , sen kendini koruyabilirdin , sana yaklaşmasına neden müsaade ettin , şimdi ne diye kolum kanadım kırıldı diye şikâyet ediyorsun?” der !
Kuş’da kendini savunarak der ki ….
- “Efendim ben onu derviş kıyafetiyle gördüğüm için kaçmadım , avcı kıyafetiyle olsaydı hemen kaçardım , derviş olmuş birinden bana zarar gelmez, bunlar Allah’tan korkarlar diye düşündüm ve onun için kaçmadım.” demiş.
Hz. Süleyman’da bu savunmayı doğru bularak , kısasın yerine getirilmesini ister.
- “Kuş haklı, hemen dervişin kolunu kırın” , diye emreder !
Kuş , Hz. Süleymana seslenerek ….

- “Efendim, sakın öyle bir şey yaptırmayın.” der !
“Neden” diye sorar Hz. Süleyman !

Kuş sebebini şöyle açıklar ….

- “Efendim, dervişin kolunu kırarsanız, kolu iyileşince yine aynı şeyi yapar !

Siz en iyisi mi, bunun üzerindeki derviş hırkasını çıkartın ki , benim gibi masum kuşlar bundan sonra derviş kıyafeti giymiş art niyetlilere aldanmasın !”

Bu hikayeyi okuyunca nedendir bilmem aldım sazımı elime ve şu türkünün dizeleri dökülüverdi dilimden ….

Meclise darbe yapılmış , Millete mezar kazılmış

İki damla yaş süzülmüş , gözlerimin pınarından

Devlet bunlara kalmasın , Milletimiz aldanmasın / Aldanmasınlar

Biz yandık daha yanmasın , Milli Birlik bozulmasın / Bozamasınlar ….

Evet saygıdeğer dostlarım , Devletine ve Milletine ihanet edenleri de , ihanete yeltenenleri de , ihaneti düşünenleri de devletimiz tüm yasal gücüyle cezalandırsın , ilk önce eğriyi doğruyu görelim diye üzerlerindeki derviş postu çıkarılsın , sonra kolları kanatları hatta boyunları da kırılsın ama hukuk ve yasalar çerçevesinde suçsuzluğu ispat olunmuşlara yapılsın. Öyle ibretlik cezalar versin ki , pusuya yatmış bu millet üzerinde senaryo yapanlara , ulus kimliğinden , bayrağından , dilinden , birlik ve beraberliğinden , cumhuriyet kazanımları ve Atatürk’ten uzaklaştıracağını düşünenlere ders olsun.

Ama , arada masumlarda kaynamasın , kurunun yanında yaş “ bari bu sefer yanmasın”

Aklı selim herkes hatırlar cemaatin hukukçularının , cemaatin polislerinin , cemaatin askerlerinin düzmece suçlar , düzmece deliller ile masum vatanseverlere kurdukları komploları. Bakın sonları ne oldu? Ah alanın yanına kalmadı . Allah ‘ a havale edilenler , başlarına gelecek belalardan kurtulamadı. Unutmayalım atılan iftiraları onuruna yediremeyerek intihar eden şerefli Türk Subaylarını , perişan olan çocuklarını eşlerini ve ailelerini.

Ama , kuşun kuş aklıyla verdiği öğüt de ihmal edilmesin , bir daha kimsenin derviş postu giyerek bize sokulmasına izin verilmesin , verilmesin ki kimse bir daha bu kadar vahim derecede kanmasın.

Bizler yani ‘’Türk Milliyetçileri’ bunlar derviş postu giymiş art niyetliler dediğimizde , bunlar devletimiz içinde bize karşı örgütleniyor dediğimizde , bunların niyeti iyi değil dediğimizde….

Yahu kardeşim ne istiyorsunuz dini bütün bir hocadan , siz dindar düşmanı mısınız , siz onun tırnağı bile olamazsınız ile başlayan ve daha neler neler demiştiniz.

Geçmişi kurcalamayacağım ve anlamsız detaylar yazmayacağım.

En azından siz demiştiniz ama biz size inanmamıştık hakkınızı helal edin derseniz, inanın ömrümüzün bundan sonraki kısmını daha birlik ve bütünlük içerisinde geçiririz.

Derviş postu giyenlere karşı , kuvvetler ayrılığı , devlete sadakat , ehliyet ve liyakat prensipleri tekrar tesis edilirse , insanların yüzüne gözüne ve sözüne değil de , ameline ve samimiyetine bakılırsa , aynı acıları yaşayacağımızı düşünmüyorum .

Hele hele birbirimizi dinlemeyi ve birbirimize tahammül etmeyi başarırsak , iktidar olan olamayana adaletli ve merhametli davranırsa tadından yenmez derler ya, öyle bir hayat yaşarız diye düşünüyorum.

Bu hainlerin hile ile soru çalarak yerleştiği kamu görevlerine atanacaklar olacak , belediyelerde ve kamuda bir çok alanda hile ile kayırarak ve kayrılarak ticaret yapanların ticari faliyetleri nihayet durduruldu.

Mümkün mü bilmiyorum ama bundan sonra hakkaniyetli davranılmasını dilerim.

İnsanız sonuçta, olur mu olmaz mı bilemem ama bana düşen dilemek , ben de dilerim , inşallah deriz bakarsın olur.

Hem neden olmasın , hayır dile hayır olsun demişler.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken olağanüstü hal nedir az çok bilen , doğu kökenli bir kardeşiniz olarak , endişe edecek bir kabahati olmayan hiç kimsenin olağan üstü hal ne zaman başlamış ne zaman bitmiş farkında bile olmayacağını düşünüyorum.

Bu devletimizin kendi içinde yapılanan hainlere karşı temizlik sürecidir. Bir Türk Milliyetçisi olarak devletimden ricam bu bahar temizliğinde üniversitelerimizde yapılanan bölücü artığı imzacıları da ihmal etmemeleridir ve inşallah temizlik dip köşe ve detaylı bir şekilde yapılır.

Selam ve dua ile…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yücel Alpay Demir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.