KOTO ne zaman çalışacak?

Bilindiği üzere Kocaeli Ticaret Odası’nda geçtiğimiz ay önemli bir seçim yapıldı. Murat Özdağ başkanlığında yeni ve genç bir yönetim göreve geldi.

Doğal olarak Özdağ ve yönetimine ziyaretler ve tebrikler devam ediyordur. Bu yoğun trafik nedeniyle şimdilik bu kurumdan fazla bir şey beklememek lazım. Şimdi Ramazan ayındayız. Bu ayda da iftarlar dışında fazla bir aktivasyon bekleyemeyiz.

Ama Ramazandan sonra sanırım kendini göstermeye başlar. Seçim zamanı söylediği vaatler aklımızda. KOTO’daki değişimi nasıl yansıtacak, sözlerini nasıl hayata geçirecek, doğrusu merak ediyorum. Zaman içinde bunu hep birlikte görecek ve takip edeceğiz.

KOTO seçimleri bu yıl oldukça heyecanlı geçti. Geçen dönem yapılan seçimlere baktığımızda belki de bu kadar katılımlı ve iddialı bir seçim yaşanmamıştı.

Büyük ilgi gören seçimlerin ardından yeni yönetim ile birlikte meclis başkanı bile değişti. İşte bu noktada KOTO’nun önümüzdeki dönemde farkını, kalitesini ve gücünü göstermesi lazım. Daha aktif olarak kent dinamikleri arasında kalitesini yansıtmalıdır.

Şimdi KOTO seçimleri şöyle bir hatırladığımız da; daha önce odanın kapısına bile uğramayanlar, bu seçime büyük ilgi göstermişti.

Yeni yönetimden çok şey bekleniyor. Üyeler her konuda değişimi ve gençliğin verdiği enerjiyi görmek istiyor. Tabi bu konuda beklentiler kesinlikle bireysel beklentiler değil.

Başkan Özdağ’ın sözlerinde kent ticaretine güç katacak çalışmalar vardı. Eminin bunlar hayat geçtiğinde iyi bir seçimin yapıldığı, doğru başkanın seçildiği ve hedeflerin bir bir hayata geçtiğine hep birlikte şahit oluruz.

Özdağ ve ekibi seçime iyi hazırlanmıştı. Kenttin her noktasındaki afiş ve billboardlarda onları görmek mümkündü. Daha seçim olmadan bile bu ekibin kazanacağı gün gibi ortadaydı. Çünkü kan değişiminin, yenilikçi fikirlerin bu kurumda olması gerekiyordu.

Seçim günü de beklenen sandığa yansıdı. Büyük bir katılımla, büyük bir çoğunluğun oyu ile bu yönetim seçildi. Bu değişimi isteyenlerin, destekleyenlerin ve Özdağ ekibinin zaferiydi.

KOTO, kentin önemli bir odası. 10 bine yakın üyesi var. Hepsi iş adamı, yatırımcı ve mevki sahibi insanlar. O anlamda KOTO yönetimi önemli bir sorumluluk aldı. Yeni binası ve yeni ekibiyle büyük bir misyon üstlendi.

Benim inancım tam. Bu ekibe güveniyorum. KOTO’nun kurmayları bu kente çok şeyler katacak. Ama biraz daha zaman gerekli. Taşlar yerine oturduğunda güzellikleri paylaşacağız.

Şayet beklentiler hayat bulmaz ve bu yönetimde deyim yerindeyse ‘pasif’ kalırsa yine ilk eleştiren biz olacağız.

Çünkü biz; doğru gördüğümüz, sağduyulu, iyi niyetli olan her şeyin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bunu da gazete olarak yerine getiriyoruz. Ama yanlışa da yanlış demek bizim mesleğimizin bir parçası…

İşte bizler medya kuruluşları olarak halkın gözü kulağı olmalıyız. Halkın hislerine tercüman olmalıyız.

Bu dünde böyleydi, bugünde…

Ama yarında böyle olacak.

Bundan kimsenin kuşkusu olmasın

Bugün KOTO, yarın başka bir kurum…

Hangi kurum olursa olsun doğruları takdir etmek yanlışları da göstermek bizim işimiz.

Kurumların önemli olduğunu unutmamalıyız. İnsanlar gelip geçicidir. Ama kurumlar kalıcıdır. Lakin kurumları yönetenlerde insandır. Hata yapabilir. Ama hatanda ısrar etmeyecek ve bunlardan ders çıkaracaksın. Yoksa kaybeden sen olursun.

Elbette bizlerde eleştirilerimizi yaparken çözüm önerilerimize de beraberinde sunmalıyız.

Sizi takip etmeye devam edeceğiz…

Saygılarımla...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.