BAŞSİAD hayırlı olsun arkadaşlar tebrikler

Kocaeli de birçok sivil toplum kuruluşu ve Dernek mevcut. Her geçen gün bunlara yenileri ekleniyor.
Kimileri herhangi bir alanda faaliyet veriyor, kimileri bulundukları bölgelerin örf ve adetlerini buralara taşımak için gayret sarf ediyor.
Kimileri ise tamamen İktidar yandaşı yada karşıtı faaliyetlerden bulunmak için gayret sarf ediyor.
Bazıları da siyasi partilerin yan kuruluşları gibi çalışmalar yapıp açıklamalarını bile ya İktidarın yanında ya da karşısında yer alarak bütün enerjilerini buna harcıyor.
Aslında derneklerin esas ana görevleri bunlar olmamakla birlikte zaman içerisinde bu şekle dönüştürülüyor.
Bazıları ise bir siyasi partinin belediye başkanının gidebildiği, diğer siyasi partili yöneticilerin pek uğramadığı yerler haline gelebiliyor.
Elbette bu anlattıklarımızdan çok uzak dernek ve sivil toplum kuruluşları muhakkak var.
Ama bunlara yenilerinin de eklenmesi gerekiyor.
Hatta yeni ilçelerimizde bu anlamda bir eksiklik hissediliyordu.
Özellikle Başiskele hızlı gelişen bir ilçe ve bu anlamda ciddi bir boşluğun olduğu ilçelerin başında geliyordu. İşte bu boşluğu gerçekten dolduracağına inandığım bir dernek birkaç gün önce basına tanıtıldı.
Bu derneğin yönetiminde yer alan ve gerçektende yaptıklarını takdir ettiğim Eyüp Şahintürk ağabey 'sende bu tanıtımın olduğunda orada olmanı isteriz' dediğinde il dışında işim olmasına rağmen tanıtımda yerimi aldım.
Sevgili Barış Arat kardeşimde hem genç hem başarılı bir arkadaş ve diğer arkadaşlarında bir çoğunu tanıyordum. Hepsi gerçekten genç yaşta belli başarılara imza atmışlar.
Gerçektende hem hazırladıkları mekan ve kısa süre içinde bu konuma getirmeleri anlamlı bir iş olmuş. Bu arkadaşların gelecekte farklı bir dernek olarak faaliyet de olacaklarına inancımın tam olduğunu ifade etmek isterim.
En önemlisi de derneğin herhangi bir siyasi amaçla yada her hangi bir cemaat veyahut gruba bağlı olmadan, tamamen farklı görüşteki insanların bir araya gelerek, sadece ticari faaliyetlerin ve toplumsal konuların önemine vurgu yaparak yada bu doğrultuda çalışmalar yaparak bir şeyler yapılabileceğini bence herkesin görmesi ve anlaması bakımından önemli olacağı inancını taşıyorum.
Uzun süreden beri böyle bir derneğin Başiskele ilçesinde olmaması gerçekten büyük bir eksiklikti. Bu eksikliği de bu arkadaşların fazlasıyla doldura bileceklerini şimdiden ifade edebilirim.
Nitekim yaklaşık iki ay önce bu kararı almışlardı. O zamanda bu konuda çalışma yaptıklarını ve sonuçlandığında haber vereceklerini söylediklerin de doğrusu bu kadar kapsamlı bir dernek olabileceğini bende düşünmemiştim. Onun içinde bugün bu yazıyı yazma gereği duydum. Çünkü yapılan her güzel şeyi takdir etmemiz gerekir.
Öncelikle haberlerde arkadaşlarım paylaştı ama ben bir kez daha o arkadaşların isimlerini köşemde zikretmek ve onları tebrik etmek istiyorum. Barış Arat (Başkan), Şener Özen (Başkan Yardımcısı), Eyüp Şahintürk (Başkan Yardımcısı), Ayşe Nur Kahraman Aytekin (Başkan Yardımcısı), Ceyhan Çağlayan (Genç BAŞSİAD Başkanı) Selehattin İriç, Emrullah Keskin, Erdinç Küçükateş, Hakan Günister ve Batuhan Kandemir yönetim kurulu üyesi
Evet bu arkadaşların aralarında yine Başiskele de önemli bir işletmenin yöneticiliğini yapan bayan bir üyede yer alıyor. Onu da bu cesaretinden dolayı ayrıca tebrik ediyorum.
Orada yer alan ve bu konuda emek sarf eden arkadaşların bundan böyle daha başarılı işlere imza atmaları hem Başiskele için hem de Kocaeli için değer taşıyacağını ifade etmek isterim.
Bu tür sivil toplum kuruluşlarının çoğalması her bakımdan önemli ama belirttiğim gibi bu tür sivil toplum kuruluşlarını herkes kendi isteği doğrultusunda kullanmak istememesi önemli.
Zira gördüğüm kadarıyla bu genç arkadaşların tek bir amacı var oda başarılı işlere imza atmak ve bu tür başarı hikayeleri oluşturmak isteyen insanlarla beraber bir arada olarak onlarında yanında olmak.
Umarım bu düşüncelerinden hiç vazgeçemezler.
Arkadaşlar Allah yolunuzu açık etsin. Bu konuda bizlerinde elinden gelen destekle her zaman yanınızda olduğunuzu vurgulamak isterim.
Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?