Zor zamanlarda “insanlığın son kalesi” ne sahip çıkmak

Zamanlardan canımızın sıkıldığı, yüreğimizin burkulduğu, öfkelendiğimiz, yalan haberlerle algı operasyonlarının yapıldığı, vatanımıza, milletimize olan sorumluluğumuzun bilinci gereği sustuğumuz, fakat haklılığımızın, eğer inanıyorsanız üstünsünüz ve dahası, nice sayıca az toplulukların, kendilerine fazlaca olanlara galip geldiğinin müjdesi ile ferahladığımız, günlerden birindeyiz. Hep anlatılır ya bizlere, hiçbir şey yapamıyorsak İbrahim’in (as) ateşine su taşıyan karınca misali o yolda yol yürürüz. Doğru yolda olmak, istikamet üzere yol almak, asıl mesele.

Topluma gündelik konular üzerinden sürekli bir gerilim yaşatılmaya çalışılıyor. Derdi, dünya ya huzur getirmek olanlar ile onu kendi çıkarları doğrultusunda sömürmeye çalışanların kavgasının adıdır, bugün yaşadıklarımız. Senaryoyu yazanlar hep aynı, sadece kullandıkları figürler değişiyor. Bu kavga yeni değil, bugün olduğu gibi yarınlarda da olacak. Bütün mesele bizim nerede durduğumuzdur. Allah rahmet etsin Muhsin YAZICIOĞLU’nun dediği gibi “Firavun’a karşı olmak yetmez, Musa’nın (as)yanında olmak gerekir ”.
Bugün dünya düzenini kurgulayanlar, dün olduğu gibi, kendi kiralık adamlarıyla, gazeteleriyle, STK’larıyla, siyasetçisiyle bu toplumun kafasını kaldırıp, “YETER ARTIK BİZİ SÖMÜRDÜĞÜNÜZ” demesini engellemeye çalışıyorlar. Hey beyler! Artık çok geç, ok yaydan çıktı. Ya hedefe ulaşacak, ya hedefe ulaşacak. Yaptığınız ayak oyunları artık sökmeyecek. Allayıp pullayıp, bu vatanın evlatlarına sunduğunuz ithal, kendi öz değerleriyle uyuşmayan fikirleriniz, sevinerek söylüyoruz, artık kabul görmeyecek. Üstad Necip Fazıl’ ın dediği gibi;
Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes
Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es...
Bu topraklarda yaşayanların mayasında yiğitlik var, adamlık var, vatanseverlik var, mukaddesatına sahip çıkmak var. 15 Temmuz’da bunu hep birlikte gördük ve yaşadık. Bizi ayırmak için kullandıkları, bütün yapay argümanların hiçbir kıymeti kalmadı artık. Çıldırmaları, kudurmaları bu sebeptendir. O gece Türk, Kürt, Çerkez, Boşnak, Arap, Sünni, Alevi, Caferi’si ile hep beraber omuz omuzaydık. Şimdi başka hesaplar, başka şeytanlıklar yapmanın peşindeler.

28 Şubat artığı bir zevat, geçenlerde “ Bütün dünya bize karşı diyorlar. Niye olsun ki? Anlamıyorum” diyor. Evet, bunu sizlerin anlaması mümkün değil. Çünkü zihin dünyanız bu topraklara ait değil. Sizin, bize ait medeniyet değerleriyle probleminiz var. O yüzden adamların sizinle neden problemi olsun ki? Yıllar boyu bu vatanın evlatlarını yapay kavramlarla, ideolojilerle birbirine sizin ellerinizle kırdırtmadılar mı?. Sahte hayallerinizin peşinde binlerce genç beynimiz, heba olmadı mı? O da yetmezmiş gibi kendinizce kurduğunuz o yalan tiyatro, sinema, gazete ve tv ‘i dünyasında, bir tarafı cici çocuklar, özgürlükçü, mağdur diye sunmadınız mı?

Cani, gaddar, zorba diye sunduklarınızda mağdurlardı. Kökü, zihni, örfü, adeti, geleneği bu topraklara ait saf, temiz Anadolu çocuklarının isimlerini sizlerin ağzından ne duyduk, ne okuduk. Yakın zamanda da aynısını yapmadınız mı? Kırmızı fularlı, şirin, özgürlük, adalet peşinde diye, gazete manşetlerinize taşıdıklarınız, bu ülkenin polisine, askerine kurşun sıkmak için dağlara çıktı. Emperyalizmin, kapitalimizin kucağında, sosyalizmcilik oynadınız ve halada oynamaya devam ediyorsunuz. Vatan dediniz, özgürlük diye manşetler attınız, bu ülkeden kaçıp gittiniz. Oda yetmezmiş gibi, sahibinizin bayrağına sarılıp, pozlar verdiniz. Asıl niyetinizi bu kadar açık belli ettiğiniz, ipinizin kimlerin ellerinde olduğunu ifşa ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Etrafı denizlerle çevrili, dört biryanı cennet olan yurdumun güzel insanlarına, bilerek yada bilmeyerek yaptığınız bunca haksızlık yeter. Gelin şu sıkıntılı zamanlarımızda bir olalım. Duruşunuzu sorgulayın. Dünyadaki bütün mazlumların ümidi haline gelen, devletinizin ve milletinizin yanında olun. Biz kadirşinas ve merhameti temsil eden bir gelenekten geliyoruz. Asla geçmişe takılmayacağız, hatadan dönenin başımızın, gözümüzün üzerinde yeri var.
İlla ki, biz bildiğimizi okuyacağız diyorsanız da, siz bilirsiniz. Bu millet ferasetiyle, basiretiyle dün Kurtuluş savaşında olduğu gibi, bir hırka, bir lokmaya razı gelerek, “İNSANLIĞIN SON KALESİ” olan bu toprakları ve onun temsil ettiği değerleri koruyacaktır. Bu yolda olmak bizlere ancak ve ancak şeref katar, bizleri değerli kılar….

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sabahattin Yamak - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

M.A.E. - Bizim için kötü düşünenleri Mevlam ıslah eylesin. Islah olmuyorlarsa Mevlam kahru perişan eylesin.Vatanımıza dirlik,milletimize de birlik versin..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Kasım 16:35

Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?