CHP, bu şekilde hiç bir şey kazanamaz

Cumhuriyet Halk Partisi ilginç bir parti, önceki gün bunu bir kez daha gösterdi. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan'ın birkaç gün önce bir toplantıda Ak Parti'yi karalamadan CHP'yi anlatın dediğini haber yapmıştık. Doğrusu önceki gün ki olaya da o nedenle şaşırdığımı ifade etmek isterim.

Kocaeli CHP İl Binasının karşısındaki parkta bulunan müzik durağından bir ses geliyordu. Orada müzik yapan gençler olabileceğini düşünüp duraksadım lakin oradan Başbakanın sesi geliyordu "one munite" yani o meşhur çıkışı olan "van münit" vardı ekranda.

Bunu gördükten sonra yoluma devam ederken genç bir arkadaş yaklaşıp CD uzattı üzerinde de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi vardı. Nedir diye şöyle bir göz attım; korsan bir CD'ydi aynı zamanda TV ekranından da gelene geçene bunu seyrettiriyorlardı. İşini siyasi yönüne bir şey diyemem ama iş korsan CD dağıtmaya gelince bu biraz şık olmamış.

Hem toplumda yanlış yapılana karşı durduğunu söyleyeceksin, yanlış dediğin işe de yine yanlışla karşılık vereceksin işin benim için ilginç olan tarafı da bu aslında diğer yanını siyasiler düşünsün.

Siyasiler kimi zaman kaş yaparken göz çıkartıyorlar. Yaptıkları bazı şeylerin çoğu zaman kendilerine değil de rakiplerine yaradığını göremiyorlar.

Bir siyasi parti bu kadar ucuz bir siyaset yapmamalı. Çünkü insanlar artık söylemden çok icraatlara bakıyor. CHP seçim almak yada oylarını arttırmak adına bir şey yapmak istiyorsa daha aktif projeler geliştirebilir. Yoksa yasaklatılan bir videonun CD'sini doldurup dağıtmakla olmaz bir şey kazanabileceğini düşünmüyorum.

CHP, geçmişte yaşanan süreçten ders almalı ve daha aktif olmalı, insanların önüne mutlak suretle daha gerçekçi olayları koymalı. İşte burada da CHP'nin halkın beklentilerine cevap verememesi her durum ve koşulda Ak Parti'nin hanesine artı olarak yansıyor.

Kim ne derse desin bu dönem başlayan işleri eskiden yapılan icraatlarla kıyasladığınız zaman arada dağlar kadar fark var. Önceki gün radyoda yol durumunu dinlerken Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde yapılan çalışmalar anlatılıyordu. Birkaç dakika sürdüğünde kendi kendime dedim; Hükümetin yaptıkları içerisinde yanlışlar da vardır elbet ama bu süreçte yapılanları da inkar etmek körlük olur.

Onun için doğru olanı görmeli yanlış olanı da yermeli ama bunun bir adabı usulü olmalı...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

yusuf ünel - Korsan cd de takılıp kalmanıza anlam veremedim... İşin özüne en başta inseydiniz iyiydi... Fazlada diyecek birşey yok... Ucuz siyaset yapılmamalı çok doğru... Size, yarın Akp yi mi savunuyorsun? Bunca korsan cd deki olaylara rağmen derlerse şaşırmayın... Chp taraftarı değiliz... Sadece sizi hergün okuyan sıradan bir okurunuz... Sizden şık olmayan başka şeyleride böyle cesurca yazmanızı beklediğimizi söylemek isterim. Kalın sağlıcakla...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 00:00