Bakış açısı....

Son günlerde, bir milletvekilininoğlunun Hatay Dört yolda görev yapan polisleri sıraya dizmiş olması konuşuluyorve bu olay günlerce konuşulacak.

Kimseningöremediği bir şey var…

Türkiye’de kraldan çok kralcıolma mantığı vardır. Bu mantık dünde vardı, bugün de var, yarın da olacaktır.Yalnızda bir şeye dikkat çekmek isterim. Yapılanlar baştan sona yanlış ve bunuherkes biliyor ve kabul ediyor.

Butür olaylar sadece orada mı yaşanıyor?

Hayır.

Başka yerlerde de farklışekillerde yaşanıyor fakat kimse sesini çıkarmıyor.

Bu olayın bu kadartartışılmasının belki de bir sebebi daha vardır:

“ Sen benin kim olduğumu biliyor musun?”

Eskilerde böyle tartışmalaroldukça fazla olurdu. Son dönemlerde, bu tür olaylar pek olmadığından dolayı buolayın üzerinde çok duruluyor.

Polislere yapılan muameleyikesinlikle onaylamıyorum. Milletvekilinin oğlunun suçlu olduğu aşikar fakatorada bulunan polis müdürün aynı zamanda savcının da suçu var. Bu talimatınsavcıdan geldiği söyleniyor ama ben öyle bir teşhis ilk defa görüyorum

İşte bu noktadanyola çıktığımızda, olayı çok daha net görebiliriz.

Asıl okunması gereken bir başka konu var…

Milletvekilleri,kendilerini millet fertlerinden imtiyazlı ve üstün görüyorlar. Olayı doğruokuyanlar bu sebepten kaynaklandığını görebilecektir.

Aslında olaya bir de bu penceredenbakmak gerekir. O zaman olaylarla ilgili daha farklı bir bakış açısına sahipoluruz.

Sadece orada olan olay Milletvekilleriniimtiyazlı gösteriyor. Hele orada bir koltuğa sahipse ve özellikle iktidarpartisine herhangi bir şekilde mensupsa hemen kendini ayrıcalıklı görüyor.

Böyle kendini bilmez insanlar üstüngörme hastalığından bir türlü kurtulamamışlardır.

Elbette bunlar istisna ve hayatlarındahiçbir şeyin sahibi olamamış, deyim yerindeyse hiçbir baltaya sap olamamışkişilerin davranışlarıdır. Doğal olarak ta her zümrenin içerisinde bu türinsanlarla karşılaşmanız mümkündür.

Bu olay tartışılırken burada asılanlaşılması gereken bir şey daha var. Bazı insanların imtiyazlı olduğudüşüncesinden vazgeçirilmesi gerekir. Bu olayın tek kaynaklanma nedeni debundan başka bir şey değildir.

Benbazen söylüyorum ve hatta yazıyorum.

Eğer AK Parti bünyesindeki bazı kişilerBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan çekinmeselerdi, durum daha farklı olurdu.Başbakanın halka yaklaşım tarzının farklı olduğunu gören bazı yöneticiler onutaklit etmeye çalışıyor.

Bazen de bazı kişiler kendilerini devaynasında görmekten vazgeçmiyor.

İştebütün bu işlerin kaynaklanma noktası burası değildir de neresidir?

Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Kocaelispor’un yeni teknik direktörü Selahattin Dinçel başarılı olur mu ?