Yeniye dair

İnsan için yeni yaş sermayenin tükenmesi anlamına gelirken, kurumlar için sermayeye, tecrübe, bilgi, kurumsallaşma, marka değerinin artması ve belki de en önemlisi kendi geleneğini oluşturması demektir. Bugün Bizim Yaka Gazetesi yeni bir yılını daha doldururken, ilkesel duruşu ve kente dair katkılarından dolayı tebrik etmek lazım.

Gazetecilik hakikaten zor meslek gruplarından biridir. Her gün zamanla yarışırcasına, bilgiyi toplayıp, derleyip, ince eleyip, sık dokuduktan sonra en az hata ve eksikle okuyucuya sunmanız gerekiyor. Çünkü sunacağınız bilgi kişileri, toplumları derin bir şekilde olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Hele ki günümüzde artık birçok şeyin medya algısı üzerinden yapıldığı gördükçe, bu da bu işi icra edenlerin sorumluluk bilinçlerinin ne kadar önemli olması gerektiğini ortaya koymaktadır. Gazetenin yayınlarında bu hassasiyetleri gözettiğini kent ve kamuoyu şahitliğini yapmaktadır.

“Marifet iltifata tabidir, iltifatsız marifet zayidir” der büyüklerimiz. Bu minvalde, bizleri bu güzel aile ile buluşturup yazmaya teşvik eden, Hayrullah DEMİRAY’ a, sonradan tanışmanın nasip olduğu naif üslubuyla, beyefendi kişiliğiyle Ozan ÖZGENÇ ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etmek en temel vazifemizdir.

Başta şahsım ve temsil ettiğim camia adına gazetemizin yeni yaşını kutlar, başta kentimiz, ülkemiz, tüm mazlum coğrafyalar ve 8 milyar insanlık alemi adına hayırlı yayınlar yapmasını Allahtan dilerim..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sabahattin Yamak - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?