AK Parti Kocaeli'de ne yapacak?

Kocaeli desiyaset gittikçe ısınıyor. Herkes bir taraftan çalışmalarına devam ediyor. Yalnızherkesin aslında ortak bir noktada birleştiğini görüyoruz. Bir kere KocaeliBüyükşehir Belediye Başkanlığı bir dönem daha AK Partili bir belediye başkanınınolacağı ilçelerde de durum pekte fazla değişmeyeceğe benziyor.

Son dönemler dehemen hemen herkes bir şekilde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına İbrahimKaraosmanoğlu’nun bir kez daha aday olup olmayacağını hesaplıyor. İbrahimKaraosmanoğlu’nun bu konuda ki tavrı gayet net ve açık. Gönlü bir kez daha adayolmaktan yana ve bunu da zaten beyan ediyor. Kamuoyu yoklamalarında da açık arahalkın da bunu böyle istediği görünüyor.

Lakin Kocaeli’ndeherkesin istediği bu doğrultuda mı? Derseniz, elbette AK Parti dışındakipartiler bunun bu şekilde olmasını pekte istemiyorlar. Ondan dolayı da sürekliolarak AK Partinin içerisinde ve üst makamlarda olanların arasında kavgaolduğunu ya da kavga çıkarmaya çalıştıklarını telaffuz edenler var. Birkaç günöncesi bir toplantı da Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bukonuda aralarında kavga olduğunda halkın bu konuda vereceği tepkiyi biliyorlarve çekiniyorlar. Aslında bu durumu en iyi anlayanlardan bir tanesi halktır ve halkartık her şeye rağmen istikrardan yana tavır koymaktadır.

İşte bu nedenlede iktidar partisi içerisinde yaşanan bazı gelişmeleri yakından takip ediyorum.Bu konuda da koltuk kavgası elbette yaşanır ve yaşanıyor da ama bu konudahalkın farklı beklentileri var. İşte bu konuda gösterilecek olan duyarlılık çokönemli. Bunu görmeyen kişileri bu halk elinin tersiyle iter.

Bir zamanlarhatırlarsanız Kocaeli, CHP’nin adeta kalelerinden bir tanesiydi. Bugün iseKocaeli’nde gerçekten de AK Parti önemli bir kazanım elde etmiş ve 11 Milletvekili’nden7’si AK Partili. 13 Belediye Başkanlığının 13’ü de AK Partili. Gerçi birbelediye başkanlığı seçildikten sonra AK Partiye katılmış olsa da bu durumbence çok önemli. İşte bu halk istediği an istediğini istediği yere koymaktatereddüt bile etmez. O zaman demek ki, halk hizmet beklerken birileri koltuksevdasına düşüp kavga ederse tabiri caizse bu millet defterinizi dürer.

AK Parti Kocaeliİl Başkanı Mahmut CİVELEK bunu bildiği için her fırsatta yeni çıkacak adaylarada partili aşkanların son güne kadar yıpratılmaması konusunda kesin bir şekildebuna mahal vermemek için işi sıkı tutuyor ve her fırsatta da bunu dilegetiriyor.

İşte bu da AKParti’nin Kocaeli’nde nasıl bir safhada olduğunu gösteriyor ve geçmişten alınandersler var bununda iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.

KocaeliBüyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili Nihat Ergün ismi son zamanlarda fazladillendirilmeye başlandı. Yalnız bu konuda ben bunu düşünenlerle aynı fikirdedeğilim. Çünkü Nihat Ergün eğer ki başbakanın direkt talimatı olmazsa, bunukendi isteyeceğini hiç zannetmiyorum.

Lakin Başbakanınbir sözü her şeyi değişmeye yeterde artar bile. O zaman Kocaeli’nin kaderi banagöre Başbakanın iki dudağının arasında. Son sözü her zamanki gibi o söyleyecek.Kim ne derse desin.

İşte burada asılönemli olan bence seçim Kocaeli’nde bu dönem adayın kim olduğuna bakılmaksızınyine AK Partinin zaferiyle sonuçlanacak.

Lakin ilçelerbazında ise çok farklı senaryolar üretilmekte. İlçelerde eğer ki farklı hatalaryapıldığı takdirde üç ilçeyi AK Parti kaybedebilir. Yalnız doğru aday ve doğrutercihle AKP’nin bunlardan da sıyrılma şansı var diye düşünüyorum.

İşte songünlerde Kocaeli de AKP’nin belediye başkanlıklarını kaybetmemek için kendi içindeince eleyip sık dokuduğu en çok sorun olan ilçeler olarak Kandıra, Derince veBana göre Dilovası konusunda da özel bir çalışma yapıldığı lakin bunun son günekadar Başkanların yıpratılmaması adına beyan edilmediğini de biliyorum. Hayırlısı olsun.

Bu Arada TümKocaeli’ne Saygılarımızla hatırlatayım.

Kocaeli’nin parlayanyıldızı Başiskele'den başladığımız yolculuğumuza Bizim Yaka Gazetesi artık bugünitibarıyla tüm Kocaeli’nde. Bizlerde de günlerdir farklı bir heyecan var.Kocaeli’nin ilçelerinden yayın yapan ilk il gazetesi olma unvanına sahibizartık. Çünkü Başiskele’de ilk yayına başladığımızda Gölcük ve Kartepe’de de ofislerimiziaçtık ve kısa bir süre sonra her üç ilçede oradaki halkın teveccühü ile bellibir yere oturmuş olduk. Bazıları bizi yıldırmak istedi. Yılmadık, çelme takmakistediler direndik. Sonrasında ise önce bu yaka sonra da diğer yakada daçıkarak kentin her iki yakasını biraya getirdik. Yani artık her iki yakada da artıkbu gazete okunacak dedik.

www.bizimyaka.com’dan da günlükhaber akışımızı takip edebilirsiniz bu gazete kimsenin değil sizin gazetenizolacak.

Her türlüihbarlarınız için bizzat E-mail yoluyla, hayrullahdemiray@gmail.com’dan bana bilgiulaştırabilirsiniz. Özü sözü bir bir gazete okuyacaksınız.Bu gazetenin hazırlanmasında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, matbaaekibimize ve reklam konusunda desteklerini bizden esirgemeyen tüm firmalarımızasonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.