Ak Parti mevcut başkanlarla devam eder

Kocaeli’de tüm belediyelerin Ak Parti’de olması Ak Partilileri rehavete kaptırmıyor.

Çünkü Ak Parti, her alanda sürekli olarak çalışmalarına devam ediyor.

Her şeyin en ince ayrıntısına kadar ilgilenip en detay noktalarda bile seçimin alınması için ne gerekiyorsa o yapılıyor.

Seçim çalışmalarına bakılırsa geçen seçim bittiğinde bazı partiler gibi ya da bazı yöneticiler gibi telefonlarını kapatmayı düşünmedikleri için belki de bugün hem Kocaeli’de hem de Türkiye’de her iki kişiden biri Ak Partili.

Zaman zaman; ‘Diğer partilerin adayları belli de neden Ak Parti hala adaylarını açıklamıyor?’ deniyor.

Bence Ak Parti zaten çoktan kararını vermiş…

Geçtiğimiz günlerde de yazmıştım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da temayülden çıkan ve kamuoyu yoklamasında yüksek oy alan mevcut belediye başkanları ile ilgili bir değişiklik yapmayı düşünmüyor diye…

Bu nedenle de elbette teşkilatlarda buna uyarak çalışmalarına devam ediyor.

Zaten mevcut belediye başkanları çalışmalarını sürdürüyor. Her ilçede çalışmalar genel seçim havasında yaşanıyor.

Bu seçimler Ak Parti için aslında ayrı bir önem taşıyor. Bir sonraki genel seçim içinde bazı fikirler verecek olması bakımından önemli.

O nedenle ilçe teşkilatları il teşkilatıyla uyum içerisinde ve yarın seçim olacak gibi çalışıyor.

Belediye başkanları da bu konuda kendi bölgelerinde daha da gayretle çalışmalarını sürdürüyor.

Kocaeli’nin her ilçesi önemli…

Lakin kentimizde Ak Parti’nin önde gelen isimlerinin ikamet ettiği ilçe olan Başiskele’de ise hummalı bir çalışma var. Zira ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu ve mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz bu konuda diğer ilçelere de örnek oluyor.

Çünkü Başiskele gerçekten de uyum içerisinde. Bu seçimde de birkaç aday adayının olması, bana göre burada bir değişiklik olacağı anlamına gelmiyor.

Bunun göstergesi de önceki akşam yapılan ilçe danışmasıydı.

Çünkü her fırsatta Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ile ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu’nun da ‘başarılı’ dediği ve gerçekten de Başiskele’deki çalışmalarla örnek projeleri hayata geçiren Ayaz, bu konuda en iddialı isim.

Zaten teşkilatın tamamı da arkasında duruyor.

Zaten ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları da bu konuda gerekli desteği ve açıklamayı çok önceden yapmıştı.

Elbette aday adaylarının olması demokrasi bakımından önemli…

Amma bu konuda mevcut başkanın başarılı çalışmaları da varsa onun değişmesi partiye bir şey kazandırmaz. O yüzden böyle bir varsayımın olmayacağını düşünüyorum.

Başiskele’de ve Kocaeli’nin her tarafında en yüksek oyu alıp Başbakana hediye etmek isteğiyle çalışıyor. Onun için kendi içinde tatlı bir yarış ve heyecan var bununda kimse farkında değil.

Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.