AK Parti nereye gidiyor

Son dönemlerdeülke de gelinen durum bir yandan yerel seçim sürecinin başlaması dolayısıyla AKPen hareketli olan partilerden bir tanesi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ınkıvrak zekası sayesinde ve iyi bir çalışma hızı yakalayan beyin takımısayesinde seçimlerden hep oyunu arttırarak çıkıyor. Bu yerel seçim sürecinde deyine aynı hıza çıkmak için farklı atraksiyonlar yapıyor. Geçtiğimiz günlerdegündeme gelen ve Has Partinin kapanmasıyla sonuçlanan süreç, AK Partiye negetirir ne götürür bu tartışılır. Ama artık Numan Kurtulmuş ve Has Partiiçerisinde ki birçok kişi AK Partiye geçme işlemlerine başladı.

Dahaönce Ak Partiye, DP eski genel Başkanı Süleyman Soylu’da katıldı. Türkiye’de kidemokrat parti misyonunu taşıdığına inandığı için AK Parti saflarınakatılmıştı.

Şimdi NumanKurtulmuş AK parti rozetini belki takmadı ama önümüzdeki günlerde rozetitakacak ve Ak Parti saflarında yerini alacak. İşte asıl bundan sonrasının neolacağını kimse kestiremiyor.

Türksiyasi hayatı her zaman söylediğim gibi Tayyip ERDOĞAN üzerine şekilleniyor. İştebu noktadan sonra Numan KURTULMUŞ’un AK Partiye geçmesiyle AK Parti’nin başınaNuman KURTULMUŞ’un geçeceği yönünde bir beklenti oluşmuş durum da. Hatta HasPartililer bunu belli yerlerde dillendirdiği zamanlar da oldu. Ama bu birazuzak ihtimal gibi görünüyor. Çünkü AK Partiye bazen insanların birçoğu TayyipERDOĞAN faktörü olduğu için oy veriyor. Ondan dolayıdır ki bundan sonra siyasetbiraz daha farklı olacak.

AK parti Türk siyasi Hayatının son on yılına damgasınıvuran bir parti. AK Parti bu seçimde de eğer ki oylarını düşürmez ve olduğuhalinin üstünde bir oy potansiyeline kavuşursa, ilk genel Seçimler de AK Partisaflarında birçok kişiyi daha görmek mümkün olacaktır.

Yokeğer AK Parti bu seçimde beklediği başarıyı gösteremezse, gelecek genelseçimlerde tek Başına iktidar olma şansını zora sokmuş olur.

Ak partiiçerisinde kendini her şeyin üstünde gören bir yapı oluşmaya başlamadan vedengeler alt üst olmadan buna bir çözüm bulunması gerekir.

Çünküeğer bu konuda bir çözüm bulunmazsa ve Has Parti ile kolay entegre olunacakgibi görünse de herkesin beklentileri farklı. Birçok kişi sırf iktidar daolunması gerektiği için AK Partinin içerisinde yer almakta.

Zaman zamanparti içerisindeki birçok kişi kendisini düşünmekten parti işlerini biledüşünemez duruma geliyor.

Siyasetiniçerisinde olmasak bilede zaman zaman her siyasi görüşten insanla sohbetlerimizoluyor. Herkes bir başka noktaya doğru siyaseti yönlendirmeye çalışıyor.

Daha doğrusuherkes kendi ekseninde bir yol çizmeye çalışıyor. Onun içinde önümüzdeki yerelseçimler çok önemli. Bu aslında şunun için çok önemli, bu önümüzdeki yerelseçimlerde başarılı olan parti gelecek genel seçimlerde ipi göğüsler. Aksitakdirde AK Partinin tek başına ipi göğüslemesi hayal olur.

Şuanda AK Parti içerisinde belli gruplaşmalar yaşanmakta ve bu gruplaşmalarabirde Has Parti’den geçenlerin gruplaşmaları eklenirse o zaman olay daha farklıboyutlara doğru gider ki bu da sancılı bir sürecin başlamasına sebep olur.

Bendensöylemesi…

Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.