Gelecek nasıl olacak?

Gelecek kelimesi hepimiz için ayrı bir şey ifade eder. Kimi kaygı,kimi umut hisseder. Binlerce yıl önce insan denen varlık bu gün yaşadıklarımızı yapabildiklerimizi nasıl ön göremediyse bizler de bin yıl sonrayı bilemeyiz.Sadece hayal ederiz. Gelişime bakılırsa yapay zeka, klonlama, robotlar, kullanıcısı olmayan arabalar,havada uçan araçların içinde var olacağı bir yaşamı düşünebiliriz. Özellikle yabancı filmlerde tıpkı geleceği yansıtır gibi tüyolar veriliyor. "Uzayda yalnız değiliz ve farklı gezegenlerde farklı canlılar var " düşüncesine pek çok kişi katılmakta. Farklı boyutlar,kara delikten başka bir hayata geçiş, zaman yolculuğu gibi düşünceler üzerinde de bilim adamları çalışıyor.
Dünyamız yaşanabilen en güzel gezegen ancak bizler insan ırkı olarak onu kemirmeye,parçalamaya devam ediyoruz. En başta yeşili yok ediyoruz.Tarım kısırlaştı.Atmosfere kimyasal atıklar yolluyoruz.Dünyayı bu kadar hor kullanıp başka gezegenlerde hayat var mı diye araştırıyoruz.Gelecekte çok ilginç hayatlar da olabilir.Yapay zekalar,robotlar hatta yarı insan yarı robotlar olabilecek.Sağlık sorunları olduğunda röntgen MR yerine kumanda gibi bir alet ile vücudu tarayarak ne hastalığın olduğunu ve tedavisini bulabilicez. Oyun parkları yerine bilgisayar ortamında oyun oynanacak.Yani değişim teknolojik alanda olacak.Gelecekle ilgili değişmeyen tek şey bizlerin umutları ve korkuları.İnsan olarak kendi ırkımızı yok edecek değişimler yerine hayatı daha güzel hale getirecek gelişmeler ile geleceğe hazırlanmak,sanırım daha güzel olacak...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Maral Minareci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.