Fikri Işık'ın hassas olduğu konular

Son dönemde “Meyveli ağacı taşlarlar” örneği, yerel ve ulusal basın AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ı yıpratmak için sanki ağız birliği etmiş.

Birincisi, bir süre önce Fikri Beyi itibarsızlaştırmaya yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söylemediği halde söylediği yalanı.

İkincisi, dün basında yer alan Fikri Beyin Mardin Büyükşehir Belediyesinden aldığı iddia edilen hediye.

Fikri Işık’ı yakından tanıyan, saman zaman sohbet eden biri olarak her iki olayı duyduğumda, okuduğumda “bu kadar da olmaz” diyerek tepki gösterdim.

Geliniz önce Fikri Işık’ın siyasi kariyerine ve Kocaeli’ye kazandırdıklarına bakalım.

AK Parti kurucularından Fikri Işık, il başkanlığı, 22 Temmuz 2007’den buyana aralıksız 12 yıl milletvekilliği, 61, 62, 63, 64 ve 65. Hükümetlerde bakanlık ve başbakan yardımcılığı yaptı.

AK Parti Teşkilat Genel Başkan Yardımcılığı, TBMM Milli Eğitim Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Kocaeli’de siyaset-bürokrasi, yerel yönetimler-sivil toplum örgütleri, üniversiteler-iş insanlarının uyumlu çalışmasına öncülük ederken kentin “birleştirici-bütünleştirici-iş bitirici-sözü dinlenir” ismi oldu.

Ankara’da hayata geçirilecek projelerin hızlandırılması ve sorunların giderilmesi için yoğun çaba harcadı.

Her konuda donanımlı, birikimli ve bilgi sahibi Fikri Işık’ın özel sohbetlerini dinlemeye doyum olmaz.

Özgüveni ve öngörüsü yüksek, hakaret ve kişilik haklarına saldırı olmadığı sürece eleştiriye açık, hoşgörülü Işık’ın anlattıklarından her zaman yararlanmış, gazeteci olarak manşetler çıkarmışımdır.

Fikri Işık insani, vicdani, islami sorumluluklarını bilen, güvendikleriyle her konuyu paylaşan vefalı bir dosttur.

Geçtiğimiz günlerde Sayın Işık ile 31 Mart seçimleri, yeni parti kuruluşları, Kocaeli ve Türkiye sorunları dahil her konuyu açık yüreklilikle konuştuk.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan toplantıda söylemediklerini söylemiş gibi yazarak kamuoyunda oluşturmaya çalışılan algının iftira olduğunu, gerçek olmadığını anlattı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde bakan yapılmaması, Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmemesi” cümlelerinin zaman zaman köşelerde yazılmasının “itibarsızlaştırmaya” yönelik olduğunu söyledi.

Her zamanki nazik üslubu ile Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak gibi bir girişimi ve başvurusu olmadığını ifade etti.

Sayın Işık’ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ilk kabinesinde görev almak, başkan adayı olmak, hatta MKYK listesine girmek gibi bir isteği, talebi olmadığını süreci yakından takip eden birisi olarak ben de biliyorum.

Anladığım kadarıyla başkalarının son günlerde iftiralar, belden aşağı vurmalar ve itibarsızlaştırma çabalarından yeterince rahatsız olmuş olacak ki böyle bir açıklama yapma gereği duymuş.

Her zaman söylediğim gibi Fikri Bey bakanlık koltuğunda oturmasa da Kocaeli’nin sorunlarını çözmek, projelerini takip etmek konusunda ilk günkü performansıyla 7/24 çalışarak Kocaeli için bir şans olduğunu çoktan kanıtladı.

Bakmayın siz birilerinin gerçekleri saptırarak yazmasına, parti içinde bulunduğu konumu hazmedemeyenlerin ayak oyunlarıyla Fikri Işık’ı yıpratma çabalarına.

Onlar ne yaparlarsa yapsınlar “Kocaeli için çalışan, Kocaeli’nin sorunlarını çözen, Kocaeli projelerini çözen, Kocaeli için bir şans” Fikri Işık algısını yok edemeyecekler, duyarlı insanların vicdanlarından silemeyecekler.

Fikri Işık’ın seçimler sonrası bir süre gelişmeleri köşesinden seyretmesi sürecinde yaşananlar Kocaeli’nin sahipsizliğini ve Kocaeli Farkını açıkça göstermiştir.

Merak edenler, Fikri Işık’ın il başkanlığı, milletvekilliği ve bakanlığı döneminde Kocaeli’ne kazandırdıklarına baksınlar.

Fikri Işık’ı yıpratmaya, itibarsızlaştırmaya kalkışanlar milli savunma bakanı olarak FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişiminin bastırılmasındaki uygulamalarını incelesinler.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin sivilleştirme sürecinde aldığı kararları okusunlar.

İl başkanı seçildiği 22 Haziran 2003’ten buyana 16 yılda Kocaeli’ye kazandırdıklarına göz atsınlar.

IŞIK’A İKİNCİ İFTİRA

Fikri Işık’ı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı söylemediği bir cümleyi söylemiş göstererek yıpratmaya çalışanların amaçlarına ulaşamayacaklarını yazarken ulusal sitelere ikinci bir yalan haber düştü.

Çoğunlukla sol site ve gazetelerde yayınlanan habere göre, Mardin Büyükşehir Belediyesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanları İsmet Yılmaz ve Fikri Işık’ın da aralarında olduğu 10 kişiye toplam yaklaşık 600 bin TL değerinde hediye verilmiş.

Sizin anlayacağınız Cumhurbaşkanı ve Bakanlara verildiği iddia edilen gümüş takı ve benzeri eşyaların faturaları Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı

adına kesilmiş.

Haberi okuyunca Sayın Fikri Işık’ı aradım, hediye haberini sordum.

Cevabı, “Hocam sosyal medya hesabımdan 21 milyon TL hediye aldığım haberinin tamamen ve kesinlikle yalan olduğunu yazdım. İlgililerin gerekli açıklamayı yapmalarını istedim” oldu.

Arkasından ekledi, “Hocam, Bakanlık görevlerim dahil sorumluluk üstlendiğim tüm görevlerde Kamu Etik Kurallarına hep uydum ve gereğini yaptım. Böyle yüksek değerli bir hediye almadım. Almış olsaydım mutlaka bakanlık envanterine kayıt ettirirdim. Kaldı ki böyle bir hediye almadım.”

Sayın Işık bu konudaki hassasiyetini anlatırken Azerbaycan ziyaretinde hediye edilen değerli bir halıyı milli savunma bakanlığı envanterine kayıt ettirerek bakanlıktaki odasına serdirdiğini söyledi.

Katar’da verilen pahalı bir hediyenin de bakanlık envanterinde kayıtlı olduğunu ifade etti.

Bu tür yüksek değerli gümüş takı ve benzeri eşya faturalarının bölgede terörle mücadele eden Cumhurbaşkanı, milli savunma bakanları ve içişleri bakanının adına kesilmiş olması dikkat çekiyor.

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine o illerin valilerinin kayyım atanmasının ardından yapılan bu tür haberlerin konjonktürün uygun olması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakın çalışma arkadaşlarını yıpratmaya yönelik olduğunu düşünüyorum.

Yaklaşık 600 bin liralık hediye faturası, Mardin Büyükşehir Belediyesinin Cumhurbaşkanı ve bakanlar üzerinden kara para aklamak için de kesilmiş olabilir.

Kamuoyunda Cumhurbaşkanı ve bakanlara yaklaşık 600 bin liralık hediye tartışılırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vakit geçirmeden acilen Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesine müfettiş görevlendirmelidir.

Cumhurbaşkanı ve bakanlar adına düzenlenmiş yaklaşık 600 bin liralık hediye faturası kesilip kesilmediğini, kesilmiş ise hangi amaçla kesildiğini kamuoyu ile paylaşmalıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da adının ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsünün adının geçtiği hediye faturalarıyla ilgili Devlet Denetleme Kurulunu harekete geçirmelidir.

İddialar Fikri Işık tarafından yalanlansa da ört bas edilemeyecek kadar ciddidir.

************************************************

KOCAELİ STADYUMU VE 'SÜPER LİG' TAKIMLARI

Kocaeli hazineye en çok vergi ödeyen ama verdiğinin karşılığını alamayan ilginç bir il.

Kış sporları merkezimiz var ama teleferiğimiz yok.

3 tarafı denizlerle çevrili ama ağız tadıyla yiyebileceğimiz balığımız, yelken ve kürek sporu takımlarımız yok..

Doğa, deniz, sağlık, spor turizminin yapıldığı tesislerimiz, müzelerimiz var ziyaret eden turistimiz yok.

Her okulda ve her ilçede spor salonlarımız var ama basket ve voleybol takımlarımız yok

Dış cephesi kentin simgesi pişmaniyenin çekme anındaki görünümünde olan Kocaeli Stadyumunuz var ama Super Lig de oynayan takımımız yok.

Gençlik veSporBakanlığı Spor Genel Müdürlüğü himayesinde TOKİ tarafından yapılan, 264 kamerayla izlenen, tüm unsurları otomasyonla kontrol edilen, 160 bölümü engelliler için ayrılan 33 bin koltuk bulunan stadyumumuz var ama boş duruyor.

TFF 3. Lig 3. Grup’ta yapılan Kocaelispor-Fatsa Belediyespor maçıyla 31 Mart 2018’de açılan stadyumumuz var ama süper lig maçları oynanmıyor.

Allah’tanTürkiye’nin de ev sahipliğine aday olduğu 2024 AvrupaFutbolŞampiyonası (EURO2024) finalleri için belirlenen stadyumlar arasında Kocaeli Stadyumu var.

6 Eylül’de 2021 UEFA U 21 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri 3. Grup 4. mücadelede Türkiye-İngiltere maçını izleyeceğiz.

30 bin kişilik Kocaeli Stadyumu boş dururken Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Denizlispor, Çaykur Rizespor, Aytemiz Alanyaspor, DG Sivasspor, Y. Malatyaspor, Antalyaspor, Konyaspor, İM Kayserispor, G. Gaziantep FK, Ankaragücü, Kasımpaşa, Gençlerbirliği, M. Medikol Başakşehir FK, Göztepe’nin oluşturduğu“Spor Toto Süper Lig”maçlarını Kocaelispor’un TFF 3.Ligde top oynaması nedeniyle çıplak gözle izleyemiyoruz.

SAHA KİRALANABİLİR

Buradan Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez, milletvekillerine, il başkanlarına, sivil toplum örgütlerine, Hodri Meydan Grubuna çağrıda bulunmak istiyorum.

İsmet Paşa Stadının yıkılmasının ardından Alikahya’da TOKİ tarafından 160 milyon TL’ye yapılan “Kocaeli Stadyumu” boş duracağına stadı olmayan İstanbul takımına kiralanabilir.

“Spor Toto Süper Lig”maçlarını Kocaeli Stadyumunda oynayacak takım bakarsınız Kocaelispor ile kardeş takım olur, 2. lige çıkmasın katkı sağlar.

Daha da önemlisi, bölge esnafına önemli bir gelir sağlamanın ötesinde Kocaelili sporseverlerin 4 büyükler olarak bilinen Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarını çıplak gözle Kocaeli Stadyumunda izleyeceklerdir.

Sayın Vali Aksoy ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın’ın bu önerimi dikkate alacaklarını umuyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Galip Ataman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?