MHP'de Ünlü'mü Kurt mu?

Kocaeli'debugünlerde muhalefette olan il ve ilçe seçimleri gündemde MHP'de bunlardan birtanesi il başkan adayları harıl harıl çalışmalarına devam ediyor.

Son günlerde muhalefet en büyük yarışı kendiarasında veriyor. Çalışmaları bu konuda yoğunlaşmış durumda. MHP il başkanlığıiçin şuanda 5 aday var. Ama bunlardan ikisinin taraftarları şu anda yoğun birşekilde çalışmalarına devam ediyor.

Bu adaylardan birtanesi İsmail Kurt. Daha önce milletvekili adayı idi. Biri de eski İzmit İlçeBaşkanı Aydın Ünlü. Diğer adaylara MHP içerisinde pek şans tanınmıyor. Bu ikiaday arasında şu anda geceli gündüzlü bir çalışma sürdürülüyor.

Bu konuda hem ilçe başkanları saflarınınetleştiriyor, hem de bir taraftan diğer üyeler yoğun tempo da çalışmaya devamediyor. Fakat İsmail Kurt'un Aydın Ünlü’ye rağmen daha şanslı olduğukonuşuluyor.

Çünkü il başkanlığıkoltuğuna oturacak kişinin aynı zamanda maddi olarak da partiyi taşıyabilecekbirisinin olmasını da önem veriliyor.

Önümüzde bir yerel seçim var ve bu yerelseçime yeni il başkanı ile gidileceği için aslında doğru bir davranış verilecekkarar, hem MHP'nin ilimizdeki geleceğini etkileyecek, hem de MHP'nintoparlanmasını sağlayacak olması gerekmektedir.

MHP İl Teşkilatı'nınhali hazırda borçlarının olduğu ve geçmiş yönetimlerin bu konuda birazsıkıntılı bir il bırakıldığı konuşulanlar arasında. İşte bu noktada maddi olanaklarınıseferber edebilecek ve parti için de daha önce maddi ve manevi katkılarıdolayısıyla İsmail Kurt ismini ön plana çıkarıyor. Ama siyasi yarışlar artıköyle farklılaşmış ki bazen hiçte belli olmayabilir.

Durum böyle olunca hem partinin içerisindebirde il başkanının partiye zaman ayırabilmesi konuşuluyor. Çünkü Aydın Ünlü'nünçalışmasının problem yaratacağı ve partiyi il olarak taşımakta sıkıntılarolacağı da konuşulanlar arasında yer almaktadır.

MHP içerisindeaslında görünmeyen birde kavga var ki yıllardır partide farklı makamlara gelmişbazı kişilerin artık partiyi etkisi altına almalarına müsaade etmemek. Gelecek il başkanının birilerinin adamıolmaması konusunda farklı eğilimlerinin olmamasına da özen gösteriliyor.Aslında bir yandan da MHP il başkanı olacak kişinin toparlayıcı ve partiiçerisinde bu birilerinin adamı olmama konusunda gayret göstermesi gerekiyor.

İşte bu noktada 3 Haziran 2012 tarihindeyapılacak il başkanlığı seçiminde kimin il başkanlığı koltuğuna oturacağı belliolacak, ama şu da bir gerçek hiçbir şey artık eskisi gibi değil ve olmayacak.

Bu sefer sadeceadaylar yarışmıyor, parti içerisinde iki farklı görüş ağır basıyor, aynızamanda onlarında yarışı söz konusu olması hasebiyle de önem arz etmektedir.

Kazanan kim olur belki de şimdiden onukestirmek zor, ama bütün adaylara başarılar diliyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.