Sayın Bakanım Fikri Işık’a açık mektup

Ak Parti’de her şey belki belli kurallar çerçevesinde işliyor.

Lakin Ak Parti’nin bir gerçeği daha var oda her dönem Ak Parti’nin her bölgede ya da ilde önemli konumda olan kişileri var.
Bu anlamda son gerçekleşen değişim ve dönüşümlere bakıldığında Kocaeli’de bu anlamda Ak Parti’de en önemli kişinin kim olduğu gayet açık ve net.
Parti içerisinde basamakları her seferinde kademe kademe ilerleyen ve son dönemlerde de Ak Parti’nin Kocaeli’de hem Bakanlık koltuğuna oturan hem de teşkilat anlamında çok sağlam adımlar attığı görülen Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık’tan başkası değil.
Gerçekten de teşkilatlara çok hâkim ve Kocaeli’de deyim yerindeyse her şeyden haberdar olan ve müdahale ettiği her konunun da üstesinden gelmeyi bilen, attığı her adımın sonrasını hesaplaya bilen bir isim olarak karşımızda duruyor.
Şuanda şekillenen yapıya baktığınızda bunda en büyük payın Fikri Işık’ın olduğunu göreceksiniz.
Lakin şunu da unutmamak gerekir.
Bazı kişiler sırf Fikri Işık’ı arkalarına alıpta AK Parti’de yaptıkları yanlışlarına devam etmek isteyeceklerdir.
Benim tanıdığım Fikri Işık tahminimce bazı yanlış yapanlara da pirim vermeyecektir.
Elbette partide olan biten her şeyden haberdar oluyor ve bazı konularda da Ankara’da AK Parti’de sözünü dinlettiriyor.
Elbette bu kent için önemli bir durum.
Ama şunu da ifade etmek isterim ki Sayın Fikri Işık partide olması ve olmaması gereken konularla ilgili ve yöneticilerin davranış biçimleri ve işlerle ilgili belli açıklamalar yapmış ve bu konuda da o zaman da fikrimi beyan etmiştim.
Sayın Işık yaptığı açıklamalarla yüreğimize su serpmişti ama hala bazı kişilerin belli konularda yaptıkları yanlışlardan etrafına örülen duvar sayesinde haberdar olmadığını da düşünmeye başladım.
Neden diyecek olursanız ben belediyelerde olan biten yanlışlara Bakan beyin müdahale edeceğini ya da bu konuda birilerinin kulağına su kaçıracağını düşünmüştüm.
Ama görüyorum ki bazı kişiler yaptıklarına aynen devam ediyor.
Buradan Sayın Bakan Fikri Işık Bey’e bizzat iletmek istiyorum; bu önemli konumunuz ve insanların size olan sevgisi duruşunuzdan kaynaklanıyor.
Bu vesileyle de olan biten bazı yanlışlıkları burada sizlere aktarmak istedim.
Çünkü şuan Kocaeli’de gerçekten de bazı konuları bizzat takip ettiğinizde yapılan yanlışların farkına varacaksınız.
Gerçektende bizler elimizden geldiği kadar bu köşelerde yapılan hatalardan bazılarını gündeme taşıyoruz ama biliyoruz ki bizlerin yazması bir şeyleri değiştirmiyor; birkaç gün sonra yine aynı şeyler olmaya devam ediyor.
Ama Kocaeli’de Ak Parti’nin en önemli kişisi olarak bu konuya eğildiğinizde eminim bir şeyler değişecektir.
Bu konuda da ümitli olduğumu ifade etmek isterim.
Kocaeli’de Ak Parti’de şekillenen birçok şeyin de Fikri Işık’ın payının büyük olduğunu düşünüyorum.
Gelecekte de bunun böyle devam etmesi adına bugünden atılacak adımlar da önemli.
Yani Ak Parti kurulduğu günden beri en istikrarlı adımları atan kişilerden biride bugün önemli bir bakanlık koltuğunda oturuyor yani dünde önemli konularda oldu bugünde yarında bu konumunun devam etmesi aslında bir nevide atacağı adımlara bağlıdır diye de düşünüyorum.
Nitekim suya sabuna dokunmadan sadece köşesinde oturanların bugün nerelerde olduklarına şahit oluyoruz.
Onun içinde Fikri Işık tan beklenen bugün Ak partili bazı isimlerin ve belediye Başkanlarının yaptıkları haksızlıklara dur demesi.
Saygılarımla….

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.