Cumhurbaşkanı yalnız bırakılmamalı

15 temmuzdan beri ülkemizde yaşanan olağan süreçle ilgili bir çok kişi ekranlarda konuşuyor.

Nitekim daha önce FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i çok yakından tanıyan ve uzun süre yanında bulunan bir isim Nurettin Veren bu konuda bana göre en anlaşılır bir şekilde konuşanlardan biri.

Nitekim bugüne kadar ülkemizde bu örgütle mücadele de Sayın Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yalnız bırakıldığını ve gerektiği gibi mücadele konusunda bazı yetkililerin belli şeyleri göz ardı edildiğini ve gerçekten de hakkıyla mücadele edilmesi durumunda 15 Temmuz darbe girişiminin yaşanmayacağını yada bu kadar tahribat vermeyeceğini savunuyor.

Aslında söylediği şeyler istihbarat zafiyetini gözler önüne seriyor.

Cumhurbaşkanımız da bu konuda benzer ifadeler kullanıyor.

Kendisi de en yakın isimlere bile bu olayla ilgili ikna konusunda sıkıntılar yaşadığını ve bu örgütün ülkeye ihanetinin bir an önce anlaşılması konusunda harekete geçilmesinin şart olduğunu defalarca söylemiş ama herkes kulak ardı etmiş.

Yazar Nurettin Veren defalarca bir çok konuda bildiklerini MİT dahil bir çok kuruma verdiğini hatta Cumhurbaşkanına yakın bazı isimlere bile ulaşmaya çalışmış ama başarılı olamamış.

Zira daha önce benzer yazılarda da sözünü ettiğimiz olaya geliyoruz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ı AK Partililer yalnız bıraktı ve bazı kademe de olan isimler gerçekten de işin ciddiyetinin farkına ya varmadılar yada varmak istemediler.

Yada en bariz haliyle bazı ilişkilerini ortaklıklarını sonlandırmadılar yada sonlandıramadılar.

15 Temmuz gecesi yaşadıklarımızın hemen ardından da söylemiştim cinnet şebekesinin bir girişimi idi.

Bu kalkışma ve girişimin neden önlenemediği aslında aşikar.

Kimse üzerine düşeni hakkıyla yerine getirmemiş.

17 ve 25 Aralık sürecinden sonra bu yapılanmanın üzerine hakkıyla gidilmiş olsaydı ve belli çalışmalar sonlandırılabilseydi belki de bu cinnet şebekesinin yaptığı bunca olayın önüne geçebilecektik.

Elbette Cumhurbaşkanımız bundan sonra işi biraz daha sıkı tutuyor.

Aslında bu son dönem de bu olayların önüne geçmek için bizzat olağanüstü hal olayının hükümete tavsiye edilmesi ve hükümetinde olağanüstü hal kararı alması bence sürecin biraz daha hızlı işlemesine ve yapılması gereken işlerin sonuçlandırılması için atılmış en önemli adımdır.

Buradan da anlıyoruz ki Cumhurbaşkanının etrafını birileri sarmış bazı gerçekleri görmesini engelliyor ve bu engellemeler diğer yetkililerinin de etrafını bazı güruhların sardığının bir delilidir.

Elbette yaşanan birçok şeyi bugünden sonra daha doğru bir biçimde konuşulması gerekiyor.

Siyasiler ve bürokrasi de olan kişilerde bazı şeylere kulaklarını tıkamamaları gerekmektedir.

Bizler, hep birlikte istediğimizde bir araya gelebiliyormuşuz.

Ben bütün gayretimle görmek istediğim tabloyu ülkede görmekten çok mutluyum.

Elbette böyle bir olaydan sonra olması tek üzüntümüz.

Keşke bu birlik ve beraberliğimizi daha önce sağlayabilseydik.

Bir birimizi ötekileştirmeseydik.

Belki bu FETÖ/PDY denen örgüt gibi bazı yapılanmaların bu tür ayak oyunlarına maruz kalmazdık.

Gerçekten de son dönemde Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın çağrısı ile Başbakan ve muhalefet partilerin genel başkanlarının da verdiği destekle perçinleşen bu birliğin devam etmesi konusunda hassas davranmamız gerekir.

Günlerdir sokaklarda tutulan nöbetler sona erdi ve 81 ilde yapılan mitingler İstanbul Yenikapı mitingiyle de taçlandırılmış oldu.

Zira bu birlik ve beraberlik çok önemliydi ve Dünya'ya önemli bir mesaj olmuştur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım,CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçelinin aynı karede olmaları bence Türkiye açısından önemli ve Dünya da önemli bir mesajı içermektedir.

Saygılarımla….

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.