Samanlı Dağları'nda Kurt Ölmüş!

Eleştiri de yapalım, övgü de. Beğenmediklerimizi de söyleyelim, beğendiklerimizi de.

Derdimiz kimseyi kırmak, üzmek, zan altında bırakmak değil.

Madem ki kağıt, kalem, klavye elimizde, mademki bize düşüncelerimizi toplumla paylaşma imkanı sunulmuş, bize düşen de vicdanımızın doğrularıyla fikirlerimizi, toplum için faydalı ya da zararlı olduğuna inandığımız değerleri, değersizlikleri sizlere ulaştırmak, görevimiz, vebalimiz.

İnansınlar ya da inanmasınlar, beğensinler ya da beğenmesinler, düşünceleri paylaşmak da topluma karşı bir sorumluluk olarak görür, bu görevi, vebali hakkıyla yerine getirmeye çalışırız.

Yiğidi öldür, hakkını yeme!

Kimi insan imkânları ölçüsünde, o kadar doğru, güzel ve faydalı işler yapar ki, bilmeden yapmadıkları, ya da yaptıklarının kötü sonuçlanması durumunda, insanlar tarafından kendisine fazlaca mal edilmez.

Bu yanlışları ve bilinçsiz yapmadıkları, onun tüm bu iyiliklerini bir anda silip yok etmez, etmemeli de..

Kimse de doğru, dürüst, çalışkan bir insanın hakkını yemek istemez.

Amma, uzun yıllar aynı makamlarda oturup da, yapmadıkları, yapamadıkları işler, haddinden fazlalaşırsa, toplumu mutsuz, umutsuz, noksan bırakırsa, toplumun ve hizmet etmekle sorumlu ve görevli olduğu insanların hak ettikleri hizmetleri yapmamaktan, yok saymaktan, umursamazlıktan vazgeçmezse, kusura bakmasın ama eleştiriyi de, ifşa edilmeyi de hak eder.

Biz yine de yapılanların hatırı hürmetine hakkı teslim edelim!

* *

Değirmendere deresinin sahil ile buluştuğu noktadan başlayan ve yukarı doğru dere kenarından giden yol güzergahının yenilenmesi, çok geç kalınmış olmasına rağmen beğenilen güzel bir uygulama ve iş.

Belediyemizin yetkililerine teşekkür ederiz. Yapılanları koruyup kollamak da, en başta bu güzergahtaki esnaf dostlarımız olmak üzere Değirmendere halkının görevi, sorumluluğudur.

Söylemeden edemeyeceğim. Bu ve benzeri yol, kaldırım çalışmalarına “prestij” ismini vermeyi bırakınız lütfen.

Prestijin anlamı “saygınlık, itibar” ise eğer, her yerin, caddenin, sokağın kendine ait değeri, itibarı ve saygınlığı vardır.

Eğer bir bölüme zaten göreviniz olan hizmeti verip de diğer yerlere aynı özeni göstermiyor ve o hizmeti vermiyorsanız, bunun adı “prestij” olmamalı…

Olsa olsa, büyükşehir belediyesinin sloganı gibi; “Çalışınca Oluyor”un kanıtı olmalı!

O zaman da hizmet vermediğiniz cadde ve sokaklara da “Çalışmayınca Olmuyor” mu denmeli yani..!

Hangi dağda ne kurdu öldü bilmiyoruz ancak, samanlı dağlarında öldü galiba.

Ölen başka kurtların da, Değirmendere Kuruçeşme Plajı ve Marinası olarak görünmesini diliyoruz.

Bu yaz sezonunu da böylece bitirdik. Nasip kısmet 2018 yazına artık…

Eee seçim de yaklaşıyor. Seçim öncesi görev gereği yapılan işler değil de, bir hizmet gelir herhalde!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Kalabalık - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.