Tahir başkan gönüllere girmeyi başardı

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın'ın aday olduğu ilk günlerde farklı kesimlerden farklı eleştiriler geldi. Elbette AK Parti'nin içerisinde de bu konuda acaba diye düşünenler oldu ama ben ilk günden itibaren hatta daha aday gösterilmeden önce birkaç aday içerisinde olduğunu biliyordum. Aday olduktan sonra gerçekten de şunu ifade etmek istiyorum. Genç, dinamik, akademisyen olması dolayısıyla bu konuda çok doğru bir tercih yapıldığı inancını hep taşıdım.

Ve bugüne kadar da Tahir Büyükakın hocanın gerçekten de bu konuda vizyon sahibi ve gönül belediyeciliği anlamında yaptığı davranışları, hareketleri insanların gönlüne giren tutumlarını hep birlikte izledik. Şimdi belki de böyle düşünenlerin hepsi Tahir Büyükakın’ın bu konuda AK Parti için Kocaeli’de en doğru aday olduğunu düşünmeye başlamışlardır. Bırakın sadece AK Parti içerisinden değil, diğer partilerden ve diğer partilere oy verecek insanların birçoğunun da bu konuda tercihlerini Büyükşehirde Tahir Büyükakın'dan yana kullanacağını düşünmeye başladım.
Bunu iş olsun diye söylemiyorum.

Son dönemlerde yaşananlar hepimizin gözünün önünde yaşanıyor. Bugünler böyle devam eder. Büyükşehir koltuğuna büyük olasılıkla Tahir Büyükakın oturacak. Tahir Büyükakın belediye başkanı olduktan sonra da özellikle ve özellikle bu tavrının devam edeceğini düşünüyorum, yani kapısının herkese açık olacağını. Elbette bunun yanında Tahir başkanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da olacaktır. Elbette onların üstesinden de gelebileceğine inanıyorum.
Tahir Büyükakın gösterdiği tavır, davranış, cesaret ve insanların gönlüne giren hareketleri ile siyasete de farklı bir bakış açısı getirdi. Bugün baktığımızda ilçe belediye başkan adayları da Tahir başkanın yolundan gidiyor. Özellikle genç belediye başkan adaylarını takip ediyorum, onlar da Tahir başkanın yaptığı mesela özellikle sosyal medyadan çay davetlerine icabet ediyorlar. Bu da ne demektir, onlar da Tahir başkanın yapmış olduğu bu davranışla güzel bir şeyler ortaya çıkarmaya çalışıyorlar.
Aynı uyum ve davranışı seçimden sonra da devam ettirdikleri takdirde herhangi bir sorun olmayacağını düşünüyorum.

Tahir Büyükakın aynı zamanda derleyip toparlayacak bir isim olabileceği konusunda herkes hemfikir olmaya başladı. İlk başlarda eleştiri yönelten sesli olmasa bile sessiz ortamlarda eleştiri yöneltenlerin de eleştirilerinin gittiğini ve bu eleştirilerin ortadan kalktığını görüyoruz. Tabii ki yanında görünüp karşısında olan insanlar yok mu olmayacak mı elbette var ve olacaktır da. Ama bu konuda başkanlık koltuğuna oturduktan sonra özellikle Büyükşehir Belediyesi'nde farklı makamlarda olan insanların belli bir kısmını değiştirmesi gerektiğine olan inancım tam. Bu konuda bir sürü kişi aynı şeyi düşünüyor yani yeni bir ekiple elbette ki oradaki ekibin hepsini değiştirmese bile bir kısmını değiştirme zorunluluğu doğacağını düşünüyorum. Bu konuda da gerekli adımların seçimden sonra atılması gerekir diye düşünüyorum, çünkü her gelen başkan kendi özel ve yakın ekibinikendisi seçmelidir.
Tahir hoca yaptıklarıyla herkesin gönlünü fethetmeyi kısa sürede başardı. İşte gönülleri fetheden, gönüllere girip sonra da gönül belediyeciliğini iyi yapabileceğini şimdiden kanıtladı. Yolun bahtın açık olsun hocam.
Saygılarımla...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?