Sayek Böke, çi dike!

Geçen hafta cuma günü “Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kurultayından bir gün önce”

Habertürk televizyonundaki, açık ve net isimli programa konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke'ye sunucu şu soruyu yöneltti!

Suriye'deki PYD yapılanmasını terör örgütü olarak mı görüyorsunuz?

Yoksa! Kürtlerin temsilcisi olarak mı görüyorsunuz?

****

Bir kere en önce bu soru, sipariş ve zamanlaması manidar bir soru mu! , yoksa saçma sapan bir soru mu! bunu anlamaya çalışmamız daha doğru olur diye düşünüyorum.

Öyle ya! Bir Türk milletvekiline! partisinin kurultayından bir gün önce böyle bir soru niye sorulsun?

Anlamış değilim demeyeceğim, çok iyi anlıyorum, çünkü ben o düşüncedekilerin cemaziyelevvelini de bilirim.

Her vatansever yurttaşımızın hiç tereddütsüz “elbette terör örgütüdür” diyeceği bu kolay soruya!

Atamızın kurdurduğu her Türk vatandaşının gönlünde ayrı bir yeri olan Cumhuriyet Halk Partimizin milletvekili olabilmiş Selin Sayek Böke!!!

Şimdi ne ben ne arkadaşlarım, bir yapının terör örgütü olarak değerlendirmesini yapacak istihbari bilgiye ve yapıya sahipiz demiş.Halt etmiş.Ve şöyle devam etmiş! Bütün terör örgütlerinin ortadan kaldırılması, hatta silahları bırakacak biçimde bir çağrının yapılmasını, tabi ki her şeyden önce bir ön koşul olarak da ortaya koymak gerek' demiş.

Halt etmiş.

****

Ey teröristler! Haydi gelin silahlarınızı teslim edin etmezseniz bari toprağa gömün, gelin yine konuşma zemini arayalım, Oslo'da bilindik bir kafe var orada buluşup tiramisu yiyip latte içelim Afrin Münbiç açılımı yapalım mı! demek istiyor anlamış değilim.

Yukarıdaki seçmelerden saçmalar manzumelerinden nasıl bir sonuç çıkarmalıyız, yeniden izah ederse daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Sayek Böke ve kim olduğunu bilemediğim arkadaşları bilmez mi ki, terörist silahtan ve suç işlemekten vazgeçmez bunu hiç lüzumu yokken daha önce denemiş ve bedel ödemiş bir millete hangi yüz ile söylüyorsunuz!

Silahları bırakacak bir şekilde bir çağrı derken, nasıl bir fantezi kuruyorsunuz!

Şanlı Türk ordusu, hem yurt içinde hem yurt dışında bütün terör örgütlerinin tepesine çökmüş, dünyayı karşısına almış, birlik ve beraberlik içerisindeyken sizin derdiniz ne!

Bir de demiş ki istihbari bilgiye ve yapıya sahip değiliz!

Bir oluşumun terör örgütü olup olmadığını bilmiyorsanız vekili olduğunuz devletin kurumlarına sorun, istihbari bilginiz tabi ki olmayacak siz istihbaratçı değil vekilsiniz arayın istihbarat birimlerine sorun, hiçbir şey yapamıyorsanız yoldan bir vatandaş çevirin ona sorun, televizyon izleyin, ya da bir şehit ailesini ziyaret edin acısını paylaşın belki anlarsınız!

Her şey bir yana senin söylediklerinden dolayı zan altında kalan, kahvede sokakta misafirlikte “Yahu sizin bu vekil ne ayak ne demeye çalışıyor!” sorularına maruz kalan Cumhuriyet Halk Partililerin ne duruma düştüğünü biliyor musun?

****

Vermen gereken cevap özetle şuydu:PYD kim Kürtlere temsilci olmak kim, PYD dediğin Amerika’ nın, İsrail’in ve bilimum emperyalist devletlerin beslediği, yaklaşık 30 yıldır en fazla acıyı Kürt vatandaşlarımıza çektirmiş bölücü PKK terör örgütünün, Suriye sınırımızda yapılandırdığı, vatanımız ve vatandaşımız için tehdit unsuru olan kukla bir terör örgütüdür!

Hainler haddini aşmıştır.

Türk’ün sabrı taşmıştır.

Herkes yaptığının bedelini ödeyecek “Türk’ün gücünü gördü, daha da görecek” bu millet zor zamanlarda et ve tırnak gibi olur canından vazgeçer toprağından vazgeçmez deyip konuyu kapatman gerekirdi.Milli politikalar söz konusu olunca ideolojik fantezi yapılmaz, gereksiz atraksiyonel cümle kurulmaz, milletten kopuk ve sorumsuz cümleler kurulmaz.

Sizlerin bu muğlak ve ucu açık ifadelerinizi Avrupa ve Amerika medyasında dört gözle bekleyen, cımbızlayıp manşetlere taşıyan gazetecilerin ve siyasetçilerin ekmeğine yağ sürdüğünüzün farkına varın.

Ve lütfen bilir bilmez her soruya cevap vermeyin, siz iyi bir ekonomistmişsiniz lütfen sadece ekonomik sorunlarla ilgilenin alanınızdan taşmayın.

Sonra da, "Vay efendim biz bu kadar çağdaş demokrat aydın ve alanında uzman isimlerden oluşan siyasetçileriz halkımız neden bizi iktidar yapmıyor" demeyin.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin mutlu azınlığına seslenmek istiyorum.

Lütfen marjinalliği bırakın, milletinizi biraz anlamaya çalışın.

Selam ve dua ile…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yücel Alpay Demir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.