İnsanlığı Hamam Tellakları kurtaracak

Çocuğa şiddete hayır!

Kadına şiddete hayır!

Erkeğe şiddete hayır!

Kediye şiddete hayır!

Köpeğe şiddete hayır!

İş yerinde şiddete hayır!

Doğaya şiddete hayır!

Sahada şiddete hayır!

Tribünde şiddete hayır!

Öğrenciye şiddete hayır!

Öğretmene şiddete hayır!

Doktora şiddete hayır!

Psikolojik şiddete hayır!

Cinsel şiddete hayır!

Yaşlılara şiddete hayır!

Kreş çocuklarına şiddete hayır!

Töre şiddetine hayır!

Ekonomik şiddete hayır!

İdeolojik şiddete hayır!

***

İnsan olan herkes şiddetin her türlüsüne karşıdır derler! şiddeti yapanlar da insan olduğuna göre , düz mantık ile düşünürseksanırım bazı insanların pek çoğunun insan olmadığını da söyleyebiliriz.

***

Medeni bir ülkede yaşıyor ve medeni kanunlar ile yönetiliyoruz! ülkemizdeki şiddet oranları gelişmiş ülkelerdeki kitap okuma oranlarıyla, ülkemizdeki kitap okuma oranı da gelişmiş ülkelerdeki suç oranlarıylabenzerlik gösterdiğine göre, medeni bir ülke de yaşayan medeni insanlar olduğumuzu söylemek ne kadar caiz bilemedim!

***

Yüce Allah’ın “tüm inananlara” hoşgörüyü adaleti merhameti tahammülü emrettiğine, hayvanseverliği ve merhameti ile tanınmış “kuşu ölen bir çocuğa baş sağlığına bile giden”bir peygamberin ümmeti olduğu iddia edilen bir coğrafyada şiddet bu kadar fazla! “fazladan da fazla” iken! Müslüman ülke tabiri ne kadar eftalbilemedim.

Şaka maka bende az değilim hani “caiz,eftal” falan derken kariyerimin önü açık “kimlere mesaj veriyorsam” müthiş dini jargon sahibi olmuşum. Allah sonumu hayretsin inşallah!

***

Biri kediyi yerden yere vurmuş katletmiş!,öbürü kendisini istemeyen kızı zorla kaçırmış tecavüz etmiş!, diğeri boşanmak isteyen karısını ve çocuklarını kurşunlamış!, öteki öğrencisinin kulağını koparmış, beriki öğretmene okulda meydan dayağı atmış!, şuradaki doktora kafa atmış! “her akşam ana haberlerde daha neler neler var”Bunu yapan yaratıkların cinsi ne “insan”, dini ne “İslam”

Gel de inan!

***

Ülkemiz maalesefbu durumda iken, bu durumun sorumluluğu ve vebali din adamlarına, öğretmenlere, akademisyenlere ve siyasetçilere düşecek değil ya!onlar rahat olsunlar, maaşlarını ve ek gelirlerini afiyet ile yesinler, sakın öz eleştiri yapmasınlar, aman kendilerine pay çıkartmasınlar, yüce Allah bize bunların hesabını soracak bilgimizin, mesleğimizin ve sorumluluğumuzun gereğini layıkı ile yaparsak kötüye gidiş inşallah durur diye dertlenmesinler!dertsiz başlarına dert açmasınlar, dünyalık şeylerle ilgilensinler mesleki gelişim kurslar seminer’ leremeklilik planları , Alanya da Antalya da otelli motel’ li etkinlikler çalıştaylarbuluştaylarkonuştaylaryatıştaylarorganize etsinler

***

Çünkü insanlığı kurtarma görevi artık onlara değil! hamam tellaklarına düşüyor, ve inanıyorum ki inşallah en kısa zamanda ülkemizdeki tüm hamam tellakları bu milli ve manevi görev için bir araya gelecek mükemmel bir şekilde organize olacak“beden ve ruh temizliği günleri kapsamında” hepimizi yıkayıp tertemiz püri pak yapacaklar.

***

Allah onlardan razı olsun.

Bir nevi iç-dış yıkama!

Selam ve dua ile.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yücel Alpay Demir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.