Başarılı öğrencilerden Büyükakın'a "Teşekkür"

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Başarılı Gençler, Mutlu Şehir Kocaeli”projesi kapsamında LGS ve YKS’de şampiyon olan,

sanat, kültür, spor yarışmalarında dereceye giren öğrencileri ödüllendirmeye devam ediyor.

Bayram öncesi “Başarı Sizden Ödül Bizden” diyerek 20 öğrenciyi anne, baba, kardeşleriyle denize sıfır Kerpe Spor ve Eğitim Merkezinde misafir ettiği gibi.

Bir süre önce de Vali Hüseyin Aksoy “Marifet İltifata Tabidir” diyerek YKS’de 8’i ilk 100’de olmak üzere ilk 1000’e giren 47, LGS’de 500 tam puan alan 14 öğrenciyi kutlamış, yarım altınla ödüllendirmişti.

LGS ve YKS dahil yurt içi ve dışı yarışmalarda dereceye giren, altın madalya alan öğrencilerin ödüllendirmesini önemsiyorum.

Ödüllü öğrencilerle onları yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerini kutluyorum.

Başarıyı teşvik eden, başarılı öğrencileri motive ederek örnek gösteren vali Aksoy ile Başkan Büyükakın’ın bu güzel jestlerini öğrenci ayırımı yapmadan tüm başarılı öğrencileri kapsayacak şekilde devam etmesini diliyorum.

Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticilerin eğitim ve sosyal tesis olarak kullandığı Kerpe’de denize sıfır, ağaçlar arasında 12 Bungalov evden oluşan tatil beldesini başarılı ve şampiyon öğrencilere tahsis etmesi ilk değil.

Bir süre önce de Kuruçeşme’de Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının lojman olarak kullandığı 27 daireden oluşan 2 binayı hastanelerde tedavi gören hasta yakınlarının barınmaları için misafirhaneye dönüştürmüştü.

Tahir Hoca, önümüzdeki günlerde hayata geçireceği radikal projelerle “Sosyal ve Gönül Belediyeciliği” kapsamında herkesi kucaklamaya, herkese dokunmaya kararlı görünüyor.

Bu arada sorumluluklarını unutan gazete yöneticilerinde, her alanda başarıya imza atan öğrencilerle, eğitim kalitesinin artması için özveriyle çalışan eğitim emekçilerine de sahip çıkmalarını bekliyorum.

Gazetecilerin başarılı öğrencilere ilgisizliği bana; Kerpe’deki tesislerde kalan başarılı öğrencileri ziyaret eden Tahir Hocanın “Benim gönlüm ister ki bu başarılı öğrencilerimiz basın mensuplarımız başta olmak üzere herkes tarafından kentte örnek olarak gösterilsin, rol model olsunlar ve başarı teşvik edilsin. Bu başarılar başkaları tarafından da örnek alınsın” sözlerini hatırlattı.

Tahir Hoca o konuşmasında Kerpe’ye götürdüğü gazetecilere; başarılı öğrenciler ve ailelerinin görüş ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaşma mesajı vermişti.

Gazeteci dostlarımız öğrencilerle ilgilenmek yerine Başkan Büyükakın’a “Tüpraş, tramvay, Gebze metrosu, çöplerin bertaraf edilmesi, halk ekmek, büyükşehir koordinatörleri, teleferik, Kocaelispor” sorularını sormuşlardı.

BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Kerpe’ye gitmediğim için şampiyon öğrenciler ve aileleriyle yüz yüze görüşememiştim.

Ama telefonla ulaşabildiğim öğrenciler Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a, teşekkür ettiler.

Anne ve babaları da “Başkanımız çocuklarımızın başarısını tatille ödüllendirerek taçlandırması, sınav şampiyonlarını teşvik ve motive etmesi, örnek göstermesi bizleri gururlandırdı. Başkanımızın unutamayacağımız bu tatil ödülü jestine çok teşekkür ediyoruz” dediler.

İşte şampiyon öğrencilerin velilerinden bazılarının duygu ve düşünceleri;

Osman Aldemir: LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Gölcük Kocatepe Orta Okul mezunu Ayman Salpagarov’un babası. Din psikoloğu olan, kampa İstanbul Beyoğlu Belediyesi tarafından hizmet verdiği dönemlerde bir kaç kez seminer için geldiğini anlatan Osman Bey konuşmasına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür ederek başladı. Ardından, “Belediye personeline hizmet veren bu tesisi başarılı öğrencilerle ailelerini ödüllendirmek için tahsis eden Tahir Beye çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın belediyecilik anlayışı beni çok duygulandırdı. Böyle bir hizmetin başka örneği olduğunu sanmıyorum. Kamp süresince her türlü ayrıntıyı düşünerek özel bir tatil geçirmemize fırsat veren herkese ve bu hizmetin kamuoyu ile paylaşılmasını sağlayan Tahir beye bir kez daha ve özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

Osman bey çocuklarının kamptan memnuniyetini anlatırken şu cümleyi kurdu, “Kocatepe Ortaokulunda okuyan ve Gölcük birincisi olan kızım ‘Ben de derece yaparak bu güzel tesisten yararlanma hakkını kazanacağım’ diyerek espri yaparak memnuniyetini bizlerle paylaştı”.

Uzun yıllar Avusturya’da yaşayan Osman bey, oğlunun Gölcük Fen Lisesini tercih etmesi ile ilgili şunları söyledi, “Herkes bana bu kadar başarılı bir öğrencinin neden Kocaeli Fen ve İstanbul’un gözde liselerini değil de Gölcük Fen Lisesini tercih ettiğini soruyor. Onlara, Gölcük’te elde edilen başarıyı Gölcük’te devam ettirmenin aidiyet duygusu dahil her alanda daha doğru olduğunu düşünerek böyle bir karar aldığımı anlatıyorum.”

Tahir Hocaya bir kez daha teşekkür ederken oğlunu, dünya üniversiteler sıralamasında 94’üncü olan Viyana Teknoloji Üniversitesinde Yazılım Mühendisliği okuyacağını söyledi.

Oktay Ayar; LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Gebze Emlak Konutları Orta Okul mezunu Çağla Dilan Ayar’ın babası.

Kızının liseyi Darıca Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinde okuyacağını söyleyen baba Oktay Ayar, “Kızım devlet okullarını tercih etmedi. Eğitimine özel okulda devam edecek. Kerpe’de tatile ben, eşim ve kızlarım Çağla Dilan, Ceren Damla ve 4 yaşındaki Ceylin Duru ile katıldık. Çok keyifli bir tatil geçirdik. Özellikle kızlarım çok eğlendi. Deniz ve kum çok güzeldi. Tesisteki hizmetten çok memnun kaldık. Kızımın bugüne kadar aldığı en güzel hediye oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a bize böyle bir imkan verdiği için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bülbül Koca; LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Özel Körfezim Ortaokul mezunu Özlem Merve Koca’nın annesi. Kızının Dilovası Fen ve Teknoloji Lisesinde okuyacağını ifade eden anne Bülbül Hanım şunları söyledi, “Dilovası Özel Enka Fen ve Teknoloji Lisesini tercih eden kızım Özlem Merve ile gurur duyuyoruz. Merve, Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evleri Yarışmasında 2 kez Kocaeli birincisi olmuş ve para ödülü kazanmıştı. Büyükşehir Belediye başkanımız Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyoruz. Kerpe’de çok güzel ağırlandık”. LGS şampiyonu Merve, Kerpe’ye annesi, anneannesi, dayısı ve kardeşi Gönül Nisa ile gitti.

Gülnaz Cimşit; LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Özel Körfezim Ortaokul mezunu Sena Cimşit’in annesi. Babası elektrik mühendisi, annesi kimya öğretmeni olan Sena, lise öğrenimine İstanbul Erkek Lisesinde devam edecek. Kızı Sena’nın başarısında ilkokul ve ortaokul öğretmenlerinin katkısı ve emeği olduğuna dikkat çeken Gülnaz öğretmen “İstanbul Erkek Lisesini tercih eden kızım Sena bugüne kadar sayısız ödüller aldı. Ama Büyükşehir Belediye Başkanının tatil ödülü diğerlerinden çok farklı. Başarının mükafatlandırılması çok güzel. Kısa da olsa tatil bizim için gerçek bir ödül oldu. Herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Gülnaz öğretmen oğlu Muhammet Enes’in de Kocaeli Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencisi olduğunu söyledi.

Maviye Yüksel; LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Gölcük KSO Dumlupınar Ortaokul mezunu Mehmet Efe Yüksel’in annesi. Kerpe’deki tatile eşi, ödülün sahibi oğlu Mehmet Efe, küçük oğlu Celal Yiğit, ile katıldıklarını anlatan anne Maviye Hanım, “Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a bize böyle bir tatil imkanı verdiği için teşekkür ediyoruz.

Mehmet Efe önceki yıllarda da farklı ödüller almıştı ama ilk kez böyle anlamlı bir ödül aldı. Ailecek İstanbul Erkek Lisesini kazanan oğlum Mehmet Efe ile gurur duyuyoruz” dedi. Maviye Hanım, kampta kaldıkları sürede günde 3 öğün yemek dahil verilen tüm hizmetlerin çok güzel olduğunu söyleyerek herkese teşekkür etti.

Akın Fırat Aydoğdu; Edebali Ortaokul mezunu olan Kocaeli Fen Lisesini tercih eden Ahmet Efe Aydoğdu’nun babası Akın Fırat Bey, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın başta olmak üzere kampta her türlü hizmeti en iyi şekilde veren tüm görevlilere teşekkür etti. Sultanbeyli Vergi dairesi müdürü olan Akın Fırat Aydoğdu kampta ziyaretlerine gelen Başkan Tahir Büyükakın ile karşılaşmalarını anlatırken, “Ben 1994-1998 yıllarında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi iken Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Bey de bizim hocamızdı. Kendisiyle böyle bir ortamda karşılaşmak beni fazlasıyla duygulandırdı. Tatil ödülü nedeniyle karşılıklı sohbet ederken de teşekkür etmiştim” dedi.

BİZİM YAKA FARKI

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Başarılı Gençler, Mutlu Şehir Kocaeli”projesi kapsamında LGS ve YKS şampiyonlarını Kerpe Gençlik ve Eğitim Merkezinde misafir etti.

Bayram öncesi gazete, televizyon ve internet sitelerinin üst düzey yöneticileriyle Kerpe tatil kampına giderek öğrenci ve velileriyle sohbet etti.

Geziye katılan haberciler gazetecilik refleksiyle öğrenci ve aileleriyle sohbet etmek, duygularını almak yerine başkan Büyükakın’a “Tüpraş, tramvay, çöplerin bertaraf edilmesi, halk ekmek, büyükşehir koordinatörleri, teleferik, Kocaelispor” sorularını sordu.

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Kerpe’ye gitmedi ama telefonla da olsa şampiyonların ve ailelerinin duygularını, tatil ile ilgili düşüncelerini alarak “Haberde Öncü Yorumda Farklı” olduğunu burada da kanıtladı.

Dahası Kerpe’ye giden haberciler şampiyon öğrencilerle bırakın konuşmayı başarıları nedeniyle kutlamadıkları için veliler tepkilerini sitem ederek anlattılar.

Bayram tatili olması nedeniyle şampiyon öğrencilerle ailelerinin tamamına ulaşmak mümkün olmadı ama görüşebildiklerimin duygu ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaşarak Bizim yaka gazetesi olarak görevimizi yaptığımızı düşünüyorum.

LGS ve YKS’de şampiyon öğrencilerimizi kutluyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.

O çocukları yetiştiren, sınavlara hazırlayan, başarılı olmaları için her türlü olanağı sağlayan anne-babalarıyla öğretmenlerine de teşekkür ediyorum.

“Marifet İltifata Tabidir” diyerek LGS ve YKS şampiyonlarını ayrı ayrı kabul ederek yarım Cumhuriyet Altını ile ödüllendiren Vali Hüseyin Aksoy ve milli eğitim il müdürü Fehmi Rasim Çelik’i eğitimin kalitesini arttırarak şampiyon sayısının artmasını sağladıkları için kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Bir teşekkür de Türkiye’de ilk olmanın ötesinde Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticilerinin tatil yaptığı Kerpe’de denize sıfır Eğitim ve Spor kampını şampiyon öğrencilere ödül olarak tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve ekibine.

SONUÇ: Büyükşehir Belediyesinin önceki yıllarda lise mezunu şampiyon öğrencilere verdiği sıfır kilometre otomobil ödül kriterleri belirlenmesi ve dağıtımında adil ve şeffaf davranan Tahir Hoca, başkan olarak bir ilk’e imza attı.

Tatilden yararlanacak şampiyon öğrencilerin seçimine yoğunluğu nedeniyle fazla müdahil olamadığını tahmin ettiğim Tahir Hocaya önerim; ödülü hak edenlerle tatilden yararlananların listesini incelemesi.

LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan 14 ortaokul mezunundan sadece 6’sı Tahir Hocanın tatil ödülünden yararlanabildi.

10 öğrencinin tatil yaptığı Kerpe’ye 14 şampiyon öğrenciden 8’i gidemedi.

Umarım o 8 öğrencinin tamamı davet edildikleri halde mazeretleri nedeniyle katılamamışlardır.

YKS’de ilk 100’e giren 8 öğrenciden sadece biri Kerpe’deki tatilden yararlanabildi.

Diğer 7 öğrenci tahir Hocanın tatil ödülüne ya davet edilmedi ya da mazereti nedeniyle katılamadı.

Tatil yapan diğer 7 öğrenci ise ilk 1000’e giren 47 öğrenci arasından seçilmiş.

Listeyi incelediğimde; Tahir başkanın, genel sekreterken ilk 100’e giren öğrencilere verilecek sıfır kilometre otomobil kriterlerindeki adil ve şeffaf oluşunu düşündüm.

Kerpe’de ödüllü öğrencilerin velileriyle konuşurken “Benim kızım 2 yanlışı nedeniyle burada değil. 500 tam puan almış olsaydı bende sizler gibi şampiyon öğrenci babası olarak burada bulunacaktım” konuşmasını hatırladım.

KENT BAYRAMLAŞMASI

VE KENTİN ‘ÇINARLARI’

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın ev sahipliğinde düzenlenen Kent Bayramlaşmasının 32’incisi bayramın ikinci günü gerçekleşti.

AK Parti’nin yerel yönetimde iktidar olduğu 2004 yılından buyana Ramazan ve Kurban Bayramlarında Kocaeli’nin bütün dinamiklerini bir araya getiren

geleneksel “Kent Bayramlaşmasına” yıllardır davetli olmama rağmen İzmit’te olmamam nedeniyle katılamıyordum.

Organizasyonu üstlenen Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar ve yıllardır görevini başarıyla ve kusursuz yerine getiren genel sekreter Gültekin Görüm, bayram öncesi davetiye getirdiklerinde bu sefer geleceğimi söyledim ve gittim.

“Kentin Çınarları” için ayrılan bölümde bana da yer verilmesinden, Vali Hüseyin Aksoy, Başkan Tahir Büyükakın, milletvekilleri, başkanlar ve kentin dinamiklerinin yer aldığı fotoğraf çekimine katılmamın istenmesinden duygulanmanın ötesinde büyük gurur duydum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Galip Ataman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Eğitimci - Galip hocam bu çocukları yetiştiren öğretmenler sanki unutuluyor galiba

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Ağustos 16:06

Anket Kocaelispor’un yeni teknik direktörü Selahattin Dinçel başarılı olur mu ?