Ak Parti adayları ve olabilecekler...

Seçim süreci başladı. Muhalefet partilerinin bazılarında adaylık, kiminde ise aday adaylığı noktasında hareketlilik devam ediyor. Aslında herkes bir anlamda iktidar partisinin ne yapacağını merak ediyor. Muhalefet partileri de bir anlamda iktidar partisinin adaylarına göre hesap yapıyor ve ona göre adaylarını netleştirecek.

İktidar partisinde dün başvurular başlayacaktı lakin partide herkes içten içe hesap yapıyor.

Bazılarının tarzları oldukça farklı işliyor, bazı yerlerde de insanlar partinin gücünden uzaklaşmak istemiyor.

Bir yandan da içten içe iktidar partisinde aslında kendilerinin aday olmaları gerektiği konusunda bazı kişilerin farklı çalışmaları kulağımıza geliyor.

Hatta bazı yerlerde bu çalışmaları duysanız gülersiniz. Neden derseniz, yapılan o çalışmaları sizle paylaşacağım ama ufak bir tiyo vereyim, zaten bu işin içerisinde olanlar hemen anlayacaktır.

Kimin nasıl davrandığını ve neler yaptığını birileri gazete kupürlerini toplayıp bazı yerlere servis etmeye başlamış. Ancak sadece tek bir gazetenin manşetlerini ya da yazılan ve çizilenlerini servis etmek bana göre çok abes bir şey. İnsana sormazlar mı bu memlekette başka gazete yok mu diye?

Şimdi seçim zamanı, daha nelerle karşılaşacağız, daha neler duyacağız onu çok merak ediyorum.

Şimdi herkeste bir sessizlik var, kimse öne atılmak istemiyor, herkes sessiz ve derinden çalışmalar yapıyor.

Ak Parti bu dönemde en büyük zararı kendi içerisinde bulunan işgüzar insanlar yüzünden görecek. Ne kaybedecekse de bu yüzden kaybedecek.

Geçtiğimiz günlerde ilçelerden bir tanesinde, Ak Parti içerisinde vizyonuyla çok iyi bir yerde bulunan bir ismin bile eğer aday mevcut belediye başkanı gösterilirse muhalefetle birlikte hareket edebileceği duyumunu alınca oldukça şaşırdım.

Ben bu ismi açıklamayacağım, lakin Ak Parti içerisinde yaşanabilecekleri iyi tahlil edebiliyorum.

İşte bunun önüne geçilmezse, oy konusunda kayıp aslında buralardan olacak.

Çünkü uzun süreden beri bazı isimler hem bu partiden nemalanıyor, hem de en ağır eleştirileri ulu orta yapıyor ve sonra da hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ediyor.

Bana göre Ak Parti’nin bu dönem aday belirlerken bu hususa dikkat etmesi gerekir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.