Ülke Gerçek Diziler Senaryo

Son zamanlara da Türkiye’de yaşananlar a baktığımızdademokratikleşeceğiz diyerek dev ülkenin geleceğini bu kadar sıkıntıya sokmanınbir manası yok.

Geçtiğimiz günlerde yine bu köşede özelliklesosyal medyanın yapmış olduğu haberler üzerinde durmuştum ve bu habercilikanlayışının tehlikelerine dikkat çekmiştim. Özellikle baktığımızda MİT ileilgili bazı senaryolar ortada dolaşıyor.

Ülkenin geleceğinin bu kadar bence sıkıntıya sokacak ve her şeyin bukadar havada uçuşması doğru değil zaten ülkemizde bir dizi furyası var. Zamanzaman bu diziler sayesinde insanların kafası yeterince karışıyor. Hayatımız daKurtlar Vadisi gerçeği, Arka sokaklar muamması ve sayamayacağım kadar fazladizi Fatmagül’ün suçu ne mesela gibi gerçekten yalnız son aylarda bir şeydikkatimi çekiyor.

Kurtlar Vadisi dizisini son birkaç aydırtakip ediyorum. Belki seyredenler var orada birkaç bir şey dikkatimi çekiyor veertesi hafta içi Türkiye’de benzer hareketlilik yaşanıyor. Bu haftada benzerdurum yaşanması benim kafamı kurcaladı bu kadar tesadüf olabilir mi?

Ben bu yaşananların gerçekten talihsizlik olduğunu düşünenlerdenim. Birülkenin içte ve dışta bilgi toplaması gerektiği bir noktada bulunan ve hertürlü bilgi ve belgenin toplaması gereken ve o ülke üzerinde oynanabilecekoyunları önceden bilgilerini ele geçirmesi gereken bir kurumdan söz ediyoruz.

Bu kurum bence Türkiye’ deki bütün kurumlardan önce gelmesi gerekir çünkü bütün kurum ve kuruluşlara bilgi toplayan veolabilecekleri önceden sezinleyen ve bir çok olayında olmasını engelleyen birkurum. Polise, Askere ve yargıya gerekli olan bilgilerin ifşa edilmesi yadaortalıkta dolaşması kime ne fayda sağlar?

Ülkemiz üzerinde oynanan onca oyuna rağmen ayakta duran bu ülke elbettebunları da aşacak, elbette kimin ne suçu varsa cezasını mutlaka çekecekçekmesin demiyorum. Ama bunun bir de sonuçlarını düşünmek gerekmez mi? Adaletinya da bu tür konuların siyasete alet edilmesi kime ne fayda getirir bununmuhasebesini yapmak gerekmez mi?

Yoksa bir diziden farkımız kalmaz birileribir senaryo yazar bizlerde o senaryoyu oynamak zorunda kalan birer figüranhaline geliriz. Sakıncalı çünkü adeta ülkemizde dizilerde yaşananlar gerçekhayatta insanlara hep örnek teşkil ediyor bunun yararları da var belki amazararları oldukça fazla.

İşte bu noktadan hareketle ülkemizin çıkarları kendi çıkarlarımızdanönce gelmeli. Ama bu ülkede canı sıkılan siyasetçiler ya da partilerini idareedemeyen liderler sarılacak bir şey bulamayınca ülkenin bekası için değerliolan kurum ya da konular üzerinden birbirlerine saldırarak pirim yapma derdinedüşüyorlar ki buda tehlikeli bir olay bunu da kimse unutmasın.

Tabi ki demokrasilerde her şey tartışılabilirama bence Dünya ‘da bir eşi ve benzeri daha yoktur bunu da herkes böyle bilmeli.Çünkü herkesin belli sırları vardır. Devletin sırrı da bence Kısa adı( MİT) olan Milli İstihbaratTeşkilatıdır.

Alenen bu konuların tartışılması adeta bir diziden farksız.Dizinin senaryosuve oyuncuları var. Ama ülke gerçek ve geleceği var dizi bir noktada son bulacak.Ülke sonsuza dek devam edecek. Kişiler gelip geçecek ama bu ülke dimdik ayaktaduracak herkes hesabını ona göre yapmalı ülke idaresinde olanlar ve ona talipolanlar buna herkesten çok dikkat etmeliler sonra ah vah etmenin bir anlamıolmaz.

Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.