Düşman Diziler …

Çocuğu olan ve onun büyümesine emek sarf eden , bir nevi çocuklarıyla birlikte büyüyen anne babalar beni daha iyi anlar sanırım , bir çocuğun yetişmesinde ve gelişmesinde en önemli faktör televizyondur dersem bir çok insan buna itiraz etmez sanırım , hatta aile ve arkadaş çevresinden daha fazla etkilediği bile söylenilebilir.

İlk önce nefes alalım diye , biraz dinlenelim diye karşısına oturtup ilgisini çekmesini ve oyalanmasını umut ettiğimiz çizgi diziler , daha sonra gençlik dizileriyle yer değiştirir , yapma etme dediğimiz veya yaparsa büyük tepkiler verebileceğimiz , bizi umutsuzluğa ve endişeye yol açacak her şey , çizgili çizgisiz tüm dizilerde bolca mevcuttur.

Artık çocuklarımızın kötü arkadaşa ihtiyacı yoktur televizyon ve diziler vardır, çok az miktarda iyi diyebileceğimiz aile kavramıyla büyüyen rol model oyuncu ve içeriği eğitici yapım ile , çok miktarda hayalperest , riskleri seven , hayatları inişli çıkışlı her seferinde dört ayak üstüne düşen , hayatının kararmasına ramak kala bir senarist dokunuşuyla iş dünyası ve aşk hayatı nirvanaya ulaşan gençlik idolleri ve senaryoları ile doludur.

Ayrı evde kalmak isteyen , anneye babaya asi , inanç değerleri dilinde olmayan , takır takır adam öldürüp yakalamayan , parası ve mermisi ve zengin hayranı hiç bitmeyenlerin yanı sıra , asgari ücretle girdiği holdinglerde patronları ve genel müdürleri kendine kul köle yapan , ailesinin yüklü borcu bir çek yaprağıyla sırf o eşi bulunmaz kızın gönlü alınmak için ödenen , etraflarında fırıl fırıl dönülen masum güzel kızlarımızın , bozar rot balans ayarını büyümekte olan bu masum evladımızın.

Bunların gerçek hayatta karşılığının olmadığını onlarda biliyor belki ama virüs gibi sarıyor beyin duvarlarını.

Ha birde dini dizilerimiz var , islamla alakası olmayan mucizeleri işleyen , her zor durumda sakallı bir hacı amcanın kurtardığı gençler , akılla mantıkla izahı yok ki , dinimize uygunmu diye düşünebileceğimiz , tövbe haşa insanı şirke ve münafıklığa sevk eden diziler.

Bir mü min çıkıpta , İslam mucize dini değil , yüksek ahlak , akıl ve bilim dinidir demez bu tacir ağabeylere.

Gelelim bu yazının asıl değinmek istediği konuya…

Yaklaşık 36 yıldır oy vererek destek olduğum hatta çoğu seçimlerde kazansınlar diye çalıştığım dindar , maneviyatçı ve muhafazakar siyasetçi ağabeyler tarafından yönetildiğimiz halde , sapıklık ve 3. Sayfa yüz kızartıcı suçlarda gunese aday olacak kadar ilerleme kaydetmemizin sebebini şu küçücük aklım almıyor bir türlü.

Evlenen her dört çiftten birinin son 15 yılda jet hızıyla boşanıp , her tv kanalında bolca mevcut olan evlendirici ablalara koşması , daha önce evlendin mi sorularının yerini daha önce kaç evlilik yaptın sorularının alması , sağda solda kafasına sıkılan eski eşleri de arayıp bulan cenderme istihbarat baççavuş Müge Anlı gibi ablalara da ihityacı arttırıyor dersem kızmazsınız herhalde.

İşte tüm bunlar yıkıyor dünya gözüyle hayal ettiğim Türk İslam Türkiyesi hayallerimi.

Önemli gördükleri her soruna on dakikalık bir zamanda tıkırt diye çıkarılan yasa ile müdahale edebilen siyasetçi ağabeylerimiz, Rütük de dahil birçok kurulu yönetiyor olmalarına rağmen ahlaki yozlaşmamızda büyük emeği olan bir nevi düşman dizileri ve tv programlarını hizaya getiremiyorsa , sorun sandığımdan büyük ve öyle benim aklımın ereceği kadar kolay değildir diye düşünüyorum.

Allahtan bizim sağcı muhafazakar ağabeylerimiz çoğunlukta da mecliste , içim biraz rahat , ya birde kominist ateist maneviyatı bizim kadar güçlü olmayanlar çok olsaydı nice olurdu bu filimlerin , dizilerin , proğramların hali deyip şükür edesim geliyor .

Sözlerime burada son verirken herkese selam eder , dizilerimizi ithal ettiğimiz Türk ve Arap ülkelerindeki Malkoçoğlu , Karamurat , Vecihi ve İnek Şaban Türkiyesinin “kahraman , gözü pek , neşeli ve samimi” imajının yerini , kör tuttuğunu öper , parası olan düdüğü çalar, aşk her şeyi affeder Türkiyesine dönüşme endişesi taşıdığımın bilinmesini , “biz ne bilek beyim böyükler bilir” diyerek , Ankaradaki böyüklerimizden çözüm beklediğimizin bilinmesini isterim.

Selam ve dua ile.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yücel Alpay Demir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.