Sayın Valimiz Ercan Topaca’yı uğurlarken

Kocaeli Valimiz Sayın Ercan Topaca, kısa bir süre sonra ilimizden ayrılmaya hazırlanıyor.
Elbette kendisini seven ve sevmeyenler mutlaka vardır ve olacaktır da.
Bu gayet doğaldır.
Aslında insanları değerlendirirken birçok zaman kişisel olarak değerlendirir ve ona göre karar veririz.
Bu yaklaşım doğru gibi görünse de bana göre doğru değil.
Topluma mal olmuş ya da toplumun önünde olan insanları biraz da yaklaşımları ile genel olarak ele almak gerekir diye düşünüyorum.
Sayın Valimiz Ercan Topaca Dört yıldır Kocaeli’de buraya geldikten kısa bir süre sonra kendisiyle tanıştık ve zaman zaman ziyaretine de gittik kendileri bizi ziyaret de geldiler.
Ben burada yaklaşımlarını gerçekten kişisel değil de dışarıda insanlara nasıl davranıyor ona göre değerlendirmeyi daha doğru buluyorum.
Şimdi öncelikle bazı konularda değerlendirmeler yapılırken kendilerinin bu işten zarar görüp görmediğine bakılır.
Ben bu konuda da kendimize göre düşünmektense geneli ilgilendiren konulardaki yaklaşımlarına bakmak istiyorum.
Evet Kocaeli’ye geldikten sonra Kocaeli de bazı konularda göstermiş olduğu tavır eleştirilere neden oldu. Ama zira ilk etapta herkesin bu konularda nereden çıktı dediği melseler de bile zaman içerisin de haklı olduğu konularda olduğu ortaya çıkmaya başlayınca tepki gösterenler bile takdir ettiği bir isim oldu.
Toplumun her kesimiyle bana göre yakından ilgilenen siyasilerle de uyum içerisin de çalışmalar yapan dolayısı ile Kocaeli’ye katma değer katan bir isim olduğunu ve sadece makamında oturup her şeyden habersiz birilerinin yönlendirmesiyle çalışma yapmadı.
Her daim halkın içinde olması gereken tüm yerlerde olarak aslında Devlet adamı olarak olması ve davranması gerektiği gibi davrandığını ve farkını bir kez daha ortaya koyduğunu belirtmek isterim.
Elbette zaman zaman eleştirdiğimiz uygulamaları da olsa insanları sadece bir yönüyle değerlendirmemek gerekir.
Ben bu konuya yada başka bir konuya bireysel yaklaşımlar gösterilmesini doğru bulmadığımı da ifade etmek isterim.
Örneğin bizler değerlendirme yaparken genellikle haber kaynaklarına eskisi gibi ulaşamıyoruz deriz ve bu konudaki yaklaşımını eğer bireysel değerlendirmiş olursak bunu yanlış görürüz.
Ama bu olaya toplumsal olarak baktığımızda da uygulamasını doğru olduğuna kanaat getiririz.
Bu süre içerisinde Kocaeli’de güzel işlere imza atan bir vali oldu.
Kendisine yeni görevinde de başarılar diyor.
Kendisi için hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Makamlar kalıcı insanlar gelip geçici kendisini uğurlarken Yeni Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğluna’da hayırlı olsun dileklerimizi iletiyorum.
Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?