AK Parti'de Siyaset Yapmak

Bugün Kocaeli nin en önemli gündem maddelerinden bir tanesi AK Partininkongreler süreci ve bu süreçte herkes mutlaka bir şeyler söylüyor. Esas olanneler söylendiği değil nasıl bir yol izleneceğidir.

Bundan sonraki süreçte parti içerisinde tabiri caizse bir başkaldırı veilimizdeki partiyi idare edenlere ya da perde arkasında bu konuya yön verenlerekarşı bir şeyler yapılabilirimi? Yâda bu süreçte isim yapıp bir yerler dekendilerine yer bulmak isteyen insanlar da muhakkak çıkıyor ama bu konuda AK Partiliyöneticiler pek pes etmeyeceğe benziyor.

Diğer yandan parti içerisi demokrasinin bunlara müsaade etmeyeceğikonuşuluyor kimilerine göre AK Parti de aynen CHP de olduğu gibi kongrelerpartisi olur diyenlerde var. Geçmiş dönemlerde örnekleri yaşanan tıp ki ANAP taolduğu gibi Genel Başkanın başta olmadığı süreçte ise partinin zor durumagireceği ama buna karşın AK Parti dinamikleri ise buna asla müsaadeetmeyecekleri, bu süreçte parti içerisinde bu tür davranışlarda bulunaninsanların kesinlikle daha sonra asla hiçbir konuda değerlendirmeyip eriyipgidecekler ve parti dinamiklerin işleyeceğini ve bu konuda yapılması gerekenher şeyin yapılıp 2023 vizyonunun yakalanmasını kim engelliyorsa bu konuda aslave asla bu parti için önemli olduğu ve daha önce örnekleri yaşanmış olan bütündeneyimlerden ders alındığı aynı hataların yapılmayacağı özelliklevurgulanmaktadır.

Ama diğer yandan da parti içerisinde Büyük etkinliği olan aslındapartinin her zaman görünmeyen kahramanları diye adlandırılan kadın kollarının birçokkonu da rahatsız oldukları da aşikâr bazıları bu olan gelişmelerden memnun olsada bir kısmı bu durumlardan rahatsız parti içerisindeki kadın kollarınınçalışmaları herkes tarafından takdir edilirken işlev olarak ta herkesin kadınkollarının çalışmalarından partiye çok büyük yarar sağladığı dillendirirken bukonularda onların görüş ve düşüncelerine fazlaca alınmadığı da konuşulankonular arasında yer alıyor.

Yerel seçim süreci yaklaşık olarak bir yıl sonra başlar muhtemelen bukonuda nasıl bir etki eder bu durum Ak Parti de bilinmez hele hele bazıbelediye başkanlarıyla ilgili farklı söylemler dillendirilirken birde bununüstüne parti içerisinde denge kurulmaya çalışılırken parti içerisindehuzursuzluk meydana gelmekte ve herkes kendi ekibinin bir yerlerde olmasınıistemesi ve her geçen gün bundan cesaretle bir başkasının aday olarak çıkmasıda parti içerisinde uzun süreden beri yaşanan ve dillendirilmeyen gürültününhabercisi gibi.

Belki de kim bilir bu gelecekte fırtınanın kopacağı günler içinöncesinde partinin iç dinamiklerini harekete geçirip bu konularda önlem almasıve olası muhtemel yerel seçimlerde huzursuzluğa önlem almış olacak.

Hele bugünlerden daha seçim yaklaşmadan bazı ilçelerde şimdiden belediyebaşkan adayları isimleri konuşulmaya başlandı bile.

Gün doğmadan nelerdoğar bilinmez bekleyip görelim…

Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.