Hastane haberi ve Bizim Yaka farkı!

Değerli okurlarım,

AK Parti Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Sadettin Hülagü, sosyal medya hesabından “Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yıkılarak yerine 400 yataklı hastane, Seka Devlet Hastanesi’nin yerine ise 250 yataklı hastane yapılacak” bilgisini paylaştı.

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hariç tüm yerel gazeteler haberi benzer manşetlerle verdi;

Özgür Kocaeli, “İki Hastane yıkılıp yeniden yapılacak”

Demokrat Kocaeli, “Derince ve Seka’yı yeniden yapacaklar”

Çağdaş Kocaeli, “Hülagü’den iki hastane müjdesi”

Mavi Kocaeli, “İzmit ve Derince’ye iki yeni hastane”

Hastane haberi ve Bizim Yaka farkı!

Kocaeli Gazetesi, “Yazık, Günah!”

Belli ki araştırılmadan yapılan eksik manşetler iyi niyetli de olsa kamuoyunda bilgi kirliliği yarattı.

İktidarın sağlık politikasını eleştirmek için “pusuda” bekleyen DEM Parti Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na “gol pası” verdiler.

“Tek amaçları müteahhit hastanesi olan Kocaeli Şehir Hastanesine para kazandırmak. Kocaeli halkının sağlığı asla umurlarında değil!” açıklaması ve

“Derince ve İzmit Seka Devlet hastaneleri tümüyle yıkılacak mı?” sorusuyla Sadettin Hocayı bir kez daha açıklama yapmak zorunda bıraktılar.

Hastane haberi ve Bizim Yaka farkı!

KOCAELİ DE HASTANE GERÇEĞİ

Gelelim Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünün 2 ve 15 Şubat tarihli yatırım talebi yazısı ve Bakan Adına Genel Müdür Prof. Dr. İhsan Ateş imzalı cevabına;

Bir: Bin 220 yataklı Kocaeli Şehir Hastanesi, 275 yataklı Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 250 yataklı Kocaeli Devlet Hastanesi ve 100 yataklı İzmit Seka Devlet Hastanesi sağlık hizmeti sunumuna devam ediyor.

İki: Kocaeli İlinde yatak ihtiyaçları mevcut binalar ile karşılanamayacak hale gelmiş olup hizmet binaları ekonomik ömürlerini doldurmuştur.

Üç: Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerine 400 yataklı, İzmit Seka Devlet Hastanesi yerine 250 yataklı yeni hastane yapılmasını talep ediyoruz.

Dört: 305 yataklı İzmit Seka Devlet Hastanesinin 1956 yılında yapıl C Blok ile 1978 yılında yapılan B Blok binaları yıkılıp yerine ek bina yapılıncaya kadar 100 yatak kapasiteli genel hastane hizmet vermeli.

Beş: Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Alikahya Yerleşkesinde bulunan 200 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin tamamen şehir hastanesine taşınarak burası Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Laboratuvarı, ASM, Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak hizmete devam etmeli.

Altı: 1999 depreminde hasar görmesi sonrasında 2006 yılında renovasyon yapılarak hizmete devam eden ana yerleşkedeki bina ve eklentilerinin yıkılarak yerine yeni bir hastane yapılıncaya kadar mevcut haldeki tüm yatakların nitelikli hale dönüştürülerek 275 yataklı olarak sağlık hizmeti sunmalı.

Yedi: Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kocaeli’nin yatak ihtiyaçlarının mevcut binalar ile karşılanamayacak hale gelmesi, hizmet binalarının ekonomik ömürlerini doldurması nedeniyle Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana yerleşkedeki eski binalar yerine 400 yataklı hastane ile

İzmit Seka Devlet Hastanesinin mevcut yerleşkedeki eski binalarının yerine 250 yataklı yeni bir hastane yapılması bakanlığımız yatırım programına alınması uygun görülmüştür.

Hastane haberi ve Bizim Yaka farkı!

SADETTİN HOCA AÇIKLAMASI

Değerli okurlarım.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü Kocaelilerle hastaları saygın bilim insanı ve başarılı hekim olarak tanıyor.

Sadettin Hocanın Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü dönemi öncesi ve sonrası Tıp Fakültesi ile Araştırma ve Uygulama Hastanesine kazandırdıklarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkes takdir ediyor.

Rektörlüğünde olduğu gibi milletvekilliğindeki performansını kıskananlar eleştirmek için fırsat kollasalar da amaçlarına ulaşamayacaklar, Sadettin Hocaya zarar veremeyecekler.

Gelelim Sadettin Hocanın açıklamasına;

Bir: Seka Devlet Hastanesi’nin B Blok binası deprem dayanıklılık testinde standartları karşılamadığı için rapora istinaden yıkılıp yerine 250 yataklı, deprem izolatörlü yeni bir hastane binası yapılacaktır.

İki: 2007 yılında açılan A Blok binasında hizmete devam edilmekte olup kapanması söz konusu değildir. Yeni bina ile yatak kapasitesi artmış olacaktır.
Üç: Seka Devlet Hastanesi yürüyüş yolu semt polikliniği, deprem raporunda riskli görüldüğü için yıkılıp yerine yeni poliklinik binası yapılacaktır.

Dört: Derince Eğitim Araştırma Hastanesi için mevcut arazide ayrıca 400 yataklı yeni ve deprem izolatörlü bina yapılacaktır.

Beş: Derince Eğitim Araştırma Hastanesi mevcut bina yeni izolatörlü hastane binası hizmete girdikten sonra yıkılacaktır.
Altı: Darıca Eğitim Araştırma Hastanesi içinde geçen yıl yatırım programına alınan 100 yataklı servis, 10 ameliyathane, 27 yoğun bakım ünitesi, acil servis ve poliklinikler ile radyoterapi ve kemoterapi ünitesinin bulunduğu deprem izolatörlü ek binanın proje çizimi devam ediyor, ihalesi planlanlanıyor.

 BİZİM YAKA KOCAELİ FARKI

Değerli okurlarım,

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün hastanelerle ilgili paylaşımını yazmadan önce küçük bir araştırma yaptım.

Önce hastane haberinin kaynağı Sadettin Hoca ile görüştüm.

Ardından Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün iki hastane ile ilgili 23 Ocak tarihli yazısına ulaştım.

Derince ve İzmit Seka Hastaneleri gerçeğini Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi farkıyla yazdım.

Keşke, diğer gazeteler de kamuoyunu yanıltan, kafalarda soru işaretlerine neden olan haberleri manşetten vermeden önce küçük bir araştırma yapmış olsalardı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile DEM Parti Kocaeli Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu karşı karşıya gelmemiş olsaydı.

Galip Hocaya, bir kez daha Bizim Yaka Kocaeli Gazetesinin “Haberde Öncü Yorumda Güçlü” olduğunu yazma fırsatını vermeselerdi!

Hastane haberi ve Bizim Yaka farkı!

 

**************

Sarıgül, “Beni aday yapmazlar!”

 Değerli okurlarım,

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, adaylığının açıklanmasının ardından “Vites yükselterek” çalışmalarını sürdürüyor.

En büyük ideali Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturmak olan Fatma Kaplan Hürriyet, önceki seçimlerde Hikmet Erenkaya (2004), Sefa Sirmen (2009), Tahsin Tarhan (2014), Serdar Kaman’ın (2019) yaşadıklarının canlı tanığı olduğundan Tahir Hoca karşısında aday çıkamıyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı “Topuklu Efe” Özlem Çerçilioğlu’nu örnek almasına rağmen “siyasi mevta” olmaktan korktuğu için büyükşehre cesaret edemiyor.

Ama Erzincan CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün Kocaeli Büyükşehir adayı olmasını çok istiyormuş!

Sarıgül haberlerini okuyunca, “Kelin merhemi olsa başına sürermiş!” atasözünü hatırlayıp, güldüm.

Hastane haberi ve Bizim Yaka farkı!

Gelelim Sarıgül cephesine.

Bakmayın siz, Sarıgül’ün Kocaeli adaylığı ile ilgili açıklamalarına.

Kemal Kılıçdaroğlu’na koşulsuz-şartsız bağlı olan Sarıgül, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile “sanal genel başkan” Ekrem İmamoğlu’nun aday göstermeyeceklerini biliyor.

Şişli’de Belediye Başkanı iken çok sevilen, konuşmayı seven Mustafa Sarıgül

son konuşmamızda bana, “Galip Hoca, ben Satın Kemal Kılıçdaroğlu’na kalben bağlıyım, minnet borcum var. Benim Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte olduğumu bilen CHP Genel Merkez yönetimi beni Kocaeli’ye aday göstermez” demişti.

Kaldı ki, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yazdığı “Başarı Hikayesi” ile kalplerde taht kuran Tahir Hocanın karşısında kim aday gösterilirse gösterilsin sandıktan çıkamaz.

Sarıgül, Kocaeli seçmenin ithal adaya oy vermeyeceğini bildiğinden maceraya girmez.

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Galip Ataman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Ahmet - Allah vesile olanlardan razı olsun.

Vatandaş beklentisi, her iki hastane sağlık ocağı gibi değil, Ünv hastanesi gibi tüm alanlarda tam teşekküllü olması.

Körfez devlet hastanesi de plana acil alınması...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Ocak 23:05


Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?

Kocaeli Haber

Oyunlar