CHP’li Başkan Hürriyet, İYİ Parti’ye mi geçecek?

CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 31 Mart 2019’da İzmit Belediye Başkanı seçildi.

Başkanlık koltuğuna oturduğu 4 Nisan 2019’dan buyana “Güç sarhoşluğu” yaşadığından, kinini ve öfkesini kontrol edemediğinden ola gerek verdiği sözleri unuttu.

Allah’tan korktuğunu, şeffaf ve adil olduğunu söylese de başta esnaf olmak üzere İzmitlileri mağdur etti.

“Hak, Hukuk, Adalet” dese de işlerine son verdiği çalışanların yargı kararıyla dönmesi sonrası ödemek zorunda kaldığı tazminatlarla belediyeyi zarar uğrattı.

Kaybettiği prestiji kazanabilmek için trafik kazasında vefat eden Leyla Atakan hayatını konu alan ‘Leyla Hanım’ filmiyle ‘kadın’ figürünü öne çıkardı.

Kerameti kendinden menkul sanarak üyesi olduğu CHP’nin kanaat önderleriyle ak saçlılarını yok saydı.

CHP’nin öneri ve isteklerini geri çevirirken İYİ Partililerden giden talepleri “emriniz olur” diyerek uyguladı.

İzmit’i İzmit’ten CHP örgütleriyle değil de Ankara ve İstanbul’daki CHP’lilerle yönetmeyi tercih etti.

Kendisini yerel örgüt yöneticileriyle, eski ve yeni milletvekillerinin üstünde gören Fatma Hanım “CHP’nin patronluğuna” soyunmaya kalkışınca ipler koptu.

24 Haziran 2023’te yapılacak milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimi öncesi 25 Ağustos’ta yazdığım gibi CHP İzmit’te kılıçlar çekildi.

CHP Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Haydar Akar, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar şimdilik inkar etseler de kapalı kapılar arkasında, bire bir konuşmalarda Başkan Hanımdan rahatsızlıklarını şimdilik açıkça söylemiyorlar ama ima ediyorlar.

Fatma Hanımın yönetiminden, siyasetinden rahatsız olanların sayısı artarken

CHP’de Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve milletvekilliği yapan Sefa Sirmen ile Hikmet Erenkaya, İzmit İlçe başkanlarından Selman Yıldırım, Alparslan Seymen’in Hürriyet’i başkan seçtirdiklerine pişman oldukları biliniyor.

Dahası bildiklerini, gördüklerini, duyduklarını Ankara’da Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve genel merkez yöneticilerine anlattıkları iddia ediliyor.

 

HÜRRİYET’İN İYİ PARTİYE TRANSFERİ (22 Nisan 2018)

KADIN DAYANIŞMASI MI

Değerli okurlar,

Fatma Hanımın, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra CHP yerel örgüt ve partililere sırtını döndüğünü, belediyeyi İYİ Partililer başta olmak üzere yolda bulduklarıyla yönetmeye kalkmasını sağır sultan bile duydu.

Hürriyet’in İzmit Belediye Başkanlığından sıkıldığı, hedeflerine ulaşabilmek, beklentilerini elde edebilmek için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yaklaştığı konuşuluyor.

CHP ve İYİ Parti kulislerinde Başkan Hanımın İYİ Parti’ye geçebileceği bile iddia edilse de doğru mu yoksa yakıştırma mı bilmiyorum.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz deyip zaman tünelinde geçmişe kısa bir yolculuk yapalım.

Selanik'ten Kocaeli’ye göç eden Balkan Türkü bir ailenin kızı Meral Akşener ile Makedonya Göçmenleri Derneği ve Balkan Türkleri Derneği üyesi olduğunu söyleyen Fatma Kaplan Hürriyet’in kadın dayanışmasından “transfer gerçekleşir mi?” sorusuna cevap arayalım;

Bir: Tarih, 22 Nisan 2018. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti’nin TBMM’de grup kurarak seçime girebilmesi için 14 arkadaşı ile CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçti.

İki: Tarih, 10 Mayıs 2018. İYİ Parti'nin seçimlere girmesi ve Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adaylığının kesinleşmesiyle “hülle transfer” amacına ulaştığından CHP’ye döndü.

Üç: Tarih, 13 Ağustos 2020. Hürriyet’in özel davetlisi olarak İzmit’e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ambarlı Mahallesi Tepeköy Cami inşaatının temelini attı.

Dört: Akşener törende, Hürriyet’ten övgü ile bahsederken “ Dilerim İzmit´in şehri eminliğinden Kocaeli´nin belediye başkanlığına gidersiniz” dedi.

Dört: Tarih, 19 Eylül 2021. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nin (İZGİM) açılışına katılarak

 “Sizlerle ilgili yapılan olumsuz propagandayı boşa çıkardığınız, şeffaflık ilkesine uygun işler yaptığınız için size teşekkür ediyorum” diyerek Hürriyet’e sahip çıktı.

Beş: İYİ Parti Genel Başkanı Akşener aynı gün, Atatürk’ün manevi kızı Sabiha Gökçen’in manevi oğlu tarihçi-yazar Eriş Ülger’in koleksiyonundan oluşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ait eserlerin sergilendiği Atatürk Evine giderek İzmit manzaralı balkonda bir süre Hürriyet ile sohbet etti.

Altı: Tarih, 27 Mayıs 2022. CHP’li Başkan Hürriyet, makamında ziyaret için İzmit’e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’i Çayırova gişelerinde karşıladı. Akşener, misafirperverliğinden ötürü Hürriyet’e teşekkür etti.

Yedi: 23 Eylül 2022. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, CHP’li Başkan Hürriyet’in konuğu olarak İzmit’e gelecek.

Tüm bunları, CHP’lier ile arasına kara kedi giren CHP’li İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ve İYİ Parti İzmit teşkilatlarıyla ilişkileri, muhabbetleri en üst düzeyde olduğunu hatırlatmak için yazdım.

 

AKŞENER- HÜRRİYET ATATÜRK EVİ BALKONUNDA (19 Eylül 2021)

İYİ PARTİ’YE GEÇER Mİ?

Gelelim İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in “İYİ Parti’ye geçecek” iddialarına; Bir: CHP ve İYİ Parti yetkililerinden duymadım.

İki: Kulislerde son günlerde CHP’li Başkan Hürriyet’in İYİ Parti’ye geçeceği konuşuluyor.

Üç: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Hürriyet ile “transfer” konusunu ilk kez 19 Eylül 2021’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ait objelerin sergilendiği Atatürk Evinin İzmit manzaralı balkonunda baş başa sohbet ederken konuşulduğunu iddia edenler var.

Dört: Fatma Hanım, CHP Başkan ve örgütlerine mesafeli dururken İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ve İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz’e kucak açmasını “Hürriyet, İYİ Parti’ye geçecek?” iddialarının habercisi yorumunu yapanlar var.

 

Değerli okurlar,

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in, 31 Mart 2019 seçimlerinde adaylarının başkan seçildiği Antalya Demre, Antalya Elmalı, Aydın Nazilli, Balıkesir Susurluk, Çanakkale Eceabat, Çanakkale Gökçeada, Çorum Sungurlu, Edirne İpsala, Isparta Eliborlu, İzmir Tire, Karaman Ermenek, Kayseri İncesu, Samsun İlkadım, Trabzon Yomra, Yozgat Yenifakılı, Yozgat Yerköy, Zonguldak Gökçebey’e kaç kez gitti, hangi açılışlara katıldı bilmiyorum.

Ama Sayın Genel Başkanın, CHP’li İzmit Belediye Başkanını makamında bşr kaç kez ziyaret etmesi, birlikte cami temeli atması, kiralık binada İZGİM’i açması, baş başa sohbet etmesi hayra alamet değil sanki!

CHP’li Hürriyet’in İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’i Çayırova gişelerinde karşılaması da düşündürücü.

 

AÇILIŞ AKŞENER’DEN

Fatma Hanım ile ilgili iddialar konuşulurken İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, CHP’li Başkan Hürriyet’i kırmamak için 23 Eylül’de İzmit Belediyesi Çınar Akademi Kurs Merkezi açılışını yapacakmış.

CHP’li Başkan Hürriyet CHP Kocaeli Örgütünden o kadar kopuk ki Çınar Akademi Kurs Merkezi açılışını İYİ Partililerle görüşüyor CHP’lilerle görüşmüyor.

İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ile görüşmüş olsaydı Çınar Akademi Kurs Merkezi açılışını “Ekonomik Masası” toplantısı için 14 Eylül de Kocaeli’ye gelecek olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak başkanlığındaki heyete yaptırırdı.

Sayın Faik Öztrak başkanlığındaki Ekonomi Masasını oluştutan CHP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Akın, Lale Karabıyık, Fethi Açıkel, CHP PM üyeleri Tahsin Tarhan, Orhan Sarıbal, Gökan Zeybek, Milletvekilileri Çetin Osman Budak, Bedri Serter, Turan Aydoğan, Özkan Yalım, Akif Hamzaçebi, Mehmet Güzelmansur, Abdülatif Şener, İlhami Özcan Aygün, İlhan Kesici, Rahmi Aşkın Türeli gibi isimler de açılışa katılırdı.

Belli ki Fatma Hanım açılışları CHP’lilerle değil de İYİ Partililerle yapmayı tercih ediyor.

SONUÇ İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugüne kadar yazdıklarıma, eleştirilerime ‘sükut ikrardandır’ diyerek cevap vermedi.

Umarım İYİ Parti’ye geçeceğiyle ilgili iddialara cevap verir.

BİZİM YAKA KUPÜR (25 AĞUSTOS 2022)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Galip Ataman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?