AK Parti Başiskele’de Koral yeniden başkan

AK Parti Başiskele İlçe Teşkilatı’nın 5. olağan kongresinde tek aday olan Mustafa Koral, yeniden başkan seçildi. Koral, seçim sonrası yaptığı açıklamada, “Allah bu güze hizmetleri yapmayı daim etsin. Ak davamıza sahip çıkarak yine birinciliğimizi Kartepe ilçesinden alacağız” dedi.

AK Parti Başiskele İlçe Teşkilatı’nın 5. olağan kongresi dün gerçekleştirildi. Kongrede oy kullanma hakkı bulunan 419 delege, 30 kişilik ilçe yönetim kurulu ile birlikte 38 il delegeyi seçti. Başiskele Spor Salonu’nda yapılan kongreye; Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, AK Parti İl başkanı Mehmet Ellibeş, Milletvekilleri İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, MHP İlçe Başkanı Serkan Günaydın, Başiskele ilçe teşkilatı, il yöneticileri, diğer ilçe teşkilat başkanları ve partililer katıldı.

“DAVAMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Kongrenin Divan Başkanlığı’nı İl Koordinatörü Hikmet Ayar, Divan Üyeliklerini Serdar Bayram, Cemal Öztürk, Dilek Karakuş, Sefa Akkol yaptı. Divanın belirlenmesinin ardından söz alan AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, “Beşinci kongremizle karşınızdayım. Allah bu güze hizmetleri yapmayı daim etsin. Ak davamıza sahip çıkarak yine birinciliğimizi Kartepe ilçesinden alacağız. 19 yıllık iktidarımız süresince cumhurbaşkanımızın vurguladığı gibi ‘Siyaset insan kazanma sanatıdır’ Sürekli yeni insanlar kazarak yeni döneme başlayacağız inşallah. Siyasi yaşamın içinde olan arkadaşlara sesleniyorum: İktidara gelirseniz hal ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın. Kendinizi beğenmişlik etmeyin. Güçsüzlere yardım edin ve ahlak kuralarına uyun. Herkes milletin ve Allah’ın önünde hesap verecek” dedi.

‘HİZMET EDEN KARŞILIĞINI ALIR’

Mustafa Koral’ın ardından konuşan Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, “Liderimize partimize, Cumhur İttifakına milletimize borcumuz ve sözümüz var. 7 gün 24 saat çalışmak gönülleri fethetmek büyük Türkiye davasına Başiskele’den katkı sunmak bugüne kadar teşkilatımız bu şuurla çalıştı, çalışınca da oldu. Güzel işler yapacağız. Milletimize daha güzel Başiskele’de, daha güzel Kocaeli’de daha güzel Türkiye’de yaşayacağız. Teşkilatımıza ve ülkemize hizmet edenleri şükranla anıyorum. Allah herkese çalıştığının karşılığını verir, bize de verdi, yine verecek inşallah. Millete hizmet etmeye bizi namzet gören Cumhurbaşkanımıza, parti yöneticilerine ve partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“MİLLETE LAYIK OLACAĞIZ”

Belediye Başkanı Özlü’nün ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Coşku gönüllerde, kalplerin atışında var. Pandemi var, insanlar korkmayıp buraya geliyorsa burada coşku var. Liderimizin dediği gibi ‘İman varsa imkan da vardır’ Korkmadığımız çalıştığımız müddetçe rabbimiz o emeğin karşılığını verir. Biz buna inanıyoruz. Eskiden otur denildiğinde otur kalk deyince kalkan bir Türkiye yok. Şimdi oyunda figüran olan bir Türkiye değil aynı zamanda oyun kuran bir Türkiye haline geldik. Bu millete layık olmaya hizmet etmeye çalışıyoruz. Çünkü AK Parti bu milletin partisidir. Bize teslim edilen emaneti sizlerle beraber korumaya çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“DURMAK YOK, YOLA DEVAM”

Teşkilata övgüler sarf eden Başkan Büyükakın, “Başiskele’de 2019 ve 2020 yıllarında 101 proje iş ve işlem gerçekleştirildi. Toplamda 75 Milyonluk yatırım var. Altyapı için İSU 21 Milyon TL harcadı. Üst yapı için 25 Milyon TL civarında para harcandı. Bunları şimdi söylemek kolay. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçildiğinden bu yan inanılmaz hızlı çalışıyoruz. Bunlar hep bu teşkilatın sayesinde. Bu kapı kapı gezen hanım kar gençlerin sayesinde. İnandığı yolda yürüyen kapı kapı gezen siz değerli kardeşlerim sayesinde. Durmak yok, yola devam. Allah yolumuzu açık etsin” ifadelerini kullandı.

“HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

Milletvekilleri adına konuşan Milletvekili İlyas Şeker ise yaptığı açıklamada, “Teşkilatlarımız ne kadar güçlü olursa bunların ayakta tutuğu genel merkezimiz ve Cumhurbaşkanımız o derece güçlü olur. Yorulmuş arkadaşlarımız olabiliyor o yüzden kadrolar yenilenebiliyor. AK Parti öncesinde hayal bile edemediğimiz birçok hizmetleri teşkilatlarımızın gayreti sayesinde liderimizin öncülüğüne yaptık. 70’in Üzerinden vatandaşımızı yurtdışından getirip tedavi ettik. 1994 yılında İzmit Belediyesi’ndeydim. Babam rahatsızlandı. Ambulans çağırdık. Gebze yolunda vefat etti. Ambulans dediğinizde iki tane ahşap tahtanın üzerinde yanları açık bir sedyenin üzerinde hastaneye gittik” dedi.

“MİLLETİMİZİN BAĞRIDAN ÇIKTIK”

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bu parti milletimizin ta kendisi kurmuştur. AK Partimiz bu milletin bağrından çıkmıştır. Bugünden sonra 20223 hedeflerine 2053 vizyonunu taşıyacak da yine milletimizdir. Siyasetin odağına insanı koyarak ve hizmet noktasında da herkesi kavrayan kucaklayan bir anlayışla hizmeti yapmalıyız. Bugüne kadar böyle yaptık ki her seçimde güçlü bir şekilde kazandık. 19 yıldır yürüdüğümüz bu yolda yine el ele kol kola yürüyerek ülkemizin 2023 hedefleri 2053 vizyonuna ulaşmasını inşallah başaracağız” dedi.

“BİR ŞEY ÜRETMİYORLAR”

Muhalefet partilerini de eleştiren Başkan Ellibeş, “Tabanları zıt görüşleri birbirinde çok farklı inanışlar bir arada bir ittifakın içinde siyaset yap hedefe de Cumhurbaşkanı ve AK Parti’yi koyuyorlar. Başka bir söylemleri de yok. Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı siyasetinden başka bir şey üretemiyorlar. Türkiye’de böylede dışarda farklı mı? ABD başkanlık seçimlerinde bile başkan adayı ‘Beni seçerseniz Recep Tayyip Erdoğan’ı ben deviririm’ diyor. İçerde de dışarda da bir birliktelik hedef AK Parti. Yani sizlerin bizlerin torunların geleceği. Biz bağımsız bir millet olma yolunda taşları tek tek koyarken saldırılar daha da artıyor” şeklinde konuştu.

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK”

Ellibeş, “Teşkilatlar olarak birlikte gönül gönüle fitne ve fesadı aramızdan atarak kenetlenmek. Başka alternatifimiz yok. Biz bize yeteriz. 19 yılda neleri başardığımızı biliyoruz. Eski Türkiye’yi biliyoruz. Koalisyonları yaşadık. Gücümüzün farkında olalım. Kendimize haksızlık yapmayalım. Teşkilatımızın gayretli çalışmalarını yok saymayalım. Elhamdülillah iyiyiz ama daha iyi olmalıyız. Teşkilatlarımız gerçekten iyi ve çalışkan. Devreden de devralan da çalışmaya devam edecek. Bayrağı teslim eden koşmaya devam edecek” diyerek sözlerini tamamladı. Akabinde faaliyet raporu, gelir gider mali bilançosu okunarak onaylandı. Ardından yeni yönetim için delegeler oy kullandı.

MUSTAFA KORAL’IN YÖNETİMİ

Mustafa Koral, İbrahim Kaya, Vahit Kuzu, Enes Doğan, Ayşe Torunoğulları, Nurgül Özkaradeniz, Samet Çalık, Erol Bilen, Pınar Yolcu Sekmen, Bünyamin Tanta, Sevilhan Bozkuş, Nurhan Varol, Faruk Koral, Erhan Usta, Mahmut Çoğlan, Mehmet Yücel, Özgür Selman, Sami Uçar, Mehmet Yavuz, İsmail İpek, Metin Uzar, Muharrem Gökbayrak, Ahmet Salih Ezber, Hasan Erol, Mustafa Kansu, Yakup Zenbil, Mehmet Yılmaz, Nesrin İbrahimoğlu, Mehmet Başyiğit, Fatih Akçay.

İL DELEGE LİSTESİ

Mustafa Koral, İbrahim Karaosmanoğlu, Mehmet Yasin Özlü, Hüseyin Ayaz, Mahmut Civelek, Hikmet Karaaslan, Dilek Karakuş, Melih Özkaraaslan, Şahin Talus, Mehmet Ustaoğlu, Aydın Üresin, Hasan Bostan, Hasan Bilen, Eyüp Çelik, Cemal Öztürk, Hacer Çakır, Aylin Çalışkan, Vedat Tuncay, Emre Kahraman, Hicran Bozkurt, Veysel Özkaraaslan, Saffet Özkaraaslan, Selim Çoban, Mehmet Uzunoğlu, Mehmet Coşar, Ahmet Erdoğan, Recep Çalık, Faruk Keleş, Şevki Serim, Fahri Uslu, Ömer Polat, Ercan Azak, Abdullah Erol, Hikmet Tuncay, Büşra Özbay, Ersin Küçükateş, Hüseyin Küçük, Celal Özkaraaslan.

 

06 Eyl 2020 - 14:20 Kocaeli/ Başiskele- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?