Başkan Söğüt 1 yılını değerlendirdi

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt göreve geldiği günden itibaren yaptığı çalışmaları; '1 Yıl Değerlendirme Toplantısı' düzenleyerek slayt eşliğinde sundu.

1 yıl içerisinde toplam 30 proje başlattıklarını ve birçoğunu tamamladıklarını ifade eden Başkan Söğüt; “Körfez’in en zor projelerini bitirdik. Projelerimizi de bitirdik borçlarımızı da. Gece gündüz demeden çalışmaya devam ederek, ilçemize güzellik katmaya devam edeceğiz.” dedi.

PROTOKOLDEN GENİŞ KATILIM

Körfez Yeni Yalı Mahallesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Milletvekili İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Tuna, MHP İlçe Başkanı Zeki Gürsoy, BBP Körfez İlçe Başkanı Bayram Kurtaran, Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Faruk Coşkun, Körfez Belediyesi eski başkanı Yunus Pehlivan, STK'lar, dernek başkanları, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

DAVETLİLERE HİJYEN KİTİ DAĞITILDI

Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen programda davetlilere Körfez Belediyesi’nin hijyen kiti dağıtıldı. 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nde vefat eden deprem şehitlerinin anısına saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Körfez Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar slayt eşliğinde sunuldu.

DEPREM ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

Sunumun ardından konuşan Başkan Şener Söğüt; “ 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Deprem öldürmez, sağlam yapılmamış binalar öldürür. Artık çok şükür depremlerde çok fazla can kaybı mal kaybı yaşamıyoruz. Şimdi de salgın mücadelesi veriyoruz. Pandemi nedeniyle de vatandaşımız için verdiğimiz birçok destek oldu. Körfez halkına, esnafına, gerek gıda gerek maddi yardım, gerek sağlık kiti konusunda her türlü desteği vermiş bulunmaktayız ve bu desteğimiz halen de devam ediyor. Vatandaşlarımıza buradan bir kez daha seslenerek, korona virüs tedbirlerini ihmal etmemeleri konusunda çağrıda bulunuyorum" diyerek koronavirüs tedbirlerini hatırlattı.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ”

Körfez için daha iyi şartlara gelebilmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Söğüt; "Gönül isterdi ki pandemi olmasın daha sağlıklı bir ortamda projelerimizi kutlayalım ama buna da şükür diyoruz. Belediyemizde tasarruf tedbirleriyle yolumuza devam ettik. Çalışanlarımızın performansını daha etkin bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmek için, personelimizden ve öz kaynaklarımızdan en üst seviyede faydalanmak için planlı bir çalışma gerçekleştirdik.” dedi.Yeni yeni daha güzel işlerle Körfez’e güzellik katmaya devam edeceğiz. Yola çıktığımızda sloganımız tevazu, gayret ve gönül belediyeciliğiydi. Başladığımızdan beri günün her saniyesinde durmadan çalıştık. Kollarımızı sıvadık ve Körfez’i çok iyi bir noktaya getirmek için çalışmalarımızı başlattık. Benden önceki başkanımız da Körfez’de çok güzel hizmetlere imza attılar onlara teşekürlerimi sunuyorum" dedi.

BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Yerel yönetimlerin güçlenmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük emeği olduğu vurgulayan Başkan Söğüt; “Öncelikle geçmiş dönem belediye başkanlarımıza yaptıkları güzel işler için teşekkür ediyorum. Onların yaptıkları işler bizim işlerimizi kolaylaştırdı. Burada emeği geçen tüm belediye başkanlarına, kentin tüm dinamiklerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlerimize vermiş olduğu destekler sayesinde bugünlere geldik. Bir teşekkürüm de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın’adır. Bizim gücümüzün yetmediği noktalarda bize vermiş oldukları desteklerden dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Ayrıca belediye meclis üyelerimize ve belediye çalışanlarımıza, çaycısından temizlik personeline, daire başkanından, başkan yardımcılarımıza uyumlu bir şekilde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yaptığımız bu güzel işleri de vatandaşlara ulaştıran değerli basın mensuplarımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.

“KHK’LILARA VERDİĞİMİZ SÖZÜ DE TUTTUK”

Seçimden önce KHK mağduru vatandaşlara verilen ödeme sözünü de tuttuklarını belirten Başkan Söğüt; “Seçimden önce KHK’lı personelimize verdiğimiz ödeme sözünü de geçtiğimiz Haziran ayında tuttuk. yaklaşık 10 milyonun üzerinde tutan bir tutarı, 199 KHK çalışanımıza, üç aya yayarak ödemeye devam ettik. Çalışanlarımızın özlük haklarına, emeklilik haklarıyla ilgili tüm korunması gereken hakları koruduk. İlçemizdeki tüm dinamikleri de bir araya getirerek, 5 yıllık çalışma planımızı belirledik. Güçlü yönlerimizi, zayıf yönlerimizi belirleyerek, stratejik planlarımızı belirledik. Ekonomik durumumuza göre bu planlarımızı revize etmeye devam edeceğiz.” diyerek çalışmaların devam edeceğinin mesajını verdi.

4 ÖNEMLİ PROJEYE DEĞİNDİ

Gerçekleştirilen 30 proje içerisinden Körfez’in en zor projelerinden Sarnıçhan İş Merkezi, Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsü, İlimtepe Kültür Merkezi ve Hereke Kalesi çalışmalarıyla sürdüren Başkan Söğüt göreve geldiği günden beri yapmış olduğu 30 projeyi sıraladı. Körfez Kampüsü’nün ilçe hareketliliğini her açıdan artıracağının altını çizen Başkan Söğüt sözlerini; “İlçemizde üniversite de olsun diye Körfez Kampüsü binamızı hizmete koyduk. Kampüsümüz halihazırda 2 bin öğrencili eğitim kapasitesine hazır. Önümüzdeki süreçte de dilerim ki öğrenci sayımızı 5 bine kadar çıkarabiliriz. Rektörümüz Sayın Hülagü’ye de buradan verdiği tüm desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“PROJELER DE BİTTİ BORCUMUZ DA”

Yapımından beri gündemden düşmeyen Sarnıçhan İş Merkezi projesini, zor ve uzun süren bir proje olmasına rağmen bitirdiklerini ve tapu tesliminin devam ettiğini ifade eden Söğüt; “Sarnıçhan zor bir projeydi ve biraz uzun sürdü. İşi alan müteahhit bitirememişti, yine bu işi de bitirmek bize nasip oldu. Sarnıçhan’ın yüzde 40 tapularını teslim de ettik. En üst katını da dijital kütüphane olarak düşünüyoruz. Bin metrekarelik alana sahip olan bir kütüphane inşa edeceğiz. Bu 4 projeye 25-30 milyonluk para harcadık. Müteahhitlere vereceğimiz para da kalmadı. Sadece Sarnıçhan müteahhitlerine çok az vereceğimiz var onu da yakın zamanda ödeyeceğiz. Bu projelerden doğan borcumuz da çok şükür yok.” dedi.

"YARIMCA İLİMTEPE YOL ÇİLESİNİ BİTİRDİK"

İlimtepe-Yarımca yolu arasındaki sadece binek hayvanların geçişine uygun yolun tamamlanmasından duydukları sevinci anlatan Söğüt; "Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle yapılan Naim Süleymanoğlu spor kompleksini de Körfezimiz’e kazandırdık. Yine Büyükşehir’in desteğiyle Yarımca-İlimtepe yolunu genişlettik, konforlu hale getirdik. 6 kilometre uzunluğunda asfaltı olmayan bir yoldu. Hacıosman Mahallesi’nin Amasyalılar olarak anılan kısmı da dahil olmak üzere yolun tamamını yaptık ve yol çilesini bitirerek vatandaşımıza ulaşımda rahatlık sağladık" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Barbaros ve Güney Mahallesi’nde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesine de değinen Söğüt; “Kabakoz bölgesinde kentsel dönüşüm alanı için Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nin kuzeyinde 300 dönümlük bir alanda yapılacak olan kentsel dönüşüm projelerinin hazırlandığı müjdesini Bakanımız Murat Kurum geçtiğimiz haftalarda geldiğinde vermişti. Şuan projeler hazırlanıyor. Rezerv alanında bin 500’e yakın konut yapılmış olacak. 250-300 milyonluk değeri olan bu projenin ise 2-3 yıl içerisinde biteceğini düşünüyorum” diyerek projelerin hazırlanmaya başladığını duyurdu.

SOKAK HAYVANLARI BAKIM EVİ, 2 ÜST GEÇİT VE TIR PARKI

Sokak hayvanlarına bakım evi yapıldığını, Körfez'e acil yapılması gereken 2 üst geçit kazandırdıklarını ve Tır Parkı projelerinin de detaylarını anlatan Başkan Söğüt; “Sokak hayvanları için kurduğumuz bakım evinde bugüne kadar 571 sokak hayvanını tedavi ettik. Sahiplendirme yoluyla sokaktaki hayvanlarımızın sayısını artıyoruz. Mamam takviyesi ve tedavi gibi hayvanlarımızın tüm ihtiyaçlarını gideriyoruz. Mahalle aralarında caddelerde sokaklarda tır parkı yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. İhalesi bitmek üzere olan bu projemiz de sayesinde tırların yeri belli olacak. İlçemize iki tane üst geçit de kazandırdık.” dedi.

“BELEDİYEMİZE 5 İŞ MAKİNASI KAZANDIRDIK”

Son olarak altyapı çalışmalarına ve belediye bünyesine katılan iş makinalarına değinen Başkan Söğüt;“Körfez’in alt yapı sorunlarının çözülmesi gerekiyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın da el atması sayesinde birçok noktada altyapı çalışmalarımız başlattık. Sevindikli Köyü’nün de altyapısını yeniliyoruz. 50 milyonluk değeri olan projemiz sayesinde Körfez’imiz artık altyapı sorunlarından kurtulacak.Belediye bünyesine katılan araçları da çok uygun fiyata aldık. Kullanışlı ve her alanda kullanabileceğimiz 5 adet iş makinasını Körfezimiz’e kazandırdık.” diyerek sözlerini tamamladı.

PROGRAM BAŞLANGICINDA DAVETLİLERİN ATEŞİ ÖLÇÜLEREK İÇERİYE ALINDI


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?