İşte DEVA Partisi kurucularının özgeçmişi

Ali Babacan liderliğinde kurulan DEVA Partisi, Köseköy’de bulunan Double Tree by Hilton Otel’de Kocaeli teşkilatını tanıttı. Programda konuşan Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, “Geçmişte ortak hikayeleri olanları bir araya getirdik. Geçmişimize sövecek halimiz yok” dedi

Geçtiğimiz  haftalarda il yönetim kurulu listesini açıklayan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi İl Başkanı Adem Koç, Double Tree by Hilton Otel’de düzenlediği tanıtım lansmanıyla 41 isimden oluşan il teşkilatını kamuoyuna tanıttı. Lansmana; Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, İl Başkanı Adem Koç, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Ufuk Yaşar, Cem Avşar, Düzce ve Yalova il başkanları, kurucu il yönetimi ve çok sayıda davetli katıldı.

“HER KESİME YER VERDİK”

Tanıtım lansmanında parti kuruluş sürecini anlatarak sözlerine başlayan DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, “2 Temmuz tarihinde şahsıma il başkanlığı görevi verildi. Akabinde hızlıca Kocaeli teşkilatlanması için yoğun bir çalışma temposu içine girdik. 12 ilçemizde ortak hedefleri olan çalışma ekibi oluşturduk. İnşallah hayırlı olur. Kocaeli göç alan bir şehir. İl yönetimimizle bu çeşitliliği yansıtmaya çalıştık. Sosyokültürel anlamda da çeşitliliğimiz çok. Ayrıca sanayici, tüccar, serbest meslek erbabı, sağlık çalışanı, ev hanımı gibi mesleklerden yönetimimizi oluşturduk. Milliyetçi kesimden, merkez sağdan liberal kesimden ve siyaset hiç girmemiş isimlerin yönetime girme imkanı oldu” dedi.

“CESARETLİ KADROLAR LAZIM”

Partideki yaş ortalamasının çok genç olduğuna vurgu yapan Adem Koç, “İl binamızı da şehrin önemli bir noktasında tuttuk. Türkiye, yeni bir güven, inanç kapısı aramaktadır bu ülkede cesaret sahibi kadrolara ihtiyaç vardır inanıyorum ki en kısa zamanda partimizi en iyi şekilde amaçlarını anlatacağız. İl binamızı da Kocaeli’nin en iyi lokasyonunda tuttuk. Allah’ın izniyle açılışımızı da Sayın Babacan liderliğinde gerçekleştirmek istiyoruz. Kocaeli’de her kesimin derdine deva olacağız. Partimiz ülkemize de ilimize de hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

ERGÜN: “GELECEĞE BAKIYORUZ”

Adem Koç’un ardından kürsüye gelen DEVA Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün konuşmasında Türkiye’deki mevcut siyasi partilerin tutumunu ve liderlerini eleştirerek, “DEVA Partisi olarak tamamen toplumun meselelerini baz alarak tüm kesimin dertlerine çare arayan bir siyasi parti olmak için varız. Geleceğe dair ortak amaçları ve hikayeleri olan insanları bir araya getirmek istedik. Biz geçmişe değil geleceğe bakıyoruz. Bu nedenle geleceğe dair hayalleri olan insanları bir araya getirdik” ifadelerini kullandı.

“KUTUPLAŞTIRAN SİYASETE SON”

Demokratik bir siyasi yapı inşa edeceklerini vurgulayan Ergün, “Siyasette insanları kutuplaştıran siyaset istemiyoruz, buna son vermek istiyoruz. Her şeyi söyleyip de ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi davranan insanların yaptığı gibi bir siyaset yapmak istiyoruz. Söylediğimiz sözler ertesi gün başkasının yüzüne bakacak nitelikte olmalı. Kimseyi dışlamadan ötekileştirmeden, insanlıktan çıkmadan da bu ülkede siyaset yapılacağını insanlara göstermek istiyoruz. Özgürlükçü katılımcı bir anlayışla siyaset yapmak istiyoruz” diye konuştu.

“KADINLARIMIZ BİZE GÖVDE OLACAK”

Gençlere ve kadınlara büyük önem verdiklerinin altını çizen Ergün, “Yönetimlerimizde gençler, kadınlar var. Kendi alanında birikim sahibi insanlar var. DEVA Partisi’ni kurarken insan merkezli bir siyasi parti kuruyoruz dedik. İnanı merkeze almayan duygularını geleceğe dair planlarını önemsemeyen bir parti olamaz. Merkez insan olmalıdır. Siyaset yapacağımız insanların öncelikle iyi insan olmasıdır. İyi insan Hindistan’da da, Afrika’da da Türkiye’de de iyidir. İyi insan başkasını aldatmayan yalan söylemeyen insandır. İkincisi işini iyi yapması çok önemli. Üçüncüsü demokrasiyi özümsemiş olmalıdır. Farklılıklarla bir arada yaşayabilen onları kendi rengine dönüştürmek istemeyen insan demokrat insandır. İyi demokrasi makaleleri yazan insandan bahsetmiyorum” dedi.

“GEÇMİŞİMİZE SÖVECEK HALİMİZ YOK”

Geçmişi de unutmayarak, geleceğe odaklanarak hareket ettiklerini ifade eden Ergün, “Haklı olanı söylemekte bireysel söylemekle bir yere varılmıyor. Bunları yüksek sesle söylenmesi gerekiyor ki yanlışlar bir daha yapılmasın. Yeni bir şey yapmak gerekiyordu. Şimdi yanlışları söylemenin ve düzeltmenin en aleni olanını en yüksek sesle olanını yapıyoruz. Bunun için parti kurduk. Tamamen toplumun problemlerine odaklandık. İşsizlik yoksulluk, yolsuzluk, tarım, sanayi bütün kesimlerin dertlerine çare arayan bir siyasi parti olacağız. Geçmişte ortak hikayeleri olanları bir araya getirdik. Reddi miras yapacak halimiz kendi geçmişimize sövüp sayacak halimiz yok” değerlendirmesinde bulundu.

“ÖTEKİLEŞTİREN SİYASET YOK”

Partinin hedeflerine de değinen Ergün, “Hedeflerimizde ötekileştiren, kutuplaştıran dil ve üsluba son vermek istiyoruz. İnsani zeminde siyaset yapmak istiyoruz. Kimsenin yüzüne bakamayacağımız siyaset yapmak istemiyoruz. Siyasete girmek için insanlıktan çıkmaya gerek yok. Özgürlükçü, fırsat eşitliğine dayalı bir siyaset yapmak istiyoruz. Görüşlerini özgürce ifade eden parti çalışmalarına katılan, partinin finanslarını aidatlarını düzenli ödeyen hak ve sorumlulukları bilen üyelerle yola çıkıyoruz. Kurucu teşkilat web üzerinden başvurarak üye olmuşlardır. Hiçbir referansları yok. Bu tam bir fırsat eşitliğidir” dedi.

“SORUNLARA DEVA OLACAĞIZ”

Son olarak ülkenin ekonomik durumunu da değerlendiren Teşkilat Başkanı Nihat Ergün, “Hamaset ve kuru vaatlerle ekonomi kurtarılmaya çalışılıyor. Çok konuşmakla güven kazanılmaz. İktidarda nasıl bir basiret bağlanması var anlamıyorum. İstatistiki yöntemler ve rakamlarla oynayarak da güven sağlayamazsınız. İktidara bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Anayasayı değiştirin IMF’ye gidin demiyorum. Herhangi bir şeyi değiştirmeye gerek yok. Allah aşkına bu zihniyeti ve kafayı değiştirin. Bunu yapmakla işlerin büyük kısmı toparlanacaktır. İnşallah Türkiye bu sorunların hepsine deva bulmuş bir ülke olacak” şeklinde konuştu.

İŞTE DEVA PARTİSİ'NİN İL YÖNETİMİ:

Adem KOÇ – (Demokrasi ve Atılım Partisi Kocaeli Kurucu İl Başkanı)

1965 Kayseri doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde 2 yıl okuduktan sonra aynı üniversitenin İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. 1995 yılında Kocaeli’de kurduğu şirkette başlayan ticaret hayatına hâlen devam etmektedir. Çeşitli  siyasi partilerde ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Orhan SARISÜLEYMAN – (İş İnsanı)

1970 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Cam sektöründe faaliyet gösteren, sahibi olduğu firmada yöneticilik yapmaktadır. Çeşitli siyasi partilerde ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. MÜSİAD, Kocaeli Sanayi Odası ve TOBB’da aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bilge Banu BİLGİN – (Avukat)

1989 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 2019 yılında kendi hukuk bürosunu açmış ve serbest avukat olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Semih TAŞVEREN  - (Uzman Diş Hekimi)

1976 Elazığ doğumludur. İlk ve ortaokul öğrenimini Ankara’da, lise öğrenimini Elazığ’da tamamlamıştır. 1992 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olmuştur. 1998-2004 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kurucu ekibinde yer alıp aynı fakültede Protetik Diş Tedavisi alanında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2007 yılından itibaren Kocaeli’de ikamet etmekte olup birçok ağız ve diş sağlığı hastanesinde kurucu uzman diş hekimi olarak görev yapmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 A.Kerim CAN – (İç Mimar)

1981 Düzce doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2006 yılında Maltepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nden derece ile mezun olmuştur. Mimarlık, inşaat ve enerji sektöründe hizmet veren aile şirketinde yönetici olarak çalışma hayatında devam etmektedir.

 Abdulmelik KURT – (İş İnsanı)

1982 Bayburt doğumludur. Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Bölümü ön lisans mezunudur. Özel bir şirkette teknik personel olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 Ahmet KIRCI - (İş İnsanı)

1963 Düzce doğumludur. Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği mezunudur. 1989-1994 yılları arasında bir lastik fabrikasında kısım şefliği yapmıştır. 1994-2015 yılları arasında çeşitli alanlarda ticaretle uğraşmıştır. 2015 yılından itibaren kuyumculuk mesleğini yürütmektedir. Hâlen, Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunun yönetim kurulunda görev almaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ahmet Tayfun BALTACI – (İş İnsanı)

1987 Kahramanmaraş doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamlamıştır. 2008 yılında Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümlerinden mezun olmuştur. 2008 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında inşaat sektöründe faaliyet göstermiştir. 2015 yılından itibaren kendi kurduğu şirketinde inşaat sektörüne devam etmektedir.

 Alican ARAÇ – (İş İnsanı)

1991 Kocaeli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2016 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nden mezun olmuştur. Aile şirketinde yönetici pozisyonunda çalışmaktadır.

 Alptekin CEVHERLİ – (Yayıncı ve Gazeteci)

1975 Ankara doğumludur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olmuş ayrıca Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde öğrenim görmüştür. Uluslararası yayın yapan çeşitli gazetelerde idarecilik yapmıştır. Türk dış politikası, Türk Dünyası ve terör konulu yazıları yayınlanmaktadır. Hâlen Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği’nin yayın organı olan Bul-Türk dergisinin Yazı İşleri Müdürü’dür. 2006 yılından itibaren önce Kent Konut’ta ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde Basın Yayın Koordinatörü olarak görev almıştır. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerde yönetici olarak görev yapmıştır. Yayınlanmış 7 kitabı mevcuttur. Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

 Arzu KARAKAŞ TOLA – (Avukat)

1983 Muş doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2008 yılında TC Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2009 yılı itibari ile kurduğu kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak mesleğini icra etmektedir. 2016 yılında uzman arabulucu unvanını elde etmiştir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Ayhan AKYÜZ – (İş İnsanı)

1977 Almanya doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Almanya, liseyi İzmit’te tamamlamıştır. 2003 yılında Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur.Almanca ve İngilizce bilmektedir. 2000 yılından beri kendi kurmuş olduğu şirketinde, makine ve otomotiv sektörlerinde dış ticaret yapmaktadır.

 Ayşegül POYRAZOĞLU – (Öğretmen)

1980 Derince doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Derince’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitime devam etmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda kuruculuk ve yöneticilik yaptı. 5 yıl ulusal bir gazetenin yazı işleri bölümünde çalıştı. Öğretmenlik mesleğinin yanında değişik yayınevlerine editörlük yapmaktadır. Yayımlanmış 5 adet derleme kitabı bulunmaktadır. İki çocuk annesidir.

Batuhan AYKAN – (Esnaf)

1977 Kocaeli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2016 yılında Okan Üniversitesi - Optisyenlik bölümünden mezun oldu. Körfez, Derince ve İzmit’te optisyen olarak hizmet vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Beyza Nur ERİM – (Mimar)

1998 Kocaeli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’nde tamamlamıştır. 2020 yılında Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur. Mimarlık ofisinde mimar pozisyonunda çalışma hayatına devam etmektedir.

 Büşra OĞUZ – (Ev Hanımı)

1990 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamlamıştır. Özel bir şirkette muhasebe üzerine çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Caner ÇAKIR – (İş İnsanı)

1992 Sakarya doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılından itibaren kendi kurmuş olduğu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Cüneyt YÜCETEPE – (Mali Müşavir)

1977 Karamürsel doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Karamürsel’de tamamlamıştır. 2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. 2002 yılından sonra çeşitli denetim firmalarında stajyer denetçi, yardımcı denetçi ve muhasebe müdürü olarak çalışmıştır. 2008 yılından itibaren de kendi kurmuş olduğu Mali Müşavirlik ofisinde Mali Müşavir olarak hizmet vermektedir. Siyasi hayatına uzun yıllar Karamürsel’de devam etmiş ve muhasip olarak görev almıştır.

 Çağlayan ATEŞ – (Ekonomist)

1976 Kocaeli doğumludur. İlk, orta öğrenimini yurt dışında, lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans, Bankacılık Finans Yüksek Lisans derecesini tamamlamıştır. Özel sektörde uzun yıllar Finans Müdürü, Finans Direktörü pozisyonlarında görev almış olup, halihazırda özel bir akademi bünyesinde hem Türkiye hem de Kocaeli’de ‘Meslek Odalarına Finansal Okur Yazarlık, Sermaye Piyasaları, vb.’ konularda seminer ve eğitimler vermektedir. TIDE, TKYD, BASSIAD, KSMMMO üyesidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Emin BİRLİK – (İş İnsanı)

1965 İzmir doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamlamıştır. İşletme Fakültesi mezunudur. Deniz Astsubayı emeklisidir. 2013-2019 Kocaeli Oto Ticaret Merkezi’nin yönetim kurulu başkanlığı ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Otomotiv alanında kurmuş olduğu aile şirketinin, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ensar EMİR (İş İnsanı)

1965 Bayburt doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini Çayırova’da tamamlamıştır. 1993 - 2013 yılları arasında siyaset, sendika ve spor kulüplerinde yöneticilik, Darıca Belediyesi meclis üyeliği, Çayırova Belediyesi'nde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Projeler Genel Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2013 yılında emekli oldu. Halen sahibi olduğu inşaat ve peyzaj sektöründe faaliyet gösteren firmasında yönetici olarak çalışmaktadır. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır .

Erdem KÜÇÜKATEŞ (Mühendis)

1989 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi  Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Gebze Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 2007 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Endüstriyel firmasında aktif iş hayatını sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Erdinç IŞIK (Avukat)

1991 Kocaeli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli'de tamamlamıştır. 2014 Yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2015 yılından itibaren Kocaeli’de Avukatlık mesleğini icra etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Fırat ACAR – (İş İnsanı)

1980 Kandıra doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kandıra’da tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği eğitimine devam etmektedir. Çalışma hayatına özel bir sağlık kurumunda devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Furkan YILMAZ – (Psikolojik Danışman)

1995 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. 2020 yılında Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Gayrimenkul sektöründe çalışma hayatına devam etmektedir.

Gamze DURMAZ – (Uzman Eczacı)

1968 Üsküdar doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. 1990 yılında Marmara Üniversitesi - Eczacılık Fakültesi’nden mezun olarak yine aynı fakültenin Farmasötik Teknoloji Kürsüsü’nde yüksek lisans yapmış ve öğretim görevlisi olarak 5 yıl çalışmıştır. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde 2 yıl süreyle Denetleyici Eczacı olarak görev yapmıştır. 1997 yılında Gölcük ilçesinde kendi adına açtığı eczanesinde serbest eczacı olarak çalışmaktadır. Evli ve üç çocuk annesidir.

Gülay YILMAZ – (Emekli)

1961 Gümüşhane doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. Siyaset hayatına kadın kolları başkan yardımcılığı görevi ile 10 yıl aktif çalışarak görev almıştır. Emeklidir. İki çocuk annesidir.

Hatice ŞİRİN – (Esnaf)

1979 Gölcük doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimi Gölcük’te tamamlamıştır. 1998 yılından itibaren iş hayatında aktif olarak çalışmaktadır. 2004 yılından itibaren de sahibi olduğu işletmede esnaf olarak çalışmaya devam etmektedir

Kamil Savaş GÜNBEYAZ – (İş İnsanı)

1964 İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık bölümünden 1992 yılında  mezun olmuştur. Daha önce özel sektörde şantiye şefi, proje bölge müdürü olarak çalışmış ve hâlen özel bir inşaat firmasının Proje ve Uygulama Danışmanlığı’nı yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 Melisa ÖZTÜRK – (İş İnsanı)

1996 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamlamıştır. Maltepe Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümü mezunudur. Bağımsız olarak yapım şirketleriyle senaryo ve danışmanlık üzerine çalışmaktadır. 

Mustafa MERAL – (İş İnsanı)

1971 Gümüşhane doğumludur. İlk ve orta eğitimini Erzincan’ da, lise eğitimini Hereke Lisesi’nde tamamlamıştır. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünden 1998 tarihinde mezun olmuştur. 2001 yılında aile şirketinde yönetici olarak iş hayatına başlamış ve hâlen devam etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 Murat Utku BİRİNCİ – (İş İnsanı)

1971 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Otomotiv, Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur. Kendi kurmuş olduğu aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Nur Banu EDEŞ – (İş İnsanı)

1987 Ankara doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. 2007 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Sigortacılık, 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet bölümlerinden mezun olmuştur. Eşi ile birlikte kurdukları aile şirketinde yönetici pozisyonunda çalışma hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Oğuz SAKA – (Avukat)

1990 İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze’de tamamladı. 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını tamamladığı 2014 yılından 2017 yılına kadar İzmit’te faaliyet gösteren bir hukuk firmasında çalıştı. 2017 yılından bu yana Gebze’de kurduğu hukuk ve arabuluculuk bürosunu yönetmektedir. 2019 yılından beri Adalet Bakanlığı’na bağlı arabulucular siciline kayıtlı olarak arabuluculuk hizmeti vermektedir.

Osman GÜZEL – (İş İnsanı)

1993 Batman doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamlamıştır. 2014 yılında ailesiyle kurmuş olduğu şirkette yönetim kurulu başkan yardımcılığı yapmaktadır. Kocaeli Genç MÜSİAD yönetim kurulu üyesidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Rahmi CANBAZ – (Mali Müşavir)

1988 İstanbul doğumludur. İlk ve ortaokulu İstanbul’da, lise eğitimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2009 Yılında Sakarya Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 2020 Yılında Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Denetim, Muhasebe ve Finans alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Mali Müşavirlik mesleğini icra etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Resul YILDIRIM – (İş İnsanı)

1986 İstanbul doğumludur. 2008 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. Erasmus öğrenci değişim programıyla Romanya’da SNSPA Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi eğitimi almıştır. 2011 yılında İngiltere’de Bournemouth Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yönetimi bölümünde burslu yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2013 yılında Türkiye’ye dönmüş ve hâlen Kocaeli’de akaryakıt ve dış ticaret sektörlerinde iş hayatını sürdürmektedir. İngilizce ve Rusça bilmektedir.

 Serkan ALPAY – (Mimar/Yönetici)

1992 Gebze doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze’de tamamlamıştır. 2016 yılında Okan üniversitesi Mimarlık Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. 34 yıldır faaliyetine devam eden aile şirketinde yöneticilik deneyimi edinmiştir. 2018 yılında kendi şirketini kurmuştur. Mimarlık ve Tekstil sektöründe işveren olarak Gebze’de ticaret hayatına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Suat AKAL – (İş İnsanı)

1977 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. 1990 yılında kurmuş oldukları İnşaat ve Yapı malzemeleri satışı yapan bir şirketin yöneticiliğini yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Uğur YILDIZ – (İş İnsanı)

1983 Kocaeli doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Avustralya'da bulunan Macquarie Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında master yaptı. Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora programına devam etmektedir. İstanbul'da Bankacılık ve Telekominikasyon şirketleri genel müdürlüklerinde çeşitli pozisyonlarda 7 yıl çalıştıktan sonra 2017 yılında kendi işini kurmak üzere Kocaeli'ye yerleşti. Mevcut durumda e-ticaret, eğlence ve dış ticaret alanlarında kurduğu girişimlerle iş hayatını sürdürmektedir. Evlidir ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

Yusuf USTA – (Mühendis)

1987 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit'te tamamlamıştır. 2010 yılında Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2009-2010 yılları arasında İtalya Napoli Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği bölümünde eğitim almıştır. 2010-2019 yılları arasında, ulusal ve uluslararası şirketlerde Bilişim Teknolojileri alanında çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır ve 2019 yılında kurduğu Bilişim Teknolojileri sektöründe faaliyet yürüten şirketinde çalışma hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

10 Ağu 2020 - 14:56 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


ZİHİNSEL ENGELLİLER ÖĞRETMENİ - ÖZEL EĞİTİM

İzmit Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Nizamülmülk Özel Eğitim Sağlık ve Sosyal Hizmetler’e kadın- erkek lisans mezunu Zihinsel Engelliler Öğretmeni -...

İŞKUR

YAZILIM GELİŞTİRİCİSİ

Körfez Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan ABS Madencilik Enerji İnşaat Denizcilik İç ve Dış Ticaret Şirketi’ne kadın-erkek önlisans-lisans-yüksek lisan...

İŞKUR

TEMİZLİK GÖREVLİSİ

İzmit Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Cityhouse Pansiyon Otelcilik Şirketi’ne kadın lise ve dengi okullardan mezun Temizlik Görevlisi alınacaktır.

İŞKUR

TIR - ÇEKİCİ ŞOFÖRÜ

Derince Çenedağ Mahallesi’nde bulunan İstanbul Kocaeli Denizli Nakliyat ve Sanayi Şirketi’ne erkek Tır – Çekici Şoförü alınacaktır.

İŞKUR

ŞOFÖR (YOLCU TAŞIMA)

İzmit Uzunbey Mahallesi’nde bulunan Kolaylı İnşaat Otomotiv Sanayi Şirketi’ne 30-50 yaş aralığında erkek Şoför (Yolcu Taşıma) alınacaktır.

İŞKUR

SÜT ve SÜT ÜRÜNLERİ İŞLETMECİSİ

Kandıra Duraçalı Mahallesi’nde bulunan Bufala Süt Ürünleri Şirketi’ne 25- 40 yaş aralığında erkek lise ve dengi okullardan mezun Süt ve Süt Ürünleri İ...

İŞKUR

SİGORTACI

İzmit M.Alipaşa Mahallesi’nde bulunan Rmira Sigorta Aracılık Hizmetleri Şirketi’ne kadın-erkek lise ve dengi okullardan mezun Sigortacı (1 Yıl) alınac...

İŞKUR

SATIN ALMA SORUMLUSU

Kartepe Acısu Mahallesi’nde bulunan Ansan Hidrolik Şirketi’ne erkek lisans mezunu Satın Alma Sorumlusu alınacaktır.

İŞKUR

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ

Derince Yavuz Sultan Mahallesi ‘nde bulunan Gelecek Adası Eğitim Kurumları’na 20-40 yaş aralığında kadın önlisans-lisans mezunu Okul Öncesi Öğretmeni...

İŞKUR

MUHASEBECİ

Derince Yavuz Sultan Mahallesi’nde bulunan Star Yönetim’e 20-25 yaş aralığında kadın önlisans mezunu Muhasebeci alınacaktır.

İŞKUR


Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?