"Ellibeş’e AK Parti ile başlamadığını hatırlatmak isterim"

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın İYİ Parti’ye geçişini dümen kırma olarak adlandıran AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e yönelik, "Sayın Ellibeş’e kendisinin de siyaset hayatına AK Parti ile başlamadığını hatırlatmak isterim" dedi.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın, “Ben de buradan söylüyorum AK Parti 2023’ü göremeden dağılır gider. Dağılırken de herkes birbirini satar, satamayan da diğerini kiraya verir. İçinizde kanayan yara dışarıdan belli olmuyor mu sanıyorsunuz?” sözlerine tepkiler art arda gelmişti.

"DÜMENİ EN ERKEN KIRANLARDAN BİRİ"

Daha sonra AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş bir açıklama yaparak Türkkan için, "Geçmişte çıktığı yolu nasıl kaybettiğini, yol arkadaşlarından nasıl ayrıldığını hep birlikte gördük, yaşadık. Kendine ikbal görmediği yerde dümeni en erken kıranlardan biri olarak AK Parti hakkında konuştukları tamamen boş bir hayalden ötesi değildir. Rüzgar ne kadar sert eserse essin, kayadan sadece toz alır. AK Parti, davasına sıkı sıkıya bağlı, güçlü ve büyük bir teşkilattır. Milletimizle olan sarsılmaz gönül bağıyla liderinin dimdik arkasındadır. AK Parti, 18 yıl boyunca milleti ile arasındaki gönül bağını daima güçlendirmiş ve her seçimde oyunu daha da artırmış bir parti olarak geleceğinden hiçbir endişe duymadan, yoluna devam etmektedir” demişti.

"NEDEN KAYGI DUYMUŞTUR?"

Ellibeş’in yaptığı açıklamaya tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız şunları söyledi; "Öncelikle bilinmelidir ki bir milletvekiline cevap vermesi gereken kişi yine bir milletvekilidir, Sn. Ellibeş’in bu konuya dahil olmasını doğru bulmamaktayım. AK Parti içerisinde mademki bir sıkıntı yoktur o zaman Sn. Ellibeş neden bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmiştir? Neden kaygı duymuştur? Açıklama yapma ihtiyacı duymuş olması vekilimizin sözlerinin doğruluğuna kapı açmaktadır. AK Parti’den bir kaya olarak bahsetmiştir; unutmamalıdır ki taş serttir fakat su, taşın üzerinden aka aka onu deler aşındırır. O taş aşınıyor, Sn. Ellbeş’in kendisi de bunun farkındadır

"AK PARTİ İLE BAŞLAMADIĞINI HATIRLATMAK İSTERİM"


Bazı insanlar prensipleri için partilerini değiştirirken, bazı insanlar da partileri için prensiplerini değiştirirler. İYİ Parti Kocaeli Milletvekilimiz geçmişte çıktığı yolu kaybetmemiş, vatanı için prensipleri doğrultusunda güneşin aydınlattığı yolda yürümeyi seçmiştir. Sn. Ellibeş’e kendisinin de siyaset hayatına AK Parti ile başlamadığını hatırlatmak isterim.

"KANAYAN YARALAR"

AK Parti’nin 18 yıllık iktidarı boyunca yapmış ve yapmamış olduğu tüm icraatlar, özellikle bu pandemi sürecinde halkımız tarafından daha da net bir biçimde görülmektedir. Halkımız zamanla AK Parti’nin içindeki kanayan yaraları kapatamayıp dağıldığına şahit olacak ve güneşimizin onları aydınlatmasını seçecektir. Her siyasi partide ahlaklı ve etik siyaset yapmış insanların tıpkı başka partilere oy veren seçmenimiz gibi bir gün ülkemizi aydınlatacak iyilik güneşinin etrafında toplanması çok uzak değildir. İlk seçimde iyilik hareketinin herkesi sarmasının kaçınılmaz olduğunu büyük Türk Milleti şahit olacaktır.”

19 Mayıs 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?