"Bu cümleler birilerinin kulağına küpe olmalıdır"

Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Erkan Bilikli, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardım hakkındaki görüşlerini takdir ettiğini dile getirdi. Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'i işaret eden Bilikli, "Bu cümleler birilerinin kulağına küpe olmalıdır" dedi.

Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Erkan Bilikli,  Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın yapmış olduğu, “Yardımın da bir adabı vardır. İnsanları rencide ederek veya göze sokularak yardım yapılmaz. Beni hiçbir zaman elimde bir gıda kolisi veya o koliyi bir ihtiyaç sahibi vatandaşımıza verirken görmediniz. Bundan sonra da göremeyeceksiniz” açıklamasını takdir etti.

"TAKDİR ETTİĞİMİZ YORUMLARDA BULUNDU"

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'i işaret ederek, "Bu cümleler birilerinin kulağına küpe olmalıdır" diyen Bilikli, şunları söyledi; “Bugün haber sitelerine konu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın sözlerini dikkatle takip ettik. Kendisi yapılan hayırlar için “sağ elin verdiğini sol elin görmemesi” manasında takdir ettiğimiz yorumlarda bulundu. “Yardımın da bir adabı vardır” diyen Başkan Tahir Büyükakın, “İnsanları rencide ederek veya göze sokularak yardım yapılmaz. Beni hiçbir zaman elimde bir gıda kolisi veya o koliyi bir ihtiyaç sahibi vatandaşımıza verirken görmediniz. Bundan sonra da göremeyeceksiniz” diyen Başkan Tahir Bey'i tebrik ediyoruz.

"BOY BOY FOTOĞRAF ÇEKİP"

Bu cümleler birilerinin kulağına küpe olmalı. Bir Müslümana yakışan ve örnek alınması gereken davranış da budur. Boy boy fotoğraf çekip hatta yetinmeyip haber sitelerini Dilovası’na davet edenlerin davranışlarına en iyi cevabı sayın Büyükakın vermiştir. İnsanları muhtaç bırakıp sonra da fotoğraflarla gururlarını incitmek Müslümanca bir tavır değildir. Halk muhtaç olduğu için yardımları elbette kabul eder fakat herkesin notunu vicdan karnesinde verir. Yaşananları halkın vicdanına bırakıyoruz."

17 Mayıs 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?