Yeraltı dünyasından Hadi Özcan hakkında flaş gelişme!

Kocaeli'de adı birçok olayda geçen yeraltı dünyasının önemli isimlerinden Hadi Özcan yakalanarak Türkiye'ye getirildi.

Yeraltı dünyasında adı geçen ve dönemin kara kutusu olarak anılan Hadi Özcan hakkında yeni bir bilgiye ulaşıldı. 3 Kasım 1996’da meydana gelen ve Türkiye’nin gündemini etkileyen Susurluk kazasında bilgi veren Hadi Özcan'ın yurtdışında olduğu biliniyordu. Adı Kocaeli'de birçok olayda geçen ve son olarak Gürcistan'da olduğu bilinen yeraltı dünyasının önemli isimlerinden Hadi Özcan'ın Türkiye'ye getirildiği ve an itibariyle Artvin Cezaevine gönderildiği bilgisine ulaşıldı. 

HADİ ÖZCAN KİMDİR?


Hadi Özcan derin bağlantıları sayesinde Türkiye’nin birçok noktasında tanınan bir isim olmayı başarmıştı. Öte yandan Özcan Susurluk Komisyonu’ndaki verdiği ifadelerle de gündeme gelmişti. Kocaeli-Sakarya bölgesinde birçok silahlı eylemin, Hadi Özcan ve adamları tarafından yapıldığı ileri sürülmüştü.

Gazeteci Yazar Sadık Güleç ve Fırat Alkaç’ın ‘Ölüm Üçgeni’ adlı kitabında Hadi Özcan ve o dönemin olayları üzerine çok çarpıcı yorumlar yer alıyor. Hadi Özcan’ın Türkiye’nin çok önemli insanlarıyla yolunun kesiştiğini iddia eden kitabın arka sayfasındaki açıklama kısmında şu ifadeler yer alıyor; “Hadi Özcan İstanbul’dan çıkmış bir mafya babası olmadığı için, yer altı dünyasının diğer isimleri kadar ilgi görmedi. Oysa Hadi Özcan, çeteler arası hesaplaşma gibi küçük boyutlu bir tespitin ötesinde yakın bir ilgiyi hak ediyordu. ‘Kocaeli çetesi’ yerel boyutlu bir tanımlamanın ötesinde ilişkilerin içinde bulunan bir yapılanmaydı. Basına zaman zaman Susurluk raporu gibi bazı devlet raporlarınma girse de Özcan’ın yolu seksenli yılların sonundan başlayarak, doksanlı yollar boyunca Türkiye’nin gündemini meşgul eden bütün isimlerle kesişmişti.

30 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?