Kuyumcu ve bakkallara yeni düzenleme

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kuyumcular, tekel bayileri, büfeler ve bakkalların çalışma saatlerinde düzenlemeye gidildi.

Valilik tarafından kuyumcular, tekel bayileri, büfeler ve bakkalların çalışma saatlerinde yeniden değişikliğe gidildi.

HAFTA SONU KAPALI

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemenin en temel yolu sosyal izolasyon ve gerekli hijyenik şartların sağlanmasına gösterilen özendir. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiyeleri ile alınan tedbirlerin uygulanabilirliğini artırarak istenilen hedefe ulaşılması, ülke olarak içinden geçtiğimiz sürecin hassasiyeti ve önemi, yeni tip coronavirüs (Covid-19) enfeksiyonunun hızlı ve etkin kontrolü ve olumsuz etkilenmenin en az seviyeye indirilmesi amacıyla, Kocaeli İl genelinde tüm kuyumcuların, 4 Mayıs Pazartesi gününden itibaren gerekli hijyen kurallarına uymak koşulu ile pandemi süresince, çalışma saatlerinin hafta içi hergün 10.00 - 18.00 arasında
açık olacak şekilde düzenlenmesine, hafta sonu ise kapalı olmasına karar verildi. 

YENİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Kocaeli il genelinde tüm bakkal, tekel bayisi ve büfelerin 4 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren gerekli hijyen kurallarına uymak koşulu ile Ramazan ayı süresince çalışma saatlerinin 07.00 - 23.00 olarak düzenlenmesine, Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yukarıda alınmış olan kararların uygulanmasına ilişkin denetimlerin İl/İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı kolluk birimlerince gerçekleştirilmesine, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyetlere neden olunmamasına, alınan kararlara uyulmadığının tespiti halinde Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince işlem başlatılmasına karar verildi. 

29 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?