Büyükşehir’den sosyal yardıma 50 milyon TL

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, koronavirüs salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerini azaltmak için sosyal yardım bütçesine 50 Milyon TL aktarılacağını söyledi. Büyükakın, “Büyükşehir yatırım bütçesinden aktaracağımız 50 Milyon TL’yi özel halk otobüs sahiplerine nakit, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımı olarak vereceğiz” dedi.

Galip Ataman
Galip Ataman Tüm Haberleri

50 MİLYON TL DESTEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, koronavirüs salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerini azaltmak için
meclisin olağanüstü toplantısındaaldıkları yetki ile yıl içerisinde bütçe yatırımından sosyal yardım bütçesine 50 Milyon TL aktaracaklarını açıkladı. Büyükakın, “Sosyal yardım bütçesine aktarılacak 50 Milyon TL’yi koronavirüs salgınında mağdur olan esnaf ve vatandaşlar için harcayacağız” şeklinde konuştu.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Kocaeli Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt ve İzmit 5 Nolu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Niyazi Yağız, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a karşılıksız gelir desteği ödemesi yapacağı için teşekkür etti. Kurt ve Yağız, “Kocaeli'deki özel halk otobüsü sahiplerine toplam 17 Milyon TL gelir desteği ödemesini öngören kanunun çıkmasında ve sonrasında en büyük desteği veren Tahir Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

28 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Galip Ataman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?