Öztürk, ‘’Ek destek taleplerimiz var’’

Körfez Ticaret Odası (KTO) Başkanı Recep Öztürk, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında, "Sektörlere yönelik ek destek taleplerimiz var’’ dedi.

KTO Başkanı Recep Öztürk, koronavirüs sürecinde ticaret erbablarının sorunlarının çözülmesinde pek çok çalışmalar yapıldığını ancak belli konular ile ilgili de çözüm beklediklerini söyledi.

ÇÖZÜME KAVUŞMALI

Değerlendirmelerde bulunan Özürk, şöyle konuştu;  "Mali desteklerde mücbir sebep kapsamının genişletilmesi ve tüm sektörlerin kapsama alınması, kamudan alacakların ödenmesi, avans koşullarının basitleştirilmesi, KDV alacağı kadar koşulsuz şartsız KGF kefaleti sağlanması, finansal destek talepleri kapsamında Kredi paketlerinin hızla işleme alınması, Kredi Garanti Fonu limitlerinin kullandırılması çözüme kavuşturulmalıdır.

EK TEDBİRLER ALINMALI

Vizesi biten şoförlere gri pasaport verilmesi, serbest çalışan şoförlere doğrudan gelir desteği  sağlanması gibi konularda ek desteklerin getirilmesi gereklildir. İstidam destek talepleri arasında kısa çalışma ödeneği koşullarının basitleştirilmesi, 450 gün prim ödeme şartının tamamen kaldırılması, uygunluk incelemesinin kaldırılarak, doğrudan onay/kabul, ödeme alt sınırının asgari ücret üst sınırının asgari ücretin 3 katı yapılması, PTT banka yerine maaş hesabına yatırılması gibi konularda da ek tedbirlerin alınması gerekmektedir.’’

10 Nisan 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?