Tipioğlu'ndan Türk Polis Taşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü mesajı

Kocaeli Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı

Kocaeli Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 "Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Türk Polis Teşkilatımızın 175. Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz.Türk Polis Teşkilatı 1845 yılından bu yana, Aziz Milletimizden ve kanunlardan aldığı güç ile vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için gecesini gündüzüne katarak, fedakârca görev yapmaktadır.

 SOSYAL SORUMLULUK PROJLERİ

Ülkemizi ve milletimizi tehdit eden terör örgütleri ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı hedef alan uyuşturucu ile mücadele başta olmak üzere, kişilere ve mal varlığına karşı işlenen her türlü suçlarla mücadelemiz, güvenli yolculukları sağlamak üzere trafiğin düzenlenmesi, toplumsal olayların takibi gibi asli görevlerimizin yanında, kamuoyunun bilgilendirilmesi, çeşitli toplum kesimlerine eğitim verilmesi gibi, birlik, beraberlik ve dayanışmayı önceleyen bir anlayışla sosyal sorumluluk projeleri geliştirmekteyiz.

Aziz Milletimizin polisine olan güveni ve manevi desteği sayesinde, huzur ve güvenliğinin sağlanmasında gösterilen başarı, mensuplarımızın hukuk kuralları çerçevesinde fedakârca görev yapmalarının yanı sıra, eğitime ve modernizasyona verilen önem sayesinde gerçekleşmektedir.

 

Türk Polisi Aziz Milletinin hizmetkârıdır anlayışıyla, vatandaşlarımızın gönüllerine dokunmaya çalışıyoruz. Bize duyulan güven, verilen destek ile güvenlik hizmetlerini çağın teknolojisi ile yeniliyor, suçları oluşmadan önleyecek anlayışlar geliştiriyoruz.

 HEPİMİZİ GURURLANDIRIYOR

Bugün Emniyet Teşkilatımızın geldiği aşama hepimizi gururlandırmaktadır. Türk Polisi yalnızca ülkemizde değil, dünyada örnek gösterilen kurumlar arasındadır. Başarımızı, toplumun içinden gelen birileri olarak vatandaşlarımızla hemhal olmamıza, bunun yanında çağdaş polisliğe uyumlu, birlik ve beraberlik duygusu içerisinde hareket eden, Polis-Halk ilişkisini en üst seviyede tutarak, kanun hâkimiyetini sağlayan anlayışa borçlu olduğumuzu biliyoruz.

 

Türk Polisi, Vatan, Millet ve Bayrak sevgisinin verdiği güçle görevini yaparken, bu değerlerin tehlikeye girme ihtimali karşısında, Aziz Milletimizin huzuru, güvenliği ve sağlığı için canını feda etmekten çekinmeyecek cesarete sahiptir. İçinde bulunduğumuz süreçte, toplumun sağlığı için milletçe verdiğimiz mücadelede en ön saflarda yerini almıştır. Aynı kararlılıkla görevini sürdürmeye devam edecektir.

 

Bu vesileyle; Türk Polis Teşkilatımızın 175. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, görevi başında canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şehitlerimizin bizlere emaneti olan aileleri ile kahraman gazilerimize ve emekli mensuplarımıza sağlık ve huzur temenni ediyor, değerli çalışma arkadaşlarıma ve ailelerine sağlık ve esenlikler diliyorum.

10 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?