Lastik İş'ten Brisa işçilerine duyuru

Lastik-İş Sendikası tarafından Brisa işçilerine yönelik duyuru yapılarak işverene çağrıda bulunuldu.

Lastik-İş Sendikası, Brisa işçilerine yönelik bir duyuru yayınladı. İşverene yapılan çaprıda şunlar yer aldı; "Bilindiği gibi Lastik işkolunda ortaya çıkan ekonomik sorunlar dolayısıyla Brisa işyerinde üretime, Pirelli-Prometeon ve Goodyear’da olduğu gibi 13 Nisan’a kadar 2 hafta ara verilmişti.

"HAK KAYIPLARINI GİDERECEK ŞEKİLDE"

08-09 Nisan tarihlerinde işverenle yapılan haberleşmeler ile tüm lastik işkolunda olduğu gibi Brisa’da da üretimin duruşunun 20 Nisan’a kadar uzatılacağı anlaşılmış bulunmaktadır. Tüm üyelerimizi derinden etkileyen bu gelişmeler karşısında, Brisa işvereni ile yapılan görüşmeler sonucunda, kısa çalışma ödeneğine başvurulması ve üyelerimizin hak kayıplarını giderecek şekilde uygulamalar yapılması kararlaştırılmıştır.

"BU GÜNLER GEÇİCİ"

Ancak yukarıda da belirtildiği gibi tüm lastik işyerleri ile birlikte Brisa’da üretime verilen ara 20 Nisana kadar uzatılmış bulunmaktadır. Bu koşullarda üyelerimizin hak kayıplarının yaşanmaması için gereken her türlü çabanın sendikamızca gösterileceği açıktır. Bugüne kadar yaşanan gelişmelerde tüm üyelerimizin birlik ve dayanışması en büyük desteğimiz olmuştur. Bu günler geçicidir.

"HAKLARA SAYGI"

Ancak bu zor günlerde tarafların birbirine olan yaklaşımları gelecek için yön verici olacaktır. İşverenlerin de bu yaklaşım içinde üyelerimizin haklarını korumak için verdiğimiz mücadeleye saygı duymasını bekliyoruz. Bütün bu gelişmeler boyunca, sendikamız örgütlüğü altında üyelerimizin gösterdiği bilinçli tutum ve sorumlu davranış için kendilerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca Brisa işvereninin, çalışanların haklarına gerekli saygı ve özeni göstermeye devam edeceğini umuyoruz."

10 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?