Küçükkaya: Millilik testimiz başladı

CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)'nın elektrik ve doğalgaz sayaçlarını 3 ay boyunca okumama kararını eleştirerek, "Hadi bakalım Millilik testimiz başlamıştır. Halkımıza hayırlı olsun şimdiden" dedi.

CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile EPDK tarafından koronavirüs salgını döneminde elektrik ve doğalgaz sayaçlarını 3 ay boyunca okumama kararını sert bir dille eleştirdi. Küçükkaya, "Hadi bakalım Millilik testimiz başlamıştır. Halkımıza hayırlı olsun şimdiden" dedi.

"SU KOLAY ÇÖZÜLDÜ"

Küçükkaya, paylaşımında şöyle konuştu; "AL SANA ÖZELLEŞTİRME, AL SANA BABALAR GİBİ SATARIM ZİHNİYETİ!!!! Zor günlerde en önemli sorun kalemlerinden biri faturalar. Millet çalışamıyorken veya yeterince para kazanamadığı bu zamanlarda beklenti faturaların iptali en kötüsü ötelenmesiydi. Su faturaları kolay çözüldü. Yerel yönetimlerin çoğu sosyal demkratlarda olmasının verdiği tavırla su faturalarının ötelendiği suyu kapalı olanların açılacağı tavrı tüm belediyelerce benimsendi.

"SERBEST PİYASA"

Lakin sorun derdin büyüğü elektrik ve doğalgaz. Çünkü hepsi özelleştirildi. Mesela İzgaz şirketi önce brezilya hazine tahviliyle satılmaya çalışılmıştı Büyükşehir Belediyemizce ama konumuz o değil. Şimdi bu firmalar 3 aylık faturaları okunmayacağını önceki yıllara göre bir ortalama ile faturalandırma yapacağını açıkladı. Serbest piyasada firma böyle bir açıklama yapabilir. Sorun yok.

"MİLLİLİK TESTİ"

Lakin eğer bu devlet cidden yönetiliyorsa hemen karşı atağa geçmeli. Şöyle ki kardeşim sen abonelik parası altında işyerlerinden 1000USD yakın parayı içerde tutuyorsun. Bu 3 aylık fatura kesemedğin süreyi içerde tuttuğun paradan elde ettiğin gelire sayarsın. Eğer bu talebinde ısrar edersen özelleştirme bedeli karşılığında şirketini tekrar devlete geri alıyorum demeli. Bu ülke Kıbrıs Barış harekatı zamanında ATAŞ rafinerisinde aynen böyle yapmıştır. Hadi bakalım Millilik testimiz başlamıştır. Halkımıza hayırlı olsun şimdiden..."

03 Nisan 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?