Odalardan kampanyaya destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasını başlatarak 7 maaşını öncü olarak bağışladığını açıkladı.

Şermin Özcan
Şermin Özcan Tüm Haberleri

Yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ulusa sesleniş ile ‘ Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek hayata geçirilecek olan yardım kampanyasını halka duyurdu. Kampanyayı olumlu bulduklarını belirten oda başkanlarından Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası ( KOTO) Başkanı Necmi Bulut ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

"İMKANI OLANLARI DAVET EDECEĞİZ"


Hükümetin aldığı karar hususunda değerlendirme yapan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Yönetim kurulumuzla toplanacağız. Bu konuyu orada tartışacağız. Üyelerimize de çağrıda bulunarak bilgilendirme yapacağız. İmkanı olanları davet edeceğiz. Şahsım adına henüz düşünmedim ancak tabi olabilir, neden olmasın. Her şartta ve durumda topluma uyarız, dışarıda kalmayız” şeklinde konuştu.


“DESTEĞİMİZİ VERECEĞİZ”


Erdoğan tarafından yapılan çağrıyı olumlu bulduğunu söyleyen KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Oda olarak biz de desteğimizi vereceğiz. Kurum olarak yardım yapacağız. Şahıs olarak da destek olan arkadaşlarımız, üyelerimiz olacaktır. Bu süreçte herkesin elini taşın altın koyması gerekiyor. İmkanları olan, zorlama olmadan yapmak isteyen desteğini verecektir. Zaten vermek demek imkanı olan demektir. Yönetim kurulu olarak biz her zaman desteğimizi vereceğiz” dedi.


“GÖNÜLDEN DESTEĞE HAZIRIZ”


Çağrıya destek vereceğini dile getiren GTO Başkanı Nail Çiler, “Bugünler fedakarlık isteyen günler. Biz iş insanları olarak üzerimize düşeni yapacağız, başkaları da elinden geleni yapacak. Yaptıklarımız bir araya gelince güzel şeyler ortaya çıkacak. Desteğimizi hep verdik, bugün de kalkan maske denemesine başladık. Daha sonra seri üretime geçeceğiz. İnovasyon merkezimiz var, bir desteği de bu şekilde vermek istiyoruz. Veren el alan elden üstündür derler, bizim zaten sosyal etki merkezimiz bulunuyor. 65 yaş üstü vatandaşların evlerine gıda yardımı yapıyoruz. Yönetim kurulu olarak da çalışmalara devam ediyoruz. Bu çağrıya bağlı değil, biz zaten her zaman gönülden desteğe hazırız” şeklinde konuştu.

31 Mart 2020 - Gündem

Muhabir Şermin Özcan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?