“Devletin yetmediği yerde yardım furyasına katılırız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hayata geçirilen yardım kampanyasını yorumlayan CHP eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Devletin yetmediği yerde yardım furyasına katılırız” dedi

Şermin Özcan
Şermin Özcan Tüm Haberleri

CHP önceki dönem İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından halka duyurulan ‘ Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ adlı yardım çağrısını gazetemize değerlendirdi. Devletin önce kendi imkanlarıyla hareket etmesi daha sonra vatandaşından yardım beklemesi gerektiğini vurgulayan Sarıbay, “Önce devlet kendi üstüne düşen vecibeyi yerine getirecek. Devletin yetmediği yerde tabi ki millet olarak birçok yardım furyasına katılırız. Kaynakları harcadınız
şimdi halktan yardım istiyorsunuz. Buna rağmen onlar yanlış yaptı diye kimsenin mağdur olmaması için biz de kampanyayı destekliyoruz” dedi.

“DEVLETİN GELİRİ VAR”


“Önce devlet kendi imkanlarını kullanacak” diyerek değerlendirmede bulunan CHP eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Devletin bu türlü olağanüstü felaketlerle ilgili bir sürü kaynağı, toplanan gelirleri var. Bunların yetmediği yerde tabi ki millet olarak dayanışma, fitre, zekat gibi birçok yardım furyasına katılırız. Ama önce devlet kendi üstüne düşen vecibeyi yerine getirecek. Denmeli ki; benim bu salgında zarara uğrayan, dükkanını kapatmak zorunda olan bakkal, berber, terzi gibi bu türlü insanlarımın hiçbiri aç kalmayacak” şeklinde konuştu.


“VERDİĞİN BİR ŞEY YOK”


Devletin gerekli çalışmayı yaptıktan sonra halkına çağrıda bulunması gerektiğini dile getiren Sarıbay, “Önce ben bu desteği kendi imkanlarımla vereceğim diyecek. Ama daha sonra biz devlet olarak yetmedik, kampanya açıyorum demeli. Sen daha hiçbir şey yapmıyorsun. 100 Milyar bütçe çıkardı, vatandaşa biner TL para göndereceği söylendi
bir de daha önce ödemeye vadettiği bayram ikramiyesi var. İkramiyeleri 1 ay önce veriyor. Bunun dışında senin devlet olarak verdiğin bir şey yok ki” diye konuştu.


“YARDIMDA BULUNACAĞIM”


Son olarak yapılan çağrıya desteğini vereceğini belirten Sarıbay, “Demek ki siz devletin bütün imkanlarını harcadınız, bütün kaynakları boşalttınız. Olağanüstü hal için birikmesi gereken, beklemesi gereken kaynakları harcadınız, öyle bir kaynak yok ve siz şimdi halktan yardım istiyorsunuz. Ama buna rağmen onlar yanlış yaptı diye kimsenin mağdur olmaması için biz de kampanyayı destekliyoruz. Ben de yardımda bulunacağım” diye konuştu.

31 Mart 2020 - Siyaset

Muhabir Şermin Özcan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?