İzmit’te Aile Sağlığı Merkezlerinden, kira alınmayacak

Koronavirüsle mücadele kapsamında ekonomik destek paketlerini yürürlüğe koyan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, belediyeye ait yerlerde iş yeri olan esnafların ardından, Aile Salığı Merkezleri’nden de 3 ay boyunca kira alınmayacağını duyurdu 

Koronavirüsle mücadele kapsamında sosyal belediyecilik örneği gösteren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesine ait taşınmazlarda kirada olan esnaftan 3 ay boyunca kira alınmayacağını duyurmuştu. Sağlık çalışanlarına malzeme ve gıda desteği veren Başkan Hürriyet,  şimdi de belediyeye ait olan yerlerde kirada olan Aile Sağlığı Merkezleri’nden de 3 ay boyunca kira alınmayacağını duyurdu. 


SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TAM DESTEK


İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet alınan bu kararlarla koronavirüs nedeniyle zor koşullarda büyük bir özveriyle lçalışan sağlık çalışanlarını yine yalnız bırakmadı. Kendi kaynaklarıyla steril maske, bone, önlük ve siperli maske üreterek sağlık çalışanlarına dağıtan İzmit Belediyesi, belediye mülklerinde kira ödeyerek sağlık hizmeti veren Aile Hekimlerinden kira almayarak, mali yönden de önemli bir destek verecek.


AİLE HEKİMLERİNDEN TEŞEKKÜR


Kararın ardından sosyal medya sayfasından bir açıklama yapan Kocaeli Aile Hekimleri Derneği de, Başkan Hürriyet ve İzmit Belediyesi çalışanlarına hem ekonomik destek paketi hem de gıda desteği ile hijyenik malzeme desteği için teşekkür ettiler.

31 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?